Kiedy wykonywać depilację laserową?

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Depilacja laserowa bikini – efekty po pierwszym zabiegu

Depilacja laserowa bikini to zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet. Trudno się dziwić – gładka skóra w okolicach intymnych to nie tylko kwestia estetyczna, ale też higieniczna. Jakie efekty daje ten zabieg? Sprawdźmy!

Trudno powiedzieć, w którym momencie kobiety zaczęły zastanawiać się nad usunięciem owłosienia w okolicach bikini. Depilacja stała się kwestią nie tylko estetyczną, ale także higieniczną. Sam wygląd tych okolic ma znaczenie nie tylko podczas intymnych sytuacji z partnerem, ale także podczas wyjść na plażę czy na basen – w końcu skąpe stroje kąpielowe nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Depilacja strefy bikini wydaje się w tym przypadku oczywista – bardzo wycięte majtki mogą okazać się niewystarczającą osłoną dla niepożądanych włosków. Wiele pań zaczęło na własną rękę usuwać włoski.

Pierwsza depilacja bikini w warunkach domowych okazywała się jednak bardzo problematyczna, gdyż wiązała się z bólem oraz podrażnieniami – zaczerwieniona skóra, krostki itd. Trzeba przecież podkreślić, że okolice bikini to bardzo wrażliwe miejsca na kobiecym ciele. Wyrywanie włosków za pomocą wosku wydaje się być awykonalne – ból byłby przecież nie do zniesienia. Mimo to wiele kobiet, pragnąć gładkiej skóry, decyduje się nawet na takie działania. Niestety efekty zazwyczaj są opłakane – skóra jest bardzo podrażniona. Golenie to też niekoniecznie dobry pomysł – może i nie boli, ale jest bardzo pracochłonne (trudno samodzielnie golić włoski z wszystkich miejsc w strefie bikini) i także kończy się zaczerwienieniem, a nawet infekcjami. Dlatego najlepiej zdecydować się na w stu procentach sprawdzony, efektywny, bezpieczny i bezbolesny zabieg pozbycia się włosków w okolicach bikini. Depilacja laserowa to jest to!

Depilacja laserowa latem – jakich zasad trzeba przestrzegać i o czym należy pamiętać

Podstawową zasadą, o której wspomniałyśmy już wcześniej już, jest to, aby powstrzymać się od opalania. – Należy pamiętać, aby nie eksponować okolic poddanych depilacji laserowej na słońce, utrzymywać okres 4 tygodni przed i po zabiegu bez opalania – przypomina Lidia Kwiatkowska z kliniki Elite. Kolejną bardzo ważną kwestią jest to, aby używać kremów z wysokim filtrem (minimum SPF50), które ochronią naszą skórę poddawaną zabiegowi przed szkodliwym działaniem słońca, przebarwieniami i poparzeniami słonecznymi.

Depilacja laserem jest zdecydowanie odczuwalna, ale poziom bólu to bardzo indywidualna kwestia, która zależy nie tylko od progu bólu każdej osoby, ale także dobranych parametrów lasera oraz depilowanych miejsc. Najbardziej wrażliwe na depilację laserową obszary to np. okolice bikini, przód łydek, okolice kostek – generalnie te miejsca, gdzie skóra jest bardzo cienka. Nie ma różnicy, czy zabieg jest wykonywany zimą czy latem. Na szczęście w każdej chwili możecie poprosić kosmetologa o chwilę przerwy. Uczucie depilacji laserowej przypomina wbijanie igiełek w skórę – na szczęście jeden „strzał” laserem trwa kilka sekund, dlatego jest to do wytrzymania. Tuż po zabiegu mogą wystąpić podrażnienia, co jest zupełnie naturalne. Zaczerwienienia znikają po kilku dniach.

Depilacja laserowa – co ile tygodni należy powtarzać zabieg? I co z efektami?

Co ile tygodni trzeba wykonywać kolejne zabiegi depilacji laserowej? Jak duże przerwy należy zachować?

Odstępy między zabiegami powinny wynosić ok. 4-7 tygodni, w zależności od tempa wzrostu Twoich włosów. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej włosów, aż w końcu osiągniesz wymarzony efekt! Wyniki depilacji laserowej to nawet kilka lat bez najmniejszych włosków, więc zapewniamy – zdecydowanie warto.

Od czego zależy ilość zabiegów, które musisz wykonać?

Wiesz już, jak działa depilacja laserowa i co ile mniej więcej powinno się ją wykonywać, by ostatecznie uzyskać wymarzony efekt gładkiej skóry. Przejdźmy teraz do szczegółów – od czego zależy, czy depilację uda się zamknąć w 3-4 zabiegach, czy konieczne będzie wykonanie większej ich liczby?

Najważniejszy jest typ Twojej skóry oraz włosa – im jaśniejsza skóra, a ciemniejszy włos, tym mniejsza liczba zabiegów będzie potrzebna ze względu na to, że wiązki lasera oddziałują na melaninę zawartą we włosie. Grubsze włosy będą też łatwiejsze do usunięcia niż cienkie. Jeśli ze względu na przykład na choroby tarczycy masz bardzo gęste, szybko rosnące owłosienie (hirsutyzm), liczba zabiegów będzie większa, może też zaistnieć konieczność odnowienia efektu po pewnym czasie.

Wskazówka: Aby mieć pewność, ile wizyt będzie potrzebnych, możesz udać się do gabinetu takiego jak Tesoro Clinic na darmową konsultację lub umówić się na próbę laserową. Zapraszamy!

Zainteresować cię może także artykuł, w którym tłumaczymy, jak działa laser frakcyjny.

Lasery z serii Light Sheer firmy Lumenis zbierają dobre opinie odkąd się pojawiły, a terapia usuwania zbędnego owłosienia z ich wykorzystaniem od lat przynosi rewelacyjne efekty cenione zarówno przez laseroterapeutów, jak i przez pacjentów, którzy poddają się depilacji tym sprzętem.

Czytaj dalej...

Cały sekret trwałego zniszczenia zbędnego owłosienia tkwi w zastosowaniu fali skutecznej tylko w przypadku melaniny , czyli o długości od 700 do 1000nm w przypadku lasera Vectus emitowane są fale o długości 810 nm.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

Jest to zatem metoda niezwykle skuteczna w walce z niechcianym owłosieniem, a koszt depilatora IPL jest równy kilku zabiegom w gabinecie kosmetycznym, z tym, że kiedy już taki depilator zostanie zakupiony, można oszczędzić bardzo wiele na powtórnych zabiegach w profesjonalnych gabinetach.

Czytaj dalej...

Kolejnym argumentem, jest to, że jeśli uderzymy wiązką światła w nieogolony włosek, to jedynie spalimy go i zablokujemy możliwość dostania się promieni laserowych wgłąb skóry, a przecież o to chodzi aby dostały się jak najgłębiej aż do brodawki włosa.

Czytaj dalej...