Depilacja laserowa w domu - Braun dla gładkiej skóry
Depilator laserowy – czy warto?
Zdecydowanie tak, pod warunkiem że mamy ciemne włoski i w miarę jasną karnację. Wówczas depilator na pewno zadziała prawidłowo. Ceny depilatorów wahają się od około 400 zł do nawet kilku tysięcy – jednak w porównaniu do wydatków, jakie przeznaczamy na codzienną, tradycyjną depilację, nie są to duże kwoty. Ta inwestycja szybko się zwróci. Depilator laserowy do twarzy, okolic bikini, nóg i pach to sprzęt, który zdecydowanie warto mieć w domu.
Autor: mat. pras. Ceramika Paradyż
Urządzona w kolorach ziemi sypialnia jest przytulnym azylem. Szerokie wygodne łóżko wypełnione poduchami zachęca do długiego wylegiwania się. Tapicerowany zagłówek na całą szerokość ściany wygląda bardzo elegancko i daje dobre oparcie plecom w czasie lektury w łóżku. Praktyczna półka nad nim może pomóc w stworzeniu przyjemnego nastroju, gdy postawi się na niej świeczniki. Projekt wnętrz: Marta MeresińskaRealizacja: ITOdesignZdjęcia: Robert Witt
Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Depilator laserowy: jak działa, co wybrać? Wszystko o depilacji laserowej w domu
Większość kobiet marzy o gładkiej skórze, a codzienna depilacja to uciążliwy i czasochłonny obowiązek. Panowie także korzystają z depilacji różnych części ciała, by pozbyć się nadmiernej ilości owłosienia – co również pochłania sporo czasu. Rozwiązaniem tego problemu jest depilacja laserowa – skuteczna, bezinwazyjna i niemalże bezbolesna. Kojarzy się zazwyczaj z zabiegami w salonach kosmetycznych. Od kilku lat możemy jednak zakupić urządzenia przeznaczone do domowego zabiegu depilacji laserowej. Co trzeba wiedzieć na ten temat, aby wybrać dobry sprzęt i odpowiednio go używać?
Spis treści
- Jak działa depilator laserowy?
- Depilator laserowy – jak używać?
- Depilator laserowy domowy – czego nie robić przed zabiegiem?
- Czy depilacja laserowa może boleć?
- Jaki depilator laserowy będzie najlepszy?
- Depilacja laserowa – efekty
- Depilator laserowy dla mężczyzn
- Depilator laserowy – czy warto?
Depilacja laserowa: przeciwwskazania
Najważniejsze przeciwwskazania do depilacji laserowej dotyczą stanu skóry oraz ewentualnych chorób i „wyjątkowych stanów” organizmu. Nie należy wykonywać depilacji laserowej na podrażnionej, zranionej skórze lub wtedy, gdy wystąpiła skórna infekcja. Z zabiegu muszą zrezygnować również kobiety ciężarne i karmiące, osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca oraz zażywające leki światło uczulające (m.in. antybiotyki).
Warto zwrócić uwagę na to, że depilatory IPL w większości działają na określony kolor włosa i karnacji. Braun Silk-expert Pro 5 pozwala na wydepilowanie skóry zarówno bardzo jasnej, jak i śniadej. Depilator działa na włoski w kolorach czarnym, a także brązowym i kasztanowym. Urządzenia działają gorzej, jeśli stosuje się je na bardzo ciemnych karnacjach lub włoskach rudych, siwych i blond.
Depilacja laserowa w domu – zalety
Największą zaletą domowej depilacji laserowej jest fakt, że zabieg możemy wykonać w każdym momencie, w zaciszu własnego domu. W rzeczywistości jednak musimy zaplanować każdy zabieg z odpowiednimi przerwami, które przewiduje w instrukcji producent depilatora. Domowa depilacja laserowa wymaga także większej ilości zabiegów. Zwykle to od 4 do 6 zabiegów co dwa tygodnie, a następnie 2-4 zabiegi (lub więcej, jeśli efekty nie są zadowalające) co miesiąc. Depilacja w domu także wymaga zabiegów przypominających co pół roku. Trzeba jednak przyznać, że potrafi dawać niesamowite efekty! Przy systematycznym stosowaniu depilatora IPL, można zapomnieć o owłosieniu na długie tygodnie, co jest szczególnie przydatne w trakcie wakacji.
Ponieważ domowy laser jest o wiele słabszy, zabiegi można wykonywać częściej niż w salonie. Nowoczesne urządzenia posiadają czujniki, które zwiększają bezpieczeństwo (nie uruchomią się, gdy nasadka nie przylega dokładnie da skóry), rozpoznają karnację skóry, nadal trzeba jednak pamiętać o niezbędnych środkach ostrożności np. o ochronie wzroku przed wiązką światła.
