Przykłady Depilacji Warg Sromowych - Zdjęcia i Porady
Jak wygląda opryszczka warg sromowych?
Opryszczka warg sromowych to wstydliwy problem, przede wszystkim ze względu na nieestetyczny wygląd zmian skórnych. Gdy dojdzie do zarażenia wirusem opryszczki, skóra w miejscach intymnych staje się zaczerwieniona. Kolejnymi objawami są świąd i ból, jednak takie symptomy towarzyszą także infekcjom intymnym. Opryszczkę warg sromowych można rozpoznać po charakterystycznych wykwitach skórnych. Są to różnej wielkości pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. Samoistnie pękają i wycieka z nich płyn, odsłaniając nadżerki. W końcowej fazie zmiany pokrywają się brązowymi strupami.
Przy pierwszym zakażeniu wirusem opryszczki symptomy zazwyczaj nie ograniczają się wyłącznie do zmian skórnych. Występują także objawy ogólne, takie jak: podwyższona temperatura ciała, dreszcze czy bóle mięśniowo-stawowe.
Labioplastyka zdjęcia przed i po, efekty plastyki warg sromowych
Zebraliśmy dla Państwa zdjęcia efektów przed i po zabiegu labioplastyki warg sromowych mniejszych. Labioplastyka w naszej klinice jest przeprowadzana przez specjalistę z zakresu ginekologii plastycznej dr n.med. Marcin Nylec. Zaufały nam setki kobiet nie tylko z Polski, ale z całej Europy. Wszystkie poniższe zdjęcia są wykonane w Klinice Skórna.pl.
W pierwszej części artykułu przedstawiamy Państwu zdjęcia efektów plastyki warg sromowych. Do każdego ze zdjęć dołączamy również krótkie historie naszych Pacjentek. Proszę zauważyć, że u wielu Pacjentek przyczyną wykonania zabiegu korekty warg sromowych były nie tylko przesłanki estetyczne. W wielu przypadkach istotnym powodem do plastyki warg sromowych były względy zdrowotne.
Dla lepszego zobrazowania efektów zabiegu, w dalszej części artykułu, dołączamy również krótkie filmy przedstawiające wygląd warg sromowych przed oraz po zabiegu labioplastyki.
Metody depilacji – depilator, krem do depilacji, maszynka czy depilacja woskiem?
Istnieje kilka różnych sposobów na to, jak depilować bikini. Możesz zdecydować się na najpopularniejszy, ale najmniej efektywny sposób golenia maszynką. Zaletą tej metody jest łatwa dostępność i bezbolesność. Jednakże łatwo się przy tym zaciąć, trwa to długo, a odrastanie włosków jest szybkie i nieprzyjemne. Golenie bikini maszynką często powoduje bolesne stany zapalne mieszków włosowych.
Innym sposobem jest depilacja strefy bikini woskiem. Ta metoda wymaga pewnej ręki i nieco praktyki. Minusem jest ból towarzyszący temu zabiegowi. W domowych warunkach, wykonanie go może być dość frustrujące i trudne. Najlepiej udać się do kosmetyczki, która zrobi to szybko, sprawnie i efektywnie. W salonie, u doświadczonego specjalisty, depilacja okolic bikini woskiem jest mniej bolesna. Zaletą jest tutaj długi efekt gładkiej skóry. Włosy odrastają też wolniej i są nieco cieńsze – szczególnie gdy powtórzysz ten zabieg kilka razy.
Czym depilować bikini, aby efekt utrzymywał się najdłużej, a sam proces golenia był znośny? Trwała, bezbolesna depilacja okolic bikini możliwa jest nowoczesną technologią laserową. Używa się w tym celu specjalnych kremów lub nakładek chłodzących, które minimalizują nieprzyjemne uczucie gorąca. Golenie bikini laserem jest całkowicie bezpieczne. Wystarczy kilka powtórzeń, aby zlikwidować niechciane włosy na wiele lat.
Opryszczka warg sromowych – przyczyny
Bezpośrednią przyczyną opryszczki warg sromowych jest zwykle wirus HSV-2 ( Herpes simplex virus 2 ), który wywołuje również podobne zmiany na męskich narządach płciowych. Należy on do grupy herpeswirusów i dotyczy bardzo dużej części populacji. Do zakażenia dochodzi tylko raz i ma ono miejsce podczas kontaktu z wydzielinami nosiciela. Co ważne, osoba, która zaraża opryszczką, wcale nie musi mieć widocznych objawów choroby.
Pośrednim powodem opryszczki warg sromowych są ryzykowne kontakty seksualne. Do zakażenia może dojść wtedy, gdy partnerzy nie używają prezerwatyw.
Do zakażenia dochodzi tylko raz, a potem herpeswirus, który dostał się do organizmu, pozostaje w stanie uśpienia. Wirus nie zagraża życiu i zazwyczaj można z nim normalnie funkcjonować poza rzadkimi przypadkami, kiedy atakuje układ nerwowy lub powoduje zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.
