Depilacja laserowa - co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Na czym polega depilacja laserowa?

Obecnie klienci gabinetów kosmetycznych mają do wyboru kilka metod usuwania niechcianego owłosienia. Wielu decyduje się na depilację ciepłym woskiem lub pastą cukrową, gdyż są to metody stosunkowo tanie i zapewniające satysfakcjonujące rezultaty na kilka tygodni. Jednak coraz więcej osób oczekuje trwałego efektu na lata. Nie dziwi więc niesłabnąca popularność depilacji laserowej.

W trakcie takiego zabiegu wiązka światła lasera przenika w głąb włosa poprzez melaninę - barwnik zawarty w mieszku włosowym. Zostaje ona pochłonięta przez melaninę, co prowadzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa wraz z jej korzeniami. Wiązka lasera działa wybiórczo we włos, powodując jedynie miejscowe uszkodzenia materii o ciemniejszej barwie. Oznacza to, że skóra podczas zabiegu nie nagrzewa się i jest bezpieczna. Depilacja laserowa jest metodą usuwania owłosienia polecaną tym osobom, które mają kłopoty z zapaleniem okołomieszkowym i wrastającymi w skórę włosami.

Czy depilacja laserowa boli?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań w kontekście depilacji laserowej jest to, czy zabieg jest bolesny. Odpowiedź na pytanie "depilacja laserowa - czy boli?" nie jest jednoznaczna, ponieważ wiele zależy od indywidualnej wrażliwości na ból oraz rodzaju używanego lasera. Zazwyczaj osoby, które poddają się temu zabiegowi, opisują odczucia jako lekkie pieczenie lub szczypanie.

Co więcej, warto dodać, że wiele klinik i salonów oferuje znieczulenie miejscowe w formie kremu lub żelu, co znacząco zwiększa komfort podczas zabiegu. Technologia również idzie do przodu, a nowoczesne lasery, takie jak laser diodowy, są zaprojektowane tak, aby minimalizować dyskomfort. Ostatecznie, ból i dyskomfort są subiektywnymi odczuciami i różnią się od osoby do osoby, ale generalnie depilacja laserowa jest uważana za jedną z mniej bolesnych metod usuwania włosów.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...