Depilacja laserowa - pierwszy zabieg

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).

  • gorących kąpieli,
  • korzystania z sauny lub basenu,
  • podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
  • przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
  • do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.

Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.

Krok 4 – Powstrzymaj się przed peelingiem i stosowaniem ziół i leków światło uczulających

Mniej więcej 4-6 tygodni przed zastosowaniem depilacji laserowej przestań przyjmować leki światłouczulające oraz suplementy zawierające w swoim składzie mieszanki różnych ziół oraz witaminy A i C. Powstrzymaj się też przed piciem herbatek ziołowych – szczególnie tych zawierających w sobie dziurawiec, rumianek, nagietek, skrzyp polny, pokrzywę itp. Przed przystąpieniem do zabiegu nie powinno się także przyjmować leków antydepresyjnych, psychotropowych, sterydów i antybiotyków. Po zakończonej terapii antybiotykowej należy odczekać minimum dwa tygodnie, zanim udasz się na zabieg. Jeżeli przyjmujesz leki na stałe i wiesz, że znajdują się w wykazie leków, które mają działanie światło uczulające porozmawiaj ze swoim lekarzem. Może będziesz mogła zrobić przerwę w przyjmowaniu leków na czas wykonania zabiegu, jeżeli nie to poczekaj do zakończenia terapii i wtedy zapisz się bezpiecznie na zabieg.

Zalecenia po wykonanym zabiegu depilacji laserowej.

Po zabiegu należy pamiętać o dokładnych zaleceniach, które zabraniają brania ciepłych i długich kąpieli, korzystania z basenu i sauny w dniu wykonywanego zabiegu. Dodatkowo warto zaznaczyć, że po zabiegach depilacji laserowej nie należy korzystać z kąpieli słonecznych przez okres 4 tygodni. Wiosna to doskonały czas, aby zacząć przygodę z laseroterapią. Zakryte partie ciała, takie jak pachy, uda, bikini można w prosty sposób chronić przed słońcem, np. poprzez noszenie ubrań czy używanie preparatów z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

Moim największym utrapieniem były wrastające włosy oraz zapalenia mieszków na łydkach. Poprzez długotrwałe używanie depilatora na przemian z woskiem, moje owłosienie „nauczyło się” złego konta wzrostu, co powodowało bardzo duże obrzęki i brzydki wygląd estetyczny. Bardzo długo szukałam odpowiednich metod na pozbycie się uciążliwego problemu, jednak maści czy kremy były tylko rozwiązanie krótkotrwałym. Po konsultacji ze specjalistą od depilacji laserowej dowiedziałam się, że laseroterapia niszczy włos od środka, co sprawia, że nie odrasta. Efekt? Brak owłosienia. 7 zabiegów w Gabinecie depilacji laserowej Depilacja.pl pozwoliły mi raz na zawsze usunąć niechciane owłosienie, a moje nogi znów są gładkie i piękne.

Przeciwwskazaniami do zabiegu depilacji laserowej jest przede wszystkim okres ciąży oraz karmienia piersią. Osoby korzystające z solarium bądź z kąpieli słonecznych muszą tymczasowo zrezygnować z tych przyjemności ponieważ skóra do zabiegu nie powinna być opalona. Dodatkowo przed wizytą w gabinecie należy odstawić wszelkie środki światlouczulające (witamina A). Choroby skóry, takie jak: bielactwo, łuszczyca, grzybica, przerwana ciągłość naskórka również stanowią przeciwwskazanie do wykonania zabiegu depilacji laserowej.

Zabiegi depilacji laserowej pomogły mi nie tylko uzyskać piękna i gładką skórę, ale również zakończyły moją walkę z ciągłymi podrażnieniami czy wrastaniem włosków. Polecam zabiegi wszystkim osobom – także mężczyzną, którzy cenią sobie komfort, a także chcą zwiększyć swoją pewność siebie!

Podczas wyboru metody depilacji laserowej klienci salonów kosmetycznych są zainteresowani kilkoma czynnikami związanymi z laserem Light Sheer Desire cena, bolesność oraz liczba wykonywanych zabiegów.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji IPL, emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

Kolejnym argumentem, jest to, że jeśli uderzymy wiązką światła w nieogolony włosek, to jedynie spalimy go i zablokujemy możliwość dostania się promieni laserowych wgłąb skóry, a przecież o to chodzi aby dostały się jak najgłębiej aż do brodawki włosa.

Czytaj dalej...