Depilacja peelingiem cukrowym - Naturalny sposób na gładkość i piękno skóry
Gdzie kupić pastę cukrową do depilacji?
Jeśli nie masz czasu, albo nie potrafisz przygotować samodzielnie pasty cukrowej bez problemu kupisz gotową wersję. Do wyboru masz kilkanaście produktów, zarówno do stosowania na zimno, jak i na ciepło. Pasta cukrowa w zależności od marki, a także pojemności opakowania kosztuje od 10 do 50 złotych.
Czasem w zestawie od razu mamy jednorazowe szpatułki do nakładania oraz paski bawełniane ułatwiające odrywanie. Zdarzają się też dodatkowo w komplecie preparaty do stosowania przed, jak i po depilacji.
Wszystkie towary kupisz w sklepach online lub w dużych drogeriach. Zdecydowana większość z nich bazuje na naturalnych składnikach.
Jaki kolor włosów do zielonych oczu? Praktyczny poradnikTyp pasty na ciepło umieszcza się w misce z podgrzaną wodą lub nad kąpielą wodną na około 5 minut. Można również włożyć niektóre bezpośrednio do mikrofalówki. Potem płynną maź za pomocą szpatułki nakłada się na skórę. Nie należy jednak zbyt mocno przegrzewać, bo dojdzie do podrażnienia skóry!
Depilacja pastą cukrową – jak ją wykonać?
Pierwszym i niezwykle ważnym etapem jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Aby uzyskać jak najlepszy efekt, włoski powinny być odpowiedniej długości, tj. ok. 0,5 cm. W celu wygładzenia skóry na 1 dzień przed zabiegiem wykonaj peeling cukrowy lub enzymatyczny. W dniu depilacji nie nakładaj na skórę żadnych kremów ani balsamów, ponieważ skóra powinna być czysta i sucha. Zabieg możesz wykonać metodą na zimno lub ciepło [5].
Jeżeli chcesz wykonać depilację pastą cukrową na ciepło , przygotowaną mieszankę ogrzej w naczyniu i po uważnym skontrolowaniu temperatury nałóż drewnianym patyczkiem na wybrany fragment skóry. Na nałożoną warstwę naklej paseczek materiału i zaczekaj przez chwilę aż całość zastygnie. Tkaninę zerwij energicznie, a czynność powtarzaj do momentu uzyskania zadowalającego efektu.
Resztki pasty, które zostaną na ciele po depilacji łatwo usuniesz przy pomocy wody z mydłem. Po umyciu skóry nałóż delikatne preparaty nawilżające.

Depilacja cukrowa – na czym dokładnie polega?
Depilacja pastą cukrową była jedną z podstawowych metod usuwania niepożądanego owłosienia w starożytnym Egipcie oraz na Bliskim Wschodzie. Okazuje się, że tę technikę stosowano także na Kleopatrze, która słynie ze swojej pięknej i gładkiej skóry. Czym jest ta słynna pasta cukrowa?
Jaka sama nazwa wskazuje, jej podstawowym składnikiem jest cukier. Dodatkowo w mieszance znajdziemy także wodę oraz sok z cytryny. Czasem dodawane są też inne składniki, takie jak miód, sól czy olejki eteryczne. Depilacja pastą cukrową faktycznie działa – usuwa całe mieszki włosowe. Plusem jest też to, że złuszcza skórę, usuwając martwy naskórek, bez naruszania bariery ochronnej. Po zabiegu skóra staje się znacznie gładsza, a nawet rozjaśniona.
Depilacja cukrowa porównywana jest do depilacji woskiem. Trzeba jednak pamiętać, że w tej drugiej metodzie mamy do czynienia z chemicznymi składnikami, a to wyklucza stosowanie tej techniki na niektórych, szczególnie bardzo delikatnych, partiach ciała. Depilacja cukrowa doskonale sprawdzi się w przypadku osób z bardzo wrażliwą skórą, nawet naczynkową czy skłonną do dużych podrażnień. Masz żylaki, egzemę albo łuszczycę? Bez najmniejszych obaw możesz skorzystać z depilacji cukrowej. Depilacja pastą cukrową zapewnia efekt gładkiej skóry nawet na 2-3 tygodnie.
Jak używać pasty cukrowej do depilacji?
Przed przystąpieniem do depilacji warto zrobić peeling. W ten sposób usuniemy nie tylko martwy naskórek, ale również uniesiemy włoski. Pamiętaj, że kosmyki powinny mieć co najmniej 0,5 cm, aby pasta cukrowa mogła je wyrwać wraz z cebulkami.
Depilacja przy użyciu pasty cukrowej krok po kroku:
1. W pierwszej kolejności odtłuść skórę, na przykład pudrem dla dzieci, czy też talkiem.
2. Dopiero potem nakładasz pastę cukrową na zimno lub na ciepło. Aplikujesz cienką warstwę rozgrzanej mazi, co ważne w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów.
3. Nakładasz na to pasek bawełniany, delikatnie dociskasz i odrywasz energicznym ruchem, ale zgodnie ze wzrostem kosmyków. Czasami czynność trzeba powtórzyć kilkukrotnie.
Po zakończeniu depilacji zawsze usuwasz resztki kosmetyku za pomocą letniej wody. Mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia na naskórku, dlatego warto posmarować te okolice odżywczą oliwką lub specjalnym preparatem po depilacji, na przykład kremem. Dobrze sprawdzi się również woda różana, jak i płynny aloes.
