Depilacja w ciąży - porady od mamaginekologa
Depilacja w ciąży maszynką
Jest w zasadzie najbezpieczniejszą metodą. Jest także bezbolesna, a w ciąży ból jest znacznie bardzie odczuwalny. Dla wygody, warto taką depilację wykonywać w wannie, na siedząco.
Depilacja laserowa w ciąży jest niewskazana. Choć nigdy nie udowodniono, a może właśnie dlatego, ich szkodliwości, nie warto jest ryzykować.
Można jednak używać depilatory klasyczne w ciąży, trzeba jednak pamiętać, że depilacja w ciąży takim urządzeniem może wydawać się bardziej bolesna niż przed ciążą - skóra kobiet oczekujących dziecka pod wpływem zmian hormonalnych może być wrażliwsza na ból.
Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.
Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.
Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.
Metody depilacji odradzane w ciąży
Wosk i depilator zapewniają gładką skórę na dłużej, bo obie te metody usuwają włoski z cebulkami. Ale podczas ciąży lepiej z nich zrezygnować z dwóch powodów. Pierwszy to ból i stres, jaki zwykle odczuwalny jest podczas takiej depilacji. Podczas stresu organizm mamy wydziela hormon kortyzol, który w pewnym stopniu dociera do płodu, i – w zależności od stopnia nasilenia – może zostawić po sobie niekorzystne ślady. Udowodniono, ze powtarzający się lub bardzo nasilony stres przyszłej mamy może skutkować większą nerwowością dziecka, a nawet wadami jego układu nerwowego.
Obie te metody mogą być również podczas ciąży przyczyną silnych podrażnień skóry i zapalenia mieszków włosowych. Dodatkowo rozgrzany wosk rozszerza ścianki naczynek krwionośnych, co podczas ciąży może wywołać brzydkie „pajączki”. Ze względu na ból odradzana jest także depilacja pastą cukrową w gabinecie. W ciąży lepiej nie stosować również dyskietek depilacyjnych, czyli aparacików, za których pomocą włoski są delikatnie wycierane. Tu największym przeciwwskazaniem jest możliwość podrażnień, do których czasem dochodzi w trakcie tego zabiegu.
15 komentarzy dla “ Co jeść a czego nie jeść w ciąży? Lista produktów ”
Czy w ciąży można jeść orzechy? A jeśli tak to jakie najlepiej i czy można je jeść od pierwszego trymestru?
A czy mozna jeść salami na pizzy która byla pieczona w piekarniku?Czy w ciąży można jeść ananasa i truskawki? Istnieje niestety wiele stron które mówią o negatywnym wpływie tych owoców jednak mam co do tego duże wątpliwości
Co z przyprawami – czy poza wymienionymi należy również unikać curry i cynamonu ?A herbata? Chyba jej w ciąży najbardziej mi brakuje, wcześniej piłam dużo, a rooibos nie bardzo mi podchodzi, niestety. W ciąży nie można jeść sera feta i tych wszystkich ryb wymienionych? O.o Jestem już przy końcówce ciąży, na początku sporo rzeczy eliminowałam z diety, bo gdzieś przeczytałam, że lepiej czegoś nie jeść, a to chyba trzeba bardziej zniuansować, przykładowo sprawdzić na opakowaniu, czy ser z mleka pasteryzowanego, jaki gatunek tuńczyka w puszce, itd. Według mnie z takimi skrótowymi zestawieniami jest ten problem, że bezpieczniej napisać, żeby czegoś unikać w ciąży, ciężarne też wolą dmuchać na zimne, czegoś nie jeść i całościowo wykluczyć, ale przez to dieta robi się niepotrzebnie uboższa. Podobnie, ile kiedyś kobietom karmiącym piersią odradzano rzeczy do jedzenia… Liczę, że jeśli moja dieta będzie urozmaicona, to łatwiej będzie przy rozszerzaniu diety dziecku, ale zobaczymy, czy to będzie miało przełożenie. 😉
Ze względu na słabą odporność, chciałabym zacząć pić Oksymel – czy to jest dobry pomysł w ciąży? Ew. wersję dla dzieci z takim składem: macerat octu 80% (ocet jabłkowy, ocet gruszkowy, ocet z kwiatów czarnego bzu, kwiat hibiskusa, cytryna, cebula, czosnek, kardamon, kurkuma, goździk, pieprz cayenne (w małej ilości), cynamon, imbir), miód 20%. Czy można w ciąży jeść kolendrę?
Jeśli chodzi o wszelkie suplementy – najlepiej skonsultować ich przyjmowanie ze swoim lekarzem prowadzącym. Można jeść kolendrę w ciąży 🙂