Depilacja laserowa - wszystko, co musisz wiedzieć

Czego wymaga depilacja IPL w domu lub w salonie – jak się do niej przygotować?

Chociaż depilacja IPL w domu, dzięki licznym urządzeniom zwanym potocznie depilatorami laserowymi, jest możliwa – niezależnie od tego, czy wykonujemy ją samodzielnie, czy oddajemy się w ręce specjalistów musimy pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim konieczne jest przygotowanie skóry, podczas którego należy zadbać o następujące elementy:

Czysta skóra – depilatory IPL działają na cebulkę włosa, która jest pod skórą. Aby umożliwić najlepsze działanie, przed zabiegiem należy oczyścić skórę ze wszelkiego rodzaju kremów, balsamów, dezodorantów, antyperspirantów i innego rodzaju kosmetyków. W szczególności należy pamiętać przy tym o kosmetykach, które mają w składzie tłuszcze, ze względu na to, że ich podgrzanie może przyczynić się do pojawienia się poparzeń.

Krótkie włoskibezpośrednio przed zabiegiem należy ogolić włoski lub przyciąć je tak, by miały długość około 1mm lub mniej. Jeśli stosujesz depilator IPL nie wyrywaj włosków poprzez zastosowanie wosku, pasty cukrowej lub pęsety – jeśli nie pozostawisz w skórze cebulki, pulsujące światło lampy nie będzie mogło wychwycić żadnego elementu.

Opalenizna – 3-4 tygodnie przed zabiegiem nie należy się opalać ani stosować różnego rodzaju samoopalaczy.

Leki – należy powstrzymać się przed stosowaniem leków fotouczulających, np. antybiotyków – depilacja IPL jest możliwa po upływie minimum tygodnia od przyjmowania tego rodzaju leków

Zioła – należy powstrzymać się przed piciem herbatek ziołowych, w szczególności zawierających nagietek, dziurawiec, rumianek

Inne substancje – minimum miesiąc przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kremów zawierających isotretynoinę, retinol, witaminy C.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg poprawiający kondycje skóry. Jej wyjątkowość tkwi w indywidualnie dobranych koktajlach odżywczych, które docierają w głąb skóry - czyli tam, gdzie nie jest w stanie przeniknąć żaden krem!

Konsultacja Zaprosimy Cię do naszego salonu Laser Delux na konsultację z Kosmetologiem, żeby w pełni poznać Twoje potrzeby i dopasować do nich odpowiednie zabiegi. Wykonamy m.in. próbę laserową na małym fragmencie skóry.

Zabieg Przeprowadzimy z Tobą zabieg, który pomoże Ci pozbyć się kompleksów i sprawi, że poczujesz się naprawdę piękna i bardziej pewna siebie!

Monitoring Damy Ci wszelkie wskazówki, do tego jak zadbać o skórę po zabiegu oraz będziemy monitorować efekty jakie się pojawią po terapii

.Bardzo polecam wszystkim salon Laser De Lux Pełen profesjonalizm i przemiła obsługa .Dziękuję bardzo

Przemiły personel i obsługa na najwyższym poziomie to jest to co sobie cenię. Polecam

Nie mogę doczekać się następnej wizyty. Od zawsze miałam problem z rozszerzonym naczynkami, dopiero p. Edyta, wspaniały kosmetolog opowiedziała mi jak mam się ich pozbyć. Dokładny wywiad, rzeczowe informacje, na pierwszej wizycie dowiedziałam się czego mogę się spodziewać.

Bardzo polecam Laser DeLux w Łodzi. Jestem zachwycona poziomem usług i obsługą. Genialna Pani Edyta - bardzo profesjonalna i dokładna, dzięki niej przekonałam się, że depilację laserową można zrobić wszędzie bez skrępowania i z niesamowitym efektem. Teraz wykupiłam kolejny.

Z początku miałem mieszane uczucia, jednak gdy tylko minąłem drzwi i poznałem te kobiety od razu wszystko minęło. Profesjonalizm w 100 % Polecam każdemu facetowi który ma blizny i nie wie co z nimi zrobić, tam na pewno mu bardzo dobrze doradzą :)

Na których częściach ciała można stosować depilatory IPL?

Zabieg depilacji z wykorzystaniem depilatora IPL może być wykonywany na wszystkich obszarach ciała i zgodnie z danymi sprzętowymi spotykanymi na stronach różnych salonów pozwalają na wykonywanie zabiegów na wszystkich fototypach skóry według klasyfikacji Fitzpatricka, która wyróżnia 6 typów w zależności od ilości melatoniny. Im ciemniejsze są włosy, tym wyższe jest w nich stężenie melaniny, przez co energia świetlna jest łatwiej przez nie wchłaniana – umożliwia to skuteczniejsze usuwanie owłosienia.

Przez odpowiednie dostosowanie fal świetlnych do typu włosów oraz skóry możliwe jest usuwanie także jasnych włosów, nie powinny być one jednak jaśniejsze niż skóra. Zabieg pozwala usunąć włoski znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu zwanej fazą anagenową. Aby całkowicie pozbyć się owłosienia z danego obszaru, konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów . Odstępy między nimi różnią się w zależności od depilowanego obszaru, typu skóry i włosów i zazwyczaj wynoszą około 4 – 6 tygodni.

Historia depilacji laserowej

Jak usunąć niepożądane włoski? Odpowiedź brzmi: depilacja laserowa! Jaki laser będzie najlepszy? Dzisiaj takie pytanie wydaje się zupełnie normalne. Kiedyś, gdy depilacja laserowa zaczęła stawać się popularna, mało kto zastanawiał się nad wykorzystywanym sprzętem. Nie było dużego wyboru. Liczyło się przede wszystkim to, że wreszcie można usunąć niepożądane włoski. Ludzie bowiem od dawna mieli potrzebę gładkiej skóry. Chodziło nie tylko o względy estetyczne, ale też higieniczne. Czy wiesz, że pierwsze, prymitywne przyrządy do golenia liczą sobie już ponad 30 tysięcy lat? Pierwszy laser powstał już ponad 60 lat temu! Około 1960 roku wynalazł go Theodore Maiman, który do swojego spektakularnego urządzenia wykorzystał kryształ rubinu. Jak nietrudno się domyślić, był to wielki przełom w kosmetologii, która dopiero przecież stawiała pierwsze kroki. Okazało się, że światło lasera naprawdę może działać na cebulki włosa.

Pierwsze lasery były dość nieprecyzyjne. Te dzisiejsze charakteryzują się bardzo dobrze dobraną długością fali świetlnej. Te pierwsze lasery często nie niszczyły włosków (albo robiły to mało efektywnie), ale wypalały skórę wokół mieszka włosowego. Poza tym laser oddziaływał tylko na ciemne włosy. Dzisiaj osoby posiadające włoski jasne, złote, rude czy jasnobrązowe także mogą poddać się działaniu lasera.

Kolejny przełom w depilacji laserowej miał miejsce w 1983 roku. Wtedy to Oshiro i Maruyama skonstruowali o wiele bardziej innowacyjne i bezpieczne urządzenie do usuwania niepożądanego owłosienia. Kolejne lata to ciągły rozwój tej dziedziny.

Laser do depilacji – ranking 2021

Aby ułatwić Ci wybór dostosowanego do Twoich oczekiwań urządzenia, przygotowaliśmy ranking laserów do depilacji, dostępnych w gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. Poznaj ich właściwości, zalety oraz charakterystykę determinującą ich skuteczność na wybranym przez Ciebie fragmencie ciała.

Laser rubinowy

Jest to pierwszy na świecie laser do depilacji. Długość wiązki światła wynosi 694 nm. Jego cechą charakterystyczną jest bardzo wysoka absorpcja przez melaninę, której wystarczy niewielka ilość, aby włos uchwycił promień lasera. W praktyce oznacza to, że laser rubinowy nadaje się idealnie do depilacji najjaśniejszych włosów u osób o bladej cerze. Moc rubinu jest na tyle duża, że energia świetlna mogłaby zostać wchłonięta również przez cząsteczki barwnika znajdujące się w tkankach podskórnych u osób o ciemniejszej karnacji. Ze względu na możliwość powstania przebarwień oraz drobnych poparzeń u osób o skórze normalnej, oliwkowej i ciemnej, wykorzystuje się go jedynie u osób o bardzo jasnym zabarwieniu skóry. Laser rubinowy nie jest odpowiedni dla osób o niskim progu bólowym.

Laser aleksandrytowy

Zawarte w urządzeniu kryształy aleksandrytu skupiają wiązkę światła i generuje promień o długości 755 nm. Laser ten ma właściwości podobne do rubinowego, jednak ze względu na większą głębokość penetracji, może być używany nie tylko u osób o bladej skórze, ale również u posiadaczy cery o jasnej i normalnej tonacji. Jego właściwości absorpcyjne są nieznacznie obniżone w stosunku do wcześniej opisywanego lasera rubinowego, ale dzięki temu jest on łagodniejszy i powoduje znacznie mniejsze niebezpieczeństwo powstania dyskoloryzacji tkanek okalających mieszek włosowy. Sprawdzi się on również u osób o średnim progu bólu, u których stosowanie kremów znieczulających może okazać się zbędne. Można go stosować na takich obszarach, jak nogi, pachy, ramiona i plecy.

Laser diodowy

Lasery diodowe są rodzajem laserów frakcyjnych, których wiązki światła sięgają od 810 do 940 nm. W ich przypadku źródłem promieni są oczywiście diody. Kosmetolog ma możliwość płynnej regulacji długości lasera, dzięki czemu urządzenie ma możliwość elastycznego dostosowania się do indywidualnych potrzeb klienta. W przypadku pojawienia się dyskomfortu lub odczuć bólowych w trakcie zabiegu, specjalista wykonujący depilację zmienia długość fali. Energia świetlna może dotrzeć na głębokość 2 mm w głąb skóry, dzięki czemu laser diodowy jest bezpieczny dla struktur w tkance skórnej, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie mieszka włosowego. Urządzenia te znajdują szerokie zastosowanie w depilacji różnych, nawet wrażliwych miejsc na ciele. Należą do nich twarz, szyja, pachy, okolice bikini oraz brzuch i klatka piersiowa.

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty.

Czytaj dalej...

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Aparat do depilacji emituje dokładnie taką wiązkę promienia, która oddziałuje tylko na barwnik znajdujący się w naszych włosach rozgrzewa go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu bez ryzyka uszkodzenia otaczającej ją skóry.

Czytaj dalej...

DermaPEN, to specjalistyczne urządzenie z zakresu medycyny estetycznej, które pozwala wykonywać nowoczesne zabiegi odmładzające na skórze twarzy, szyi, dekoltu, brzuchu, udach, pośladkach a nawet na dłoniach.

Czytaj dalej...

Dzięki zastosowaniu trzech długości fal laser ten jest w stanie skutecznie usuwać włosy niezależnie od ich koloru co może być problematyczne w przypadku innych urządzeń, gdyż różna zawartość barwnika wymaga fal o różnej długości.

Czytaj dalej...