"Bezskuteczność Naczyń pod Pachami - Depilacja Laserem"

Depilacja laserowa u nastolatków – czy młode osoby mogą poddać się zabiegowi?

Okres dojrzewania to czas, kiedy na ciele zaczyna pojawiać się coraz bujniejsze owłosienie. Wiele młodych osób szuka skutecznych sposobów, aby się go pozbyć. Czy depilacja laserowa to zabieg przeznaczony tylko dla dorosłych? Czy mogą z niego korzystać także dzieci i nastolatkowie? Przedstawiamy szczegóły na ten temat.

Okres dojrzewania stanowi jeden z najbardziej burzliwych etapów życia każdego człowieka. To właśnie wtedy nasze ciało intensywnie się rozwija i z dnia na dzień pojawiają się widoczne oznaki wchodzenia w dorosłość. Z pewnością jednym z pierwszych przejawów dojrzewania są widoczne włoski na ciele, szczególnie na nogach i pod pachami. Z czasem owłosienie zaczyna się robić coraz mocniejsze oraz ciemniejsze – często przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu nastolatka. Młode osoby zaczynają więc powoli myśleć o pierwszych sposobach walki z niechcianymi włoskami. Czy jednak nastolatkowie mogą poddawać się zabiegowi? Od ilu lat depilacja laserowa jest możliwa? Na te pytania odpowiadamy w artykule.

Depilacja ciała laserem – efekty

By zabiegi depilacji laserowej miały sens, musimy wykonać ich całą serię. Nie oznacza to jednak, że dopiero po tym okresie można zauważyć efekty. Te osiągamy już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Po około 2-3 tygodniach od zabiegu skóra stanie się już znacznie gładsza. Odrastające włoski będą znacznie słabsze. A to oznacza, że golenie owłosienia pomiędzy zabiegami nie będzie potrzebne tak często jak wcześniej.

Każdy kolejny zabieg, to postępujące efekty widoczne gołym okiem! Po zakończonej serii zabiegów zaleca się monitorowanie stanu skóry. Może się bowiem okazać, że z czasem pojawią się nowe cebulki. Nie będzie w tym nic zaskakującego – to zupełnie naturalny proces. Co wówczas można zrobić? Umówić się na tzw. zabieg przypominający. Ten pozwoli uchwycić wyrastające włoski w aktywnej fazie wzrostu i je zniszczyć, by finalnie znowu cieszyć się gładką skórą na długo. Może się jednak okazać, że po zakończonej serii zabiegów owłosienie nie będzie odrastać. Jest to kwestia osobnicza, dlatego tak istotne jest to, aby obserwować własny organizm. W razie wątpliwości zawsze można skonsultować się z kosmetologiem.

Jak szybko rosną włosy i co ma na to wpływ?

Na pewno zastanawialiście się kiedyś, jak szybko rosną włosy. Zwykle chodziło o włosy na głowie, kiedy panie chciały je zapuścić lub panowie narzekali na częste wizyty u fryzjera. Ale czy podczas kolejnej depilacji nie zastanawiałaś się jak szybko rosną włosy na nogach, skoro musisz je co chwilę golić? Stosując zwykłą maszynkę do golenia, mamy wrażenie, że tempo wzrostu włosków jest przyspieszone i dosłownie z dnia na dzień są one długie i bardzo widoczne. Czasem po kilku godzinach mamy wrażenie, że nasze nogi nie są już gładkie.

Co znajdziesz w artykule?

Najpopularniejsze metody usuwania włosków przez nastolatków

Młodzi ludzie często od samego początku, gdy tylko na ich ciele pojawią się włoski, sięgają po różne metody golenia i depilacji. A tych jest całkiem sporo. Niewątpliwie do najpopularniejszych należy stosowanie jednorazowej maszynki do golenia. To tani sposób (dlatego cieszy się takim zainteresowaniem) i dość szybki w realizacji. Niestety po goleniu włoski szybko odrastają (w niektórych przypadkach nawet tego samego dnia) i często są jeszcze twardsze, ciemniejsze i bardziej gęste niż wcześniej.

A co z plastrami z woskiem? Tutaj efekt utrzymuje się dłużej, ale jest to metoda bardzo bolesna i już nieco droższa. Podobnie wygląda to w przypadku kremów do depilacji (które mogą też bardzo podrażniać skórę) czy past cukrowych. Sporo nastolatków sięga także po depilatory elektryczne. Nie u wszystkich się jednak sprawdzają, a dodatkowo są bardzo drogie.

Powyższe metody mają sporo minusów – przede wszystkim nie dają trwałych efektów. Takie zapewnia depilacja laserowa. Jest ona jednak stosunkowo droga i najczęściej wymaga kilku spotkań. Niemniej jednak zapewnia gładką skórę na stałe, co w dłuższej perspektywie czasowej pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy. Poza tym nie jest to bolesna metoda, nie podrażnia skóry i – co ważne w przypadku wielu pacjentów – pozwala raz na zawsze pożegnać się z dolegliwością wrastających włosków.

Historia depilacji laserowej

Jak usunąć niepożądane włoski? Odpowiedź brzmi: depilacja laserowa! Jaki laser będzie najlepszy? Dzisiaj takie pytanie wydaje się zupełnie normalne. Kiedyś, gdy depilacja laserowa zaczęła stawać się popularna, mało kto zastanawiał się nad wykorzystywanym sprzętem. Nie było dużego wyboru. Liczyło się przede wszystkim to, że wreszcie można usunąć niepożądane włoski. Ludzie bowiem od dawna mieli potrzebę gładkiej skóry. Chodziło nie tylko o względy estetyczne, ale też higieniczne. Czy wiesz, że pierwsze, prymitywne przyrządy do golenia liczą sobie już ponad 30 tysięcy lat? Pierwszy laser powstał już ponad 60 lat temu! Około 1960 roku wynalazł go Theodore Maiman, który do swojego spektakularnego urządzenia wykorzystał kryształ rubinu. Jak nietrudno się domyślić, był to wielki przełom w kosmetologii, która dopiero przecież stawiała pierwsze kroki. Okazało się, że światło lasera naprawdę może działać na cebulki włosa.

Pierwsze lasery były dość nieprecyzyjne. Te dzisiejsze charakteryzują się bardzo dobrze dobraną długością fali świetlnej. Te pierwsze lasery często nie niszczyły włosków (albo robiły to mało efektywnie), ale wypalały skórę wokół mieszka włosowego. Poza tym laser oddziaływał tylko na ciemne włosy. Dzisiaj osoby posiadające włoski jasne, złote, rude czy jasnobrązowe także mogą poddać się działaniu lasera.

Kolejny przełom w depilacji laserowej miał miejsce w 1983 roku. Wtedy to Oshiro i Maruyama skonstruowali o wiele bardziej innowacyjne i bezpieczne urządzenie do usuwania niepożądanego owłosienia. Kolejne lata to ciągły rozwój tej dziedziny.

Podczas wyboru metody depilacji laserowej klienci salonów kosmetycznych są zainteresowani kilkoma czynnikami związanymi z laserem Light Sheer Desire cena, bolesność oraz liczba wykonywanych zabiegów.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Jeśli chcemy uniknąć problemów skórnych, powinniśmy wybierać dobrej jakości wosk i korzystać z usług profesjonalnych kosmetyczek, które potrafią prawidłowo nałożyć wosk i zdejmować go z naszej skóry.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...

Poza kilkugodzinnym podrażnieniem skóry, które nie powinno stanowić powodu do niepokoju, w wyniku depilacji laserowej mogą wystąpić odbarwienia lub przebarwienia skóry oraz poparzenia przy zbyt dużej mocy lasera.

Czytaj dalej...