Skuteczna ochrona przed słońcem - Krem do twarzy z filtrem UV 50
Krem przeciwzmarszczkowy z wysokim filtrem
Każdy z kremów, który pojawił się w naszym rankingu, ma w bazie KWC ocenę co najmniej 4/5. Gdybyśmy miały jednak wskazać faworyta Wizażanek, to tytuł ten przypadłby kremowi L'Oreal Revitalift Clinical z SPF 50 i witaminą C. Zdobył aż 1833 recenzji, a przy tak ogromnej ich liczbie ocena 4,8/5 naprawdę robi wrażenie! Czym sobie zasłużył na tak wysoką notę? Ma ultralekką konsystencję, nie bieli, nie roluje się, idealnie więc nadaje się pod makijaż. Zawiera też witaminę C i witaminę E, które są silnymi antyoksydantami i spowalniają proces powstawania zmarszczek.
Wizażanki są tak zadowolone z działania tego kremu z filtrem 50 do twarzy, że aż 86% z nich planuje kupić go ponownie! Jako minus wskazują jednak zawartość alkoholu w składzie i specyficzny zapach kosmetyku.
Zobacz także
Fototypy skóry to klasyfikacja, która opisuje reakcję skóry na ekspozycję słoneczną i jej zdolność do opalania się oraz ryzyko oparzeń. Pozwala to na lepsze dostosowanie ochrony przeciwsłonecznej do indywidualnych potrzeb.
Fototyp I: Bardzo jasna skóra, zawsze ulega oparzeniom, nigdy się nie opala. Wysokie ryzyko uszkodzeń skóry - zalecany jest SPF 50+
Fototyp II: Jasna skóra, zazwyczaj ulega oparzeniom, opala się minimalnie. Wysokie ryzyko uszkodzeń - zalecany jest SPF 50
Fototyp III: Jasnobrązowa skóra, czasami ulega oparzeniom, opala się stopniowo - zalecany jest SPF 30-50
Fototyp IV: Ciemnobrązowa skóra, rzadko ulega oparzeniom, łatwo się opala - zalecany jest SPF 15-30
Fototyp V: Bardzo ciemna skóra, bardzo rzadko ulega oparzeniom, zazwyczaj dobrze się opala - zalecany jest SPF 15-30
Fototyp VI: Skóra czarna, praktycznie nigdy nie ulega oparzeniom, intensywnie się opala - zalecany jest SPF 15-30
Fototypy skóry oferują jedynie sugestie dotyczące wyboru odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej. Niezależnie od fototypu, w przypadku planowania długotrwałej ekspozycji na słońce, zawsze zaleca się stosowanie kremu z filtrem SPF 50. To zapewnia najwyższy poziom ochrony przed potencjalnymi szkodami skórnymi, takimi jak oparzenia słoneczne czy przedwczesne starzenie się skóry.

Skład kremów SPF 50 – na co zwrócić uwagę?
Wszystkie produkty przedstawione w rankingu spełniają swoją główną funkcję, jaką jest wysoka ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UVA oraz UVB. Niektóre kremy do twarzy z filtrem 50 pozwalają także na zabezpieczenie skóry przed promieniowaniem niebieskim HEV, które jest emitowane m.in. przez smartfony, tablety oraz laptopy, a także przed światłem podczerwonym IR. Wybierając krem do twarzy spf, oprócz wskaźnika ochrony należy zwrócić uwagę na kilka innych aspektów, aby krem był jak najlepiej dopasowany do naszych potrzeb.
W składzie kremów z filtrem często znajdują się dodatkowe składniki pielęgnacyjne o działaniu antyoksydacyjnym (np. witamina C, E), czy łagodzącym i nawilżającym (aloes, kwas hialuronowy). Kosmetyk wzbogacony o takie substancje będzie działał kojąco na skórę, zapewniając także ochronę przed przesuszaniem oraz stresem oksydacyjnym. Producenci często poszerzają także skład produktów o ekstrakty roślinne o działaniu przeciwzapalnym i nawilżającym, które również będą korzystnie wpływały na kondycję skóry narażonej na ekspozycję słoneczną. W przypadku skłonności do trądziku oraz powstawania zaskórników, warto natomiast zwrócić uwagę na obecność składników, które mogą wykazywać właściwości komedogenne, np. niektóre oleje i emolienty.
Krem nawilżający do twarzy z filtrem 50 i aloesem
Wodoodporny krem z filtrem 50 Holika Holika to już hit internautek i prawdziwy bestseller. Ma lekką, żelową konsystencję i świetnie się wchłania, co czyni go jednym z najlepszych dostępnych na rynku kremów z filtrem pod makijaż. Dzięki zawartemu w kremie ekstraktowi z aloesu działa nawilżająco i łagodzi podrażnienia. Zawiera również ekstrakt z nasion chia, który silnie regeneruje cerę, i ekstrakt z pstrolistki pospolitej o działaniu przeciwzapalnym. Nie zabrakło też poprawiającej napięcie skóry adenozyny. Krem dodatkowo zapewnia wysoką ochronę przed promieniowaniem UVA na poziomie PA++++.
Nowa wersja tego kremu może pochwalić się oceną 4,4 przy 251 opiniach. Aż 112 Wizażanek uznało go za swój hit! Bardzo dobrze nawilża, nie roluje się pod makijażem, a dzięki lekkiej formule nie powoduje wysypu niedoskonałości nawet przy cerze tłustej i problematycznej.
Nie znam lepszego SPF na lato niż ten. Krem jest w ogromnym opakowaniu. Jest bardzo lekki i sprawdza się na upały. Makijaż się nie roluje (korektor, puder). Najlepszy, jaki miałam!

Jak stosować krem SPF 50 do twarzy - krok po kroku
Ważne jest przestrzeganie zasad aplikacji kremu przeciwsłonecznego, aby zapewnić skuteczną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV naszej skórze.
krok 1. Oczyszczanie: Przede wszystkim krem do twarzy spf 50 należy nakładać na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy.
krok 2. Ilość: Użyj odpowiedniej ilości kremu, aby zapewnić pełną ochronę przed promieniowaniem UV. Jest to około 1/4 łyżeczki kuchennej.
krok 3. Nakładanie: Nałóż krem na twarz, szyję i inne odsłonięte obszary skóry, najlepiej 30 minut przed wyjściem na zewnątrz, co pozwoli na pełne wchłonięcie. Pamiętaj o równomiernym rozprowadzeniu produktu, unikając okolic oczu.
krok 4. Reaplikacja: Aplikuj ponownie krem z filtrem co dwie godziny oraz po każdym kąpieli, wytarciu ręcznikiem lub intensywnym poceniu się, aby utrzymać skuteczność ochrony.
krok 5. Makijaż: Kremy znajdujące się w naszym rankingu mogą być stosowane jako baza pod makijaż. Charakteryzują się lekką konsystencją, przez wykorzystane w produktach filtry chemiczne lub mieszane. Przed nałożeniem makijażu warto chwilę odczekać, pozwalając produktowi wchłonąć się w skórę.
krok 6. Codzienne stosowanie: Nawet w pochmurne dni promieniowanie UV może być szkodliwe, więc używaj kremu z filtrem każdego dnia, niezależnie od pogody.
- Obsługa Klienta
- Kontakt
- Odbierz 5% rabatu na pierwsze zakupy
- Polityka prywatności
- Regulaminy
- Zwroty i reklamacje
- O nas
- Moje konto
- Twoje zamówienia
- Ustawienia konta
- Przechowalnia
- Płatności i dostawa
- Czas i koszty dostawy
- Formy płatności
- Czas realizacji zamówienia