Opinie na temat depilacji świetlnej - Wszystko, co musisz wiedzieć

Depilacja światłem – co to jest?

Efekty takiego zabiegu są podobne do depilacji laserowej. Już po 1–2 zabiegach tego typu zauważysz u siebie znacznie osłabione i przerzedzone włoski. Po kilku kolejnych powtórzeniach owłosienie znika na zawsze. Depilacja światłem to inwestycja na długie lata!

Jeśli kupisz urządzenie z odpowiednim filtrem, depilacja światłem IPL będzie całkowicie bezpieczna dla twojej skóry. Depilacja laserem IPL emituje wiązkę światła, która niszczy włos. Nie uszkadza przy tym struktury twojej skóry. Ta nowoczesna technologia oddziałuje jedynie na sam włos, jego korzenie oraz zawartą w nich melaninę.

Zastanawiasz się, dlaczego potrzeba kilku powtórzeń takiego zabiegu? Jest to spowodowane specyficznym sposobem rośnięcia włosów. Część z nich znajduje się w danym momencie w fazie wzrostu. Inne są uśpione lub obumierające. Aby depilacja światłem zniszczyła je wszystkie, trzeba ją powtarzać kilkakrotnie, w około 4–6 tygodniowych odstępach. W ten sposób zadziałasz na wszystkie włoski w ich etapie wzrostu.

Depilacja światłem – na czym polega?

Depilacja przy użyciu wiązki światła to jeden z najprostszych, najskuteczniejszych i najwygodniejszych sposobów na pozbycie się niechcianych włosków z nóg, pach, okolic bikini i innych partii ciała. Poprzez delikatne impulsy świetlne specjalne urządzenie dociera do samych cebulek i stymuluje mieszki włosowe do przejścia w stan spoczynku. Depilacja światłem to bezbolesna metoda, która pozwala w krótkim czasie uzyskać efekty, jakie gwarantuje kilka serii zabiegów w gabinecie – po zabiegu skóra na nogach staje się jedwabiście gładka, a rezultaty są widoczne nawet do 12 miesięcy.

  • podobnie jak w przypadku depilacji laserowej ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • skóra skłonna do reakcji alergicznych, np. wysypki lub pokrzywki,
  • otwarte rany, poparzenia, krwiaki czy egzema w miejscach poddawanych zabiegowi,
  • zapalenie mieszka włosowego w miejscach, na których ma być wykonana depilacja,
  • choroby skóry – np. łuszczyca lub nowotwór, również ten przebyty – w miejscach, które mają zostać poddane depilacji,
  • toczeń rumieniowaty bądź cukrzyca,
  • niewydolność serca,
  • posiadanie pompy insulinowej, rozrusznika serca i innych implantów,
  • przyjmowanie leków fotouczulających i na krzepliwość krwi,
  • opalenizna – zarówno naturalna, jak i powstała wskutek stosowania samoopalacza.

A co z tematem „depilacja, a okres”? Zabieg można wykonywać podczas trwania miesiączki, choć lepiej zrezygnować wówczas z depilacji okolic bikini. Warto jednak pamiętać, że wykonywanie zabiegu w tym czasie może być mniej komfortowe.

Choroby skóry a depilacja laserowa

Osoby, które cierpią na rozmaite choroby skóry, np. bielactwo, łuszczycę, posiadające w miejscu depilacji opryszczkę lub inne zmiany wirusowe, powinny zrezygnować z zabiegu. Przeciwwskazaniem jest również choroba nowotworowa oraz rozrusznik serca. Jeśli nie masz pewności, czy zabieg depilacji jest dla siebie, skonsultuj się z lekarzem lub kosmetologiem.

Zawsze pierwszym krokiem jest wywiad ze specjalistą w klinice. Kraków jest miejscem, gdzie znajdziesz klinikę Medicor. To właśnie tutaj możesz liczyć na skuteczną i bezpieczną depilację laserową. Kosmetolog przeprowadza wywiad, na podstawie którego stwierdzi, czy depilacja laserowa jest możliwa do przeprowadzenia w konkretnym przypadku. Specjalista dodatkowo oceni stan skóry oraz rodzaj włosów. Na tej podstawie dobierze później parametry wiązki lasera LightSheer.

Gdy nie istnieją żadne przeciwwskazania, możliwe jest przystąpienie do zabiegu depilacji laserowej. Zanim jednak zapiszemy się na konkretny termin, trzeba uwzględnić najważniejsze zasady odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim:

  • na ok. miesiąc przed zabiegiem nie opalamy się,
  • co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem nie stosujemy samoopalaczy,
  • co najmniej miesiąc przed zabiegiem nie wyrywamy włosów na ciele, nie usuwamy włosów na twarzy,
  • na ok. 4 tygodnie przed zabiegiem odstawiamy leki oraz zioła fotouczulające,
  • rezygnujemy z herbat ziołowych zawierających dziurawiec lub nagietek na ok. 3-4 tygodnie przed zabiegiem,
  • dbamy o skórę, aby nie była podrażniona i sucha,
  • na tydzień przed zabiegiem rezygnujemy z kosmetyków z retinolem, kwasami owocowymi, kremów do depilacji,
  • 2 tygodnie przed zabiegiem nie wykonujemy peelingów chemicznych,
  • dzień przed zabiegiem depilacji laserowej golimy włosy, które mają zostać usunięte,
  • na zabieg przychodzimy z czystą skórą bez makijażu, kremu czy dezodorantu.

Jak działa depilacja świetlna? Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Depilator światłem wykorzystuje IPL, czyli Intense Pulsed Light. Depilacja laserem IPL wykorzystuje szerszy zakres światła niż popularniejszy laser. Oddziałuje na spory obszar skóry naraz. Specjalne filtry zabezpieczają twoją skórę i oczy przed szkodliwym promieniowaniem. Emitowane światło pochłaniane jest przez cebulki włosa – energia cieplna wypala je wraz z korzeniami.

Wydzielana wiązka światła oddziałuje na barwnik zawarty we włosach. IPL to depilacja, która rozgrzewa melaninę do takiego poziomu, że korzenie włosa zostają trwale zniszczone. Bez obaw, twoja skóra nie zostaje przy tym poparzona ani uszkodzona w żaden inny sposób. Depilacja światłem może być nieprzyjemna, ale nie jest szkodliwa.

Depilacja światłem – jak często trzeba powtarzać zabieg?

Po przeprowadzeniu jednego zabiegu depilacji światłem nie odrastają już więcej tylko te włoski, które były w tym czasie w swojej fazie wzrostu. Cykl rozwoju włosów trwa około 4–8 tygodni. Właśnie w takim odstępie należy powtarzać zabieg. Odpowiedź na pytanie – jak często depilacja światłem jest konieczna dla najlepszego efektu, jest kwestią indywidualną. Aby poznać na nią odpowiedź, musisz obserwować swoje ciało.

Depilacja IPL nie daje natychmiastowych efektów. Twoje włoski nie zaczną wypadać od razu po naświetlaniu. Potrzeba im na to około 2–3 tygodni. Po takim czasie zauważysz całkowite wyłysienie naświetlanego obszaru. Minie kolejnych kilka tygodni, zanim włosy zaczną odrastać. W tym momencie należy powtórzyć depilację światłem. Rób tak do czasu, aż żadne włoski nie będą już odrastać.

Warto pamiętać, że zabieg laserem diodowym jest niemal całkowicie bezbolesny większość osób poddających się zabiegowi raportuje delikatne mrowienie czy ewentualnie pieczenie, które ustępuje zaraz po zabiegu.

Czytaj dalej...

Co więcej, sprawdza się niemal u każdego różnica będzie polegać jedynie na liczbie zabiegów wymaganych do uzyskania pożądanego efektu oraz ewentualnej potrzebie powtarzania zabiegu co pewien czas o tym, w jakich wypadkach może pojawić się taka konieczność, opowiemy za moment.

Czytaj dalej...

Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.

Czytaj dalej...

W przypadku wcześniej wykonywanej depilacji woskiem powinno się odczekać 4 tygodnie, aby wykonać depilację światłem, z tego względu, iż może dojść do poparzeń i tworzenia się strupków w miejscach wyrastania włosów.

Czytaj dalej...

Poza kilkugodzinnym podrażnieniem skóry, które nie powinno stanowić powodu do niepokoju, w wyniku depilacji laserowej mogą wystąpić odbarwienia lub przebarwienia skóry oraz poparzenia przy zbyt dużej mocy lasera.

Czytaj dalej...