Depilacja papierem ściernym - Tajemnica Gładkiej Skóry
3 powody, dla których golimy miejsca intymne
Owłosienie na ciele człowieka ma swoje uzasadnienie. Jest barierą dla bakterii, wirusów, grzybów oraz pełni funkcję ochronną. Pozbywanie się włosków z miejsc intymnych jest znane już od starożytności, gdzie Egipcjanki miały w zwyczaju golić całe ciało, włącznie z brwiami. Zdania na temat golenia miejsc intymnych są podzielone i są kwestią indywidualnych preferencji.
Powodów przemawiających za goleniem miejsc intymnych jest wiele. Główne z nich to higiena osobista, walory estetyczne i moda.
Higiena osobista
Najczęstszym powodem golenia nie tylko miejsc intymnych, a również całego ciała, jest higiena osobista. Gładkie ciało kojarzy się z czystością i zadbaniem. Depilacja postrzegana jest, nie zawsze słusznie, jako metoda zapobiegania zakażeniom i infekcjom.
Walory estetyczne
Wiele kobiet czuje się atrakcyjniejszych bez owłosienia łonowego i daje im to poczucie komfortu i pewności siebie. Jest to jednak kwestia osobista, zależna od gustu i upodobań.
Moda
Moda dotycząca depilacji wraca jak bumerang. Niektóre kobiety ulegają presji koleżanek lub partnerów, którzy mają własne preferencje. Społecznie kobieta z widocznymi włosami jest postrzegana jako nieatrakcyjna i niehigieniczna.
MAKE SEX EASIER: Co warto, a czego zdecydowanie nie robić przed pierwszym (być może jedynym) razem?
Sposoby na gładkie nogi
Gładka i delikatna skóra to marzenie wielu kobiet. Panie potrafią wydawać krocie na depilacje laserowe lub korzystają z szybkich, lecz krótkotrwałych metod, takich jak maszynka albo plastry z woskiem. Każdy wybór ma swoje plusy i minusy, dlatego preferowany sposób zależy od wielu indywidualnych czynników.
Małgorzata Ostrowska wyznała, jak dba o urodę. Sama wytwarza kosmetykiDepilacja za pomocą maszynki jest bezbolesna, jednak włoski odrastają grubsze i ciemniejsze. Plastry wiążą się z dyskomfortem, a efekt utrzymuje się do trzech tygodni. Usuwanie owłosienia za pomocą lasera jest najskuteczniejsze, lecz ceny i ilość zabiegów wymagają sporych nakładów finansowych.
UWAŻAJ NA PODNOSZĄCE SIĘ WŁÓKNA DREWNA
Częstym problemem, pojawiającym się najczęściej po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru lub bejcy wodnej są tzw. podnoszące się włókna drewna. Powodują one chropowatość powierzchni oraz potrafią mocno zepsuć finalny efekt. Niekiedy taki efekt powstaje nawet bez lakierowania, po pozostawieniu przeszlifowanego drewna na kilka dni – nawet gdy wcześniej powierzchnia w dotyku była idealnie gładka.
Za przyczynę odpowiada fakt, iż część włókien przeciętych w trakcie szlifowania drewna zostaje wprasowanych w jego powierzchnię. W pewnym stopniu mogą być to także włókna wprasowane np. przy heblowaniu lub innej obróbce maszynowej. Przy zmianie wilgotności drewna jego komórki chłoną wodę, tym samym nieco zmieniając kształt i prostując włókna – przez co często wystają one ponad jego powierzchnię.
Metod na uniknięcie tego problemu jest kilka:
- jeżeli czas od szlifowania drewna do jego malowania/lakierowania jest dłuższy (np. kilka godzin lub dni) unikaj zmian wilgotności. Dotyczy to zarówno zmian w wilgotności pomieszczenia jak i odpowiednim, wcześniejszym wyrównaniem wilgotności drewna
- po szlifowaniu, zwilż delikatnie powierzchnię drewna (np. szmatką) używając wody destylowanej (można ją kupić w sklepach jako wodę do żelazek – byle nie zapachową ,). Gdy powierzchnia wyschnie, podniesione włókna przeszlifuj delikatnie tą samą granulacją na której skończyłeś / skończyłaś szlifowanie. W razie potrzeby można użyć granulacji nieco drobniejszej.
- po nałożeniu pierwszej warstwy lakieru poczekaj aż dobrze ona wyschnie i lekko przeszlifuj jej powierzchnię papierem o granulacji P320. Usunie to zarówno nierówności oraz przygotuje powierzchnię pod nałożenie drugiej warstwy
Tak jak przy poprzednich poradach – także tutaj są to tylko sugestie i tzw. dobre praktyki. Finalny efekt zależy od bardzo wielu czynników i jedynie doświadczenie oraz metody prób i błędów pozwolą nam na powtarzalność i jakość naszej pracy z drewnem :).
U nas zapłacisz kartą