Depilacja woskiem bezpaskowym - Metoda Gładkości Bez Bólu
Długość włosa nie ma znaczenia
Mit! Oczywiście nie będziemy nikogo gonić za to, że nie przyszedł na zabieg z włosami równej długości od 1 do 1,5 cm, nie będziemy ścigać też tych, którym zdarza się mieć włosy ciut dłuższe, ale ostrzegamy lojalnie! – włosy krótsze mogą nie zostać usunięte, bo wosk ich “nie złapie”, a dłuższe mogą się podczas zabiegu pourywać, cebulki nadal zostaną w skórze i sam efekt zabiegu na pewno nie będzie satysfakcjonujący. Po kilku dniach powitają nas dziarskie odrastające włosy, a przecież nie o to chodzi.
Mit . Tych, którzy sieją bzdury o tym, że kobieta w ciąży nie może farbować włosów, depilować się woskiem i kąpać w wannie proponujemy wyjąć z szafy, otrzepać z kurzu i pokazać im, że mamy XXI wiek. Oczywiście WSZYSTKO, ale to ABSOLUTNIE WSZYSTKO zależy od opinii lekarza prowadzącego ciążę i samopoczucia przyszłej mamy. Do 7 miesiąca, jeżeli nie ma przeciwwskazań, można bezpiecznie korzystać z usług wykwalifikowanych kosmetyczek. W końcówce ciąży należy szczególnie uważać na depilację okolic bikini, wykorzystywać do tego delikatny wosk i szczególnie mocno dbać o higienę przed i po zabiegu, nawilżać skórę i niwelować każde, nawet najmniejsze podrażnienie. Koniecznie o swoim stanie – ciąży, doświadczeniach z depilacją należy poinformować osobę wykonującą zabieg!
Pamiętajmy, że depilacja woskiem i golenie maszynką to dwa zabiegi, które polecają położne. Ciężarnym odradza się zabiegi z użyciem kremów do depilacji – ze względu na ich skład, a także wszelkie zabiegi laserowe i IPL, które są w ciąży bezwzględnie zakazane!
Depilacja woskiem – zalety i wady zabiegu
Depilacja woskiem jest w stanie bardzo skutecznie usunąć włos wraz z korzeniem, a ponadto proces odrastania jest dłuższy niż w przypadku metod, które działają tylko powierzchownie (np. golenie maszynką). Nogi pozostają zwykle gładkie od 3 do 6 tygodni. Dodatkowo nowe włosy są znacznie cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Podczas wykonywania depilacji rozgrzany wosk nakładany jest na moment na skórę, po czym powinien być usunięty jednym zdecydowanym ruchem.
Zabieg jednak nie jest ani szybki, ani łatwy i o czym warto wiedzieć, nie jest też zupełnie bezbolesny. Istnieje potencjalne ryzyko podrażnienia i uszkodzenia skóry. Najlepiej stosować depilację woskiem, kiedy włos jest już dorosły i długi – ma co najmniej 1 cm długości. Jeżeli pojedynczy zabieg nie przyniesie pożądanych efektów (nie całe owłosienie zostanie usunięte), niestety nie można go powtórzyć dzień po dniu. Skóra jest bezpośrednio po nim bardzo wrażliwa i wówczas znacznie lepiej dodatkowo zastosować tradycyjną golarkę. Oczywiście depilację woskiem można wykonać samodzielnie, ale jest ona czasochłonna i trudna, dlatego znacznie lepiej skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego, co oczywiście generuje dodatkowy koszt.
Jaką depilację wybrać dla siebie? Zobacz nasz film i poznaj różne metody
Zobacz film: Alternatywa dla depilacji laserowej. Źródło: 36,6.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest bardzo mała odporność na ból, żylaki i widoczne naczynka. Na skłonnej do alergii skórze mogą wystąpić widoczne zaczerwienienia. Aby zminimalizować niepożądane efekty, warto posmarować depilowane miejsca balsamem nawilżająco-regenerującym. Dobrze sprawdzają się: olej kokosowy, masło kakaowe, balsam aloesowy lub oliwka do ciała.
Depilacja woskiem – co to takiego?
Depilacja woskiem to skuteczna i popularna metoda usuwania niepożądanego owłosienia przede wszystkim z takich miejsc na ciele jak okolice bikini, pachy czy nogi. Sposób ten opiera się na mechanicznym wyrywaniu włosków za pomocą płynnego wosku naturalnego. Substancję tę nakłada się na wybrane miejsce i czeka aż zastygnie. Kolejny krok to zdecydowane oderwanie wosku razem z włoskami i ich cebulkami. Dzięki temu skóra może pozostać gładka nawet do 5 tygodni.
By zabieg okazał się skuteczny, wosk należy podgrzać do półpłynnej postaci, a następnie nałożyć go na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Wosk musi przykleić się do owłosienia, a następnie zastygnąć. Wówczas zrywa się go w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa i w ten sposób usuwa zbędne włoski, ale również ich cebulki. Przez to włoski osłabiają się i w efekcie konieczność depilacji nie jest już tak częsta jak wcześniej.
Depilacja woskiem polecana jest na takie miejsca na ciele jak pachy, ręce, nogi, ramiona oraz okolice bikini. Metodę tę można zastosować również na wąsik nad górną wargą. Sposób ten wybierany jest zarówno przez kobiety jak i mężczyzn również w przypadku włosków znajdujących się na plecach czy klatce piersiowej.
Ważne! Jeżeli chcesz skorzystać z depilacji woskiem, pamiętaj, aby wosk był ciepły, ale nie gorący. W przeciwnym razie możesz się poparzyć i tym samym podrażnić, a nawet uszkodzić naskórek. Substancję tę najlepiej rozprowadzić za pomocą szpatułki i przyłożyć do wosku pasek materiału. Gdy wosk zastygnie, należy napiąć skórę, a pasek oderwać zdecydowanie i szybko w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Dzięki temu włoski usuwa się razem z cebulkami, co zapewnia efekt gładkiej skóry na dłużej, niż na przykład w przypadku jednorazowej maszynki do golenia, która niweluje tylko włoski z powierzchni skóry, a cebulki pozostawia nienaruszone.
Nie chcesz stosować pasków materiału przy depilacji woskiem? Jest na to rozwiązanie. W drogeriach dostaniesz gotowe paski z porcją wosku. Wystarczy, że rozgrzejesz je w dłoniach, nałożysz na skórę, a po zastygnięciu oderwiesz cały płat zdecydowanym ruchem.