W jaki sposób krem BB wzbogaca twoją pielęgnację skóry?

Krem BB – jak stosować ten produkt w codziennym makijażu?

Ze względu na swoją dużą uniwersalność, w wielu przypadkach krem BB sprawia, że całkowicie rezygnujemy z podkładu i to właśnie kosmetyki BB stanowią podstawę naszego makijażu. Świetnie wyrównują koloryt cery, sprawiając, że zazwyczaj nie potrzebujemy już dodatkowego krycia – później ewentualne pojedyncze niedoskonałości możemy zakryć przy pomocy punktowo nakładanego korektora.

Czym nakładać krem BB? Jak używać tego kosmetyku, by osiągnąć pożądany efekt? Podobnie jak w przypadku tradycyjnego podkładu, mamy tutaj do wyboru kilka opcji. Jedną z nich jest oczywiście rozprowadzenie kremu BB na całej twarzy przy pomocy zwilżonej gąbeczki. Jeżeli potrzebne nam nieco silniejsze krycie, możemy zamiast tego sięgnąć po pędzel, który nie pochłania produktu, wobec czego w całości zostaje on na naszej skórze.

Oprócz tego możemy także nakładać krem BB po prostu palcami. Jego konsystencja zbliżona do kremu nawilżającego pozwala na jego wygodne aplikowanie samymi dłońmi. Warto przy tym pamiętać, aby upewnić się, że produkt został właściwie rozprowadzony na całej twarzy. Oczywiście kluczowe jest tutaj dopasowanie odpowiedniego odcienia – w drogeriach znajdziemy zarówno kolory dla jasnej cery, jak i bardziej oliwkowej lub śniadej.

Po aplikacji kremu BB i korektora całość warto utrwalić wybranym pudrem. Transparentny będzie scalał makijaż, z kolei ten z pigmentem nada nam dodatkowe krycie, jeżeli go potrzebujemy.

Krem BB – połączenie fluidu i kremu ochronnego. Jakie działanie ma ten kosmetyk?

Krem BB jest jednym z najbardziej uniwersalnych kosmetyków. Odgrywa rolę nie tylko kremu ochronnego, ale i podkładu tuszującego niedoskonałości. Jego zaletami są wydajność i skład, a wadą jest słaby retusz cery z problemami. Mimo to popularność kremu BB stale rośnie. Rzeczywiście nie powinno go zabraknąć w żadnej kosmetyczce.

Krem BB swoją nazwę zawdzięcza angielskiemu określeniu blemish balm, co można przetłumaczyć jako „balsam na niedoskonałości”. Choć jest rozpowszechniony w Azji, to pomysł na jego powstanie zrodził się w Niemczech. Zyskawszy popularność, krem BB stał się uosobieniem skóry pozbawionej zanieczyszczeń. Dobry krem BB potrafi sprostać oczekiwaniom nawet bardzo wymagających klientów.

Analiza składu popularnych kremów BB

Zaczęłam analizę składów kremów BB od porównania ich z ideałami koreańskimi. Jak się okazało, moje ideały są również ideałami Charlotte Choo, autorki książki "Sekrety urody Koreanek". Mowa o Skin 79 Super+ Beblesh Balm BB z SPF30 oraz Klairs Illuminating Supple Blemish Cream SPF40. Te dwa kremy BB różnią się od siebie, ale w mojej opinii są naprawdę genialne i stanowią dla mnie poprzeczkę, do której powinny sięgać inne kremy BB.


1. Krem BB Super+ Beblesh Balm BB z SPF30 Skin79, cena, ok. 99 zł, 2. Krem BB Illuminating Supple Blemish Cream SPF40 Klairs, cena, ok. 110 zł, 3. Książka "Sekrety urody Koreanek" Charlotte Choo, cena, ok. 36 zł

Jakie kremy zweryfikowałam? Garnier krem BB, Rimmel krem BB Beauty Balm Cream, DiorSkin Nude BB Cream, PUPA krem BB + baza pod makijaż, MISSHA M Signature Real Complete BB Cream, The Balm nawilżający BalmShelter SPF 18 oraz Collistar Magica BB absolutna perfekcja energia + blask SPF 20.

Pierwsza rzecz, która mi się nasuwa to fakt, że te kremy to głównie lżejsza wersja podkładu. Czyli dokładnie tak, jak o kremach BB myśli większość kobiet. Każdy z wymienionych produktów nadaje skórze kolor. Jednak zacznijmy od kwestii ważniejszych - nawilżania i ochrony skóry.

Przeanalizowałam skład każdego z produktów, poszukując składników nawilżających oraz oceniając zawartość filtrów UV. Bardzo prosta weryfikacja prowadzi do następujących wniosków.

Krem BB Skin79 ma 62 składniki, a prawie jedna trzecia (około 20 składników), to substancje aktywne - nawilżające, natłuszczające, antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe. W Klairs jest jeszcze mocniejsza proporcja, bo na 45 składników, aż 22 to składniki aktywne w postaci ekstraktów roślinnych, wyciągów roślinnych i olejów.

Krem BB - jak powstał?

Początków kremów BB należy szukać. w Niemczech, gdzie wynaleziono krem, który miał pomóc nawilżyć skórę i zamaskować blizny pooperacyjne. Ten wielozadaniowy kosmetyk, (nawilżający i wyrównujący koloryt skóry) został bardzo szybko zauważony przez kobiety, które zaczęły używać go do codziennej pielęgnacji. A koreańskie marki jedynie go udoskonaliły i zrobiły z tego produktu majstersztyk.

Przede wszystkim tym, że jest wielofunkcyjny. Nawilża, chroni, delikatnie koryguje i poprawia koloryt skóry, ale nie kryje. Może też działać przeciwstarzeniowo. Tradycyjne podkłady to przede wszystkim produkty maskujące skórę, dające czasami efekt maski (przy bardziej intensywnym kryciu).

Krótko mówiąc, dobry krem BB będzie nawilżał i rozjaśniał skórę, a także chronił ją przed szkodliwym działaniem słońca. Jeśli dodatkowo będzie działał przeciwstarzeniowo, to już w ogóle super. Sprawdźmy zatem, czy są produkty spełniające te wymagania. Na tapecie mam 7 kosmetyków. Wybrałam podstawowe zadania kremu BB, jako główne kryteria weryfikujące produkt. Szczególną uwagę zwróciłam na konsystencję, sposób nakładania i dopasowanie się koloru produktu do skóry.

Warto pamiętać także o tym, aby na dwa dni przed pierwszym zabiegiem zrezygnować z perfum, które zawierają piżmo, a także olejki eteryczne takie, jak olejek cedrowy, waniliowy, bergamotowy, lawendowy, sandałowy oraz olejki z cytrusów.

Czytaj dalej...

Co więcej weź pod uwagę i to, że nałożenie maseczki na czoło jest naprawdę banalnie proste wystarczy odgarnąć włosy z twarzy, zabezpieczyć je spinką lub opaską i voila pole do nakładania maski gotowe.

Czytaj dalej...

Na szczęście rynek beauty oferuje naprawdę mnóstwo rewelacyjnych preparatów, choć oczywiście w ciężkim przebiegu trądziku, należy zwrócić się do lekarza-specjalisty, który być może włączy leczenie farmakologiczne.

Czytaj dalej...

Trądzik na plecach o umiarkowanym nasileniu trądzik grudkowy cechuje się obecnością licznych zaskórników, grudek, a także niewielkiej ilości guzków, które pojawiają się na skutek przerostu gruczołów łojowych.

Czytaj dalej...