Jak Samodzielnie Wykonać Depilację Woskiem

Depilacja woskiem – zalety i wady zabiegu

Depilacja woskiem jest w stanie bardzo skutecznie usunąć włos wraz z korzeniem, a ponadto proces odrastania jest dłuższy niż w przypadku metod, które działają tylko powierzchownie (np. golenie maszynką). Nogi pozostają zwykle gładkie od 3 do 6 tygodni. Dodatkowo nowe włosy są znacznie cieńsze, słabsze i jaśniejsze. Podczas wykonywania depilacji rozgrzany wosk nakładany jest na moment na skórę, po czym powinien być usunięty jednym zdecydowanym ruchem.

Zabieg jednak nie jest ani szybki, ani łatwy i o czym warto wiedzieć, nie jest też zupełnie bezbolesny. Istnieje potencjalne ryzyko podrażnienia i uszkodzenia skóry. Najlepiej stosować depilację woskiem, kiedy włos jest już dorosły i długi – ma co najmniej 1 cm długości. Jeżeli pojedynczy zabieg nie przyniesie pożądanych efektów (nie całe owłosienie zostanie usunięte), niestety nie można go powtórzyć dzień po dniu. Skóra jest bezpośrednio po nim bardzo wrażliwa i wówczas znacznie lepiej dodatkowo zastosować tradycyjną golarkę. Oczywiście depilację woskiem można wykonać samodzielnie, ale jest ona czasochłonna i trudna, dlatego znacznie lepiej skorzystać z oferty gabinetu kosmetycznego, co oczywiście generuje dodatkowy koszt.

Jaką depilację wybrać dla siebie? Zobacz nasz film i poznaj różne metody

Zobacz film: Alternatywa dla depilacji laserowej. Źródło: 36,6.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest bardzo mała odporność na ból, żylaki i widoczne naczynka. Na skłonnej do alergii skórze mogą wystąpić widoczne zaczerwienienia. Aby zminimalizować niepożądane efekty, warto posmarować depilowane miejsca balsamem nawilżająco-regenerującym. Dobrze sprawdzają się: olej kokosowy, masło kakaowe, balsam aloesowy lub oliwka do ciała.

Czy są przeciwwskazania do depilacji woskiem?

Przeciwwskazaniem do zastosowania depilacji woskiem są: rozszerzone naczynia włosowate lub żylaki, zapalenie żył, alergia na wosk, zapalenie mieszków włosowych, stany zapalne i ropne skóry, zbyt krótkie włosy, skóra bezpośrednio po ekspozycji na słońce lub promienie UV.

Gorący wosk rozsmarowuje się na powierzchni ciała, po czym nakłada się na niego pasek materiału. Zabieg można również wykonać metodą bezpaskową, dobierając do depilacji odpowiedni rodzaj wosku. Kiedy wosk zastygnie, napina się skórę i materiał jest szybko zdejmowany (w przeciwnym kierunku do wzrostu włosów).

Zabieg depilacji zaleca się wykonać w gabinecie kosmetycznym , gdyż wykwalifikowana i doświadczona kosmetyczka wykona go profesjonalnie i bezpiecznie. Włosy muszą być wyrywane w odpowiedni sposób, natomiast materiał odpowiednio szybko oderwany, tak by nie spowodować przerwania ciągłości naskórka.

Jakie są przyczyny powstawania truskawkowych nóg?

Na odtłuszczoną skórę nałóż rozgrzany wosk. Po chwili, gdy wniknie on w mieszki włosowe i lekko zastygnie, oderwij go razem z włoskami, przeciwnie do kierunku ich wzrostu. Włosy usuwane są wraz z cebulkami, dzięki czemu efekt depilacji utrzymuje się dłużej, niż w przypadku innych metod. W zależności od naturalnego tempa wzrostu włosa oraz depilowanej części ciała może być to od 3 do 6 tygodni.

Dla większości osób zabieg jest bolesny, jednak systematyczne korzystanie z wosku sprawia, że włoski osłabiają się i przerzedzają. Z czasem depilacja staje się coraz szybsza i łatwiejsza, a także nie powoduje dużego bólu. Za pomocą wosku możemy usunąć owłosienie na nogach, rękach, w okolicach bikini, pod pachami a także wąsik na twarzy, czy nawet wyregulować brwi.

Istnieje kilka metod depilacji woskiem:

  • depilacja płynnym woskiem – ten rodzaj depilacji wykonywany jest zazwyczaj w salonach kosmetycznych. Podgrzany płynny wosk rozsmarowywany jest na skórze za pomocą drewnianej szpatułki. Następnie przyklejany do niego jest kawałek materiału lub specjalnego papieru. Energicznie pociągając za pasek kosmetyczka zrywa ze skóry wosk wraz z włoskami.
  • Depilacja woskiem twardym – wykonywana przy pomocy plastycznego, stałego wosku. Nie wymaga on tak wysokiej temperatury jak klasyczny, płynny wosk, a dodatkowo nie przykleja się on do skóry, a jedynie do włosów. Kosmetyczka nakłada wosk i po chwili odrywa go bez pomocy pasków.
  • Depilacja plastrami z woskiem – najpopularniejsza metoda depilacji domowej. W drogeriach kupić można gotowe paski z warstwą wosku, które wystarczy przed użyciem rozgrzać w dłoniach. Następnie plaster przykleja się do depilowanej partii ciała a następnie szybko odrywa. Taka metoda depilacji jest jednak dużo mniej skuteczna, niż depilacja woskiem w salonie kosmetycznym.

W odróżnieniu od klasycznego woskowania, w metodzie Lycon obłędnie pachnące, kolorowe woski prosto ze słonecznej Australii nakłada się nie na suchą, odtłuszczoną skórę, ale na skórę posmarowaną specjalną oliwką.

Czytaj dalej...

At Vector Eye Centre, your eye care team including Ophthalmology, Optometry and a Cornea and Ocular Surface specialist are all here for this reason to help determine what treatments meet your dry eye needs.

Czytaj dalej...

Depilacja laserowa IPL RF, wykonywana przez profesjonalnego kosmetologa w klinice QCL, zapewnia oczekiwane i długotrwałe efekty jedna wizyta pozwala usunąć około 15-30 owłosienia w obszarze zabiegowym, zaś ich seria - około 80-90.

Czytaj dalej...

Podaż energii w mniejszych ilościach połączona z technologią in Motion umożliwia utrzymanie wyższej temperatury w skórze przez dłuższy czas, a to z kolei czyni SHR skutecznym w walce z jaśniejszym owłosieniem, co do tej pory nie było możliwe przy użyciu innych urządzeń i technologii.

Czytaj dalej...