Depilacja laserowa wąsika i brody - doskonałe rozwiązanie dla gładkiej skóry
Jak pozbyć się włosków z twarzy? Najpierw skonsultuj problem z lekarzem!
Czemu konsultacja z lekarzem endokrynologiem jest tak istotna, gdy na Twojej twarzy znajduje się zdecydowanie więcej włosków, niż powinno? Nadmierne owłosienie może mieć podłoże zarówno dziedziczne, jak i patologiczne (hirsutyzm). W pierwszym przypadku nie masz się czego obawiać, są to jedynie predyspozycje do bardziej widocznych włosów szczątkowych, które odziedziczyliśmy po naszych praprzodkach. W drugim przypadku lekarz może stwierdzić u Ciebie chorobę lub zaburzenia, które wpływają na pojawianie się włosów w takich miejscach, jak na przykład górna warga, broda, czoło lub linia żuchwy.
Hirsutyzm jest wynikiem nadmiernej produkcji w kobiecym ciele męskich hormonów płciowych – androgenów. Przyczyną takiego stanu może być zespół jajników policystycznych, zaburzenia w gospodarce hormonalnej w okresie ciąży bądź choroba nowotworowa zlokalizowana w narządach produkujących hormony, czyli tarczycy, nerkach lub jajnikach. Nadmiar androgenów może pojawić się również w wyniku przyjmowania leków zawierających testosteron, jednak w tym przypadku nadprogramowe włoski powinny zniknąć niedługo po zaprzestaniu lekoterapii.
Teraz już wiesz, jak pozbyć się niechcianych włosów z twarzy!
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w przypadku nadmiernego owłosienia delikatnej skóry twarzy jest depilacja laserowa. Umożliwia ona permanentne pozbycie się włosków, nawet tych najjaśniejszych i najkrótszych. Jest metodą szybką i bezpieczną, przetestowaną przez miliony kobiet na świecie. W ogólnym rozrachunku okazuje się być również metodą tanią. Wynika to z faktu, iż zaledwie kilka zabiegów całkowicie rozwiązuje problem zarówno owłosienia, jak i nawracających infekcji mieszków włosowych.
Jak sama widzisz, zarówno kobiecy wąsik, jak i broda u kobiety nie są zjawiskiem rzadkim. Nie powinny one być powodem do zamykania się przed całym światem. Jeśli jednak pozbycie się ich zapewni Ci większy komfort psychiczny, skorzystaj z porady naszych ekspertów. Wybierz najbezpieczniejszy oraz najskuteczniejszy sposób na niechciane włoski, czyli depilację laserową i raz na zawsze pozbądź się kompleksów!
Depilacja wąsika, brody, twarzy – skuteczność
Depilację laserową twarzy można wykonywać u kobiet i mężczyzn. Nadmierne owłosienie na twarzy znacznie trudniej ukryć niż na innych częściach ciała. Dlatego jest to bardzo często wybierany obszar depilacji, szczególnie u pań, ale na zabieg usuwania nadmiernego owłosienie twarzy decydują się także mężczyźni. Kobiety najczęściej decydują się na depilację wąsika, włosków na brodzie i policzkach. W przypadku panów efekty depilacji brody to całkowite wyeliminowanie golenia lub znaczące zmniejszenie golenia na tydzień.
Epilacja laserowa twarzy polecana jest dla kobiet i mężczyzn, którzy są zmęczeni czasochłonnym i nieefektywnym usuwaniem owłosienia z twarzy. Domowe metody usuwania owłosienia na twarzy są:
- nieskuteczne – golenie – włosy odrastają czasem już kolejnego dnia
- bolesne – wyrywanie włosków pęsetą, wosk do depilacja – boli
- nieestetyczne – odrastające włoski po goleniu widoczne są jako ciemne punkciki
- powodują podrażnienia, wrastanie włosów lub zapalenie mieszków włosowych
Laserowa epilacja wąsika jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym na trwałe i niemal bezbolesne usunięcie włosków. Najlepsze efekty depilacji laserowej obserwuje się w przypadku ciemnych włosów (czarne, brązowe lub ciemny blond), ponieważ laser najskuteczniej niszczy cebulki włosowe z barwnikiem melaniną. W przypadku jasnych włosów (jasny blond, rude, siwe) laser może mieć niższą skuteczność.
Depilacja laserowa: przygotowanie do zabiegu
Do zabiegów depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Podobne przygotowania mogą trwać nawet miesiąc, dlatego najlepiej skonsultować się z lekarzem, który będzie wykonywał depilację i omówić szczegóły. Przygotowania do zabiegu depilacji są z reguły zależne od kondycji zdrowia danej osoby, koloru i jakości włosów. Jest jednak lista przykazań przed zabiegiem, do których musi zastosować się każdy:
- pół roku przed zabiegiem należy zrezygnować z kuracji doustnej retinoidami,
- należy zaprzestać depilacji (usuwania owłosienia) już miesiąc przed planowanym zabiegiem,
- trzy tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania maści z retinoidami,
- dwa przed zabiegiem należy odstawić leki światło uwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu np. dziurawiec, nagietek,
- przez kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania (także solarium),
- w przypadku opalenizny uzyskanej samoopalaczami, depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków. Następnie przeprowadzona zostaje próba laserowa na skórze, aby sprawdzić jak reaguje na podobne podrażnienia. Jeśli wszystko jest w porządku, można przystąpić do wykonywania zabiegu. Lekarz używa najczęściej lasera, którego światło pochłaniane jest przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię, którą przekazuje laser. W ten sposób ulega zniszczeniu, a z nią cały mieszek. Zwykle dzień przed depilacją trzeba zgolić włosy maszynką. Po zabiegu zostają nałożone preparaty łagodzące. Zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, bo włosy nie rosną jednocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe są w fazie uśpienia, a ich mieszki mają za mało melaniny, żeby zareagowały na laser. Zabieg powtarza się najczęściej co miesiąc przez około pół roku, później raz na rok. Niestety, prawie nigdy nie da się usunąć włosów w stu procentach. Część z nich stanie się cieńsza i jaśniejsza, a to uniemożliwi dalsze zabiegi. Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów (mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest).
- gorących kąpieli,
- korzystania z sauny lub basenu,
- podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu, spirytusu,
- przez około 2 tygodnie od zabiegu depilacji laserowej należy unikać złuszczania naskórka i peelingów,
- do trzech tygodni po zabiegu obowiązuje całkowity zakaz opalania, również stosowania samoopalaczy.
Cena depilacji laserowej zależy od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim d epilowanego miejsca - depilacja nóg będzie droższa niż bikini, ponieważ obejmuje większą powierzchnię. Cena zabiegu zależy również od konkretnego miasta, rodzaju salonu i użytego lasera. Warto jednak dodać, że w przypadku depilacji laserowej często zdarzają się różnego rodzaju promocje - zwłaszcza na pakiety zabiegów.
