"Depilacja laserowa w sklepie Media Markt - Wszystko, co musisz wiedzieć!"

Depilacja laserowa: jak przebiega, ile kosztuje i czy boli? Przeciwwskazania i pielęgnacja po zabiegu

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, u których pojawiają się podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach depilacji laserowej można mieć pewność, że owłosienie nie pojawi się na skórze przez długi czas. Jak przebiega depilacja laserowa i czy boli? Poznaj też przeciwwskazania do tego zabiegu i zasady pielęgnacji po jego przeprowadzeniu oraz dowiedz się, jaka jest cena depilacji laserowej.

Spis treści

  1. Depilacja laserowa: przeciwwskazania
  2. Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
  3. Na czym polega epilacja laserem diodowym?
  4. Depilacja laserowa: przebieg zabiegu
  5. Depilacja laserowa: po zabiegu
  6. Depilacja laserowa: cena
  7. Depilacja laserowa: czy boli?

Depilacja laserowa zalecana jest osobom z tendencją do wrastania włosów, tworzenia stanów zapalnych (grudek i krostek). Największą zaletą tego typu depilacji jest całkowite lub niemal całkowite usunięcie owłosienia z wybranych miejsc na ciele. Podobny zabieg trzeba powtarzać, ale już po kilku sesjach depilacji laserowej możemy cieszyć się gładką skórą nawet przez parę lat.

Jakie okulary do depilacji laserowej wybrać?

W ofercie wielu specjalistycznych sklepów internetowych znajdziemy szeroki asortyment okularów chroniących przed szkodliwym działaniem lasera. Zastosowane w okularach filtry różnią się od siebie, należy jednak wybrać taki, który będzie odpowiednio dopasowany do rodzaju lasera oraz długości fal. Na stronach internetowych producentów można znaleźć informację nie tylko na temat zakresu ochrony, ale też przepuszczalności światła widzialnego VLT oraz certyfikacji akcesoriów.

W razie wątpliwości, jakie okulary wybrać, kosmetolodzy konsultują się z ekspertami producentów. Zdarza się to jednak rzadko, bo profesjonalni laseroterapeuci doskonale wiedzą, jakie okulary pasują do stosowanego przez nich sprzętu. Ponadto okulary do laserów są zazwyczaj dołączane w pakiecie ze sprzętem. Mimo to często potrzebne są dodatkowe akcesoria, np. zaślepki, które zabezpieczą oczy pacjenta podczas zabiegów laserowych, jak i IPL (technologia wykorzystywana do depilatorów przeznaczonych do użytku domowego). Takie zaślepki z łatwością można dopasować do osoby poddającej się zabiegowi dzięki regulowanej gumce oraz uszczelkom gumowym, które ściśle przylegają do ciała i zapewniają jeszcze lepszą ochronę.

Okulary ochronne dodawane do zakupionego sprzętu laserowego, podobnie jak wszystkie inne, należy regularnie wymieniać. Tego typu akcesoria mają bowiem tendencję do niszczenia, głównie przez zarysowania. Stosowanie zużytych okularów jest niedopuszczalne. To kolejny powód, dla którego wybór renomowanego gabinetu depilacji laserowej to konieczność. W profesjonalnych placówkach nie dopuszcza się do obiegu okularów, których stopień ochrony laserowej jest niski.

Depilacja laserowa a oczy – czy laser może je uszkodzić?

Tak, laser może uszkodzić oczy. Rzadko jednak dochodzi do tego typu sytuacji, tym bardziej jeśli stosujesz okulary zabezpieczające. Zdarzają się przypadki, w których pacjenci po wyjściu z gabinetu skarżą się na ból oczu, zaczerwienione gałki oczne oraz światłowstręt. Do takich sytuacji może dojść również podczas stosowania osłon ochronnych. Dlatego podczas depilacji w okolicach oczu (np. depilacji laserowej brwi) laseroterapeuta radzi, aby pacjent zakrył oczy dłońmi. Niestety nie wszyscy stosują się do tych zaleceń.

W jaki sposób światło lasera może negatywnie wpłynąć na oczy? Odnotowane są przypadki, kiedy stosowanie lasera bez zabezpieczenia oczu doprowadziło do zapalenia odcinka błony naczyniowej oka lub nieodwracalnego uszkodzenia tęczówki. Warto jednak zaznaczyć, że tak negatywne skutki mają miejsce niezwykle rzadko i w większości przypadków wtedy, gdy klient nie stosuje się do zaleceń laseroterapeuty.

Dlatego tak istotny jest wybór odpowiedniego gabinetu depilacji laserowej. W sprawdzonej placówce specjaliści trzymają się rygorystycznych procedur, które mają zapewnić bezpieczeństwo każdej ze stron – zarówno osobie przeprowadzającej zabieg, jak i pacjentowi. W miejscach takich jak depilacja.pl odpowiednia ochrona to priorytet zabiegu.

Laser do depilacji – ranking 2021

Aby ułatwić Ci wybór dostosowanego do Twoich oczekiwań urządzenia, przygotowaliśmy ranking laserów do depilacji, dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. Poznaj ich właściwości, zalety oraz charakterystykę determinującą ich skuteczność na wybranym przez Ciebie fragmencie ciała.

Laser rubinowy

Jest to pierwszy na świecie laser do depilacji. Długość wiązki światła wynosi 694 nm. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo wysoka absorpcja przez melaninę, której wystarczy niewielka ilość, aby włos uchwycił promień lasera. W praktyce oznacza to, że laser rubinowy nadaje się idealnie do depilacji najjaśniejszych włosów u osób o bladej cerze. Moc rubinu jest na tyle duża, że energia świetlna mogłaby zostać wchłonięta również przez cząsteczki barwnika znajdujące się w tkankach podskórnych u osób o ciemniejszej karnacji. Ze względu na możliwość powstania przebarwień oraz drobnych poparzeń u osób o skórze normalnej, oliwkowej i ciemnej, wykorzystuje się go jedynie u osób o bardzo jasnym zabarwieniu skóry. Laser rubinowy nie jest odpowiedni dla osób o niskim progu bólowym.

Laser aleksandrytowy

Zawarte w urządzeniu kryształy aleksandrytu skupiają wiązkę światła i generuje promień o długości 755 nm. Laser ten ma właściwości podobne do rubinowego, jednak ze względu na większą głębokość penetracji, może być używany nie tylko u osób o bladej skórze, ale również u posiadaczy cery o jasnej i normalnej tonacji. Jego właściwości absorpcyjne są nieznacznie obniżone w stosunku do wcześniej opisywanego lasera rubinowego, ale dzięki temu jest on łagodniejszy i powoduje znacznie mniejsze niebezpieczeństwo powstania dyskoloryzacji tkanek okalających mieszek włosowy. Sprawdzi się on również u osób o średnim progu bólu, u których stosowanie kremów znieczulających może okazać się zbędne. Można go stosować na takich obszarach, jak nogi, pachy, ramiona i plecy.

Laser diodowy

Lasery diodowe są rodzajem laserów frakcyjnych, których wiązki światła sięgają od 810 do 940 nm. W ich przypadku źródłem promieni są oczywiście diody. Kosmetolog ma możliwość płynnej regulacji długości lasera, dzięki czemu urządzenie ma możliwość elastycznego dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta. W przypadku pojawienia się dyskomfortu lub odczuć bólowych w trakcie zabiegu, specjalista wykonujący depilację zmienia długość fali. Energia świetlna może dotrzeć na głębokość 2 mm w głąb skóry, dzięki czemu laser diodowy jest bezpieczny dla struktur w tkance skórnej, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie mieszka włosowego. Urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w depilacji różnych, nawet wrażliwych miejsc na ciele. Należą do nich twarz, szyja, pachy, okolice bikini oraz brzuch i klatka piersiowa.

Lasery z serii Light Sheer firmy Lumenis zbierają dobre opinie odkąd się pojawiły, a terapia usuwania zbędnego owłosienia z ich wykorzystaniem od lat przynosi rewelacyjne efekty cenione zarówno przez laseroterapeutów, jak i przez pacjentów, którzy poddają się depilacji tym sprzętem.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...

Kolejnym argumentem, jest to, że jeśli uderzymy wiązką światła w nieogolony włosek, to jedynie spalimy go i zablokujemy możliwość dostania się promieni laserowych wgłąb skóry, a przecież o to chodzi aby dostały się jak najgłębiej aż do brodawki włosa.

Czytaj dalej...