Skuteczna domowa maść na pryszcze - Naturalne sposoby na piękną skórę
Jaka maść na wypryski? Top produktów, których warto użyć
Zmiany skórne potrafią spędzać sen z powiek niejednej kobiecie – często kupujemy kosmetyki o bogatych składach, które i tak nie przynoszą efektu. Może zamiast kremów warto zatem poszukać dobrej maści na pryszcze i inne wypryski? Preparaty apteczne są nie tylko dość tanie i ogólnodostępne – często zawierają skoncentrowane substancje, więc działają szybko i skutecznie. Co zatem powinna zawierać najlepsza maść na trądzik bez recepty? Jakich składników szukać w preparatach na popularne zmiany skórne? Wyjaśniamy!
Jakie składniki powinna zawierać najlepsza maść na wypryski?
W dzisiejszych czasach troska o zdrowie skóry staje się priorytetem dla wielu kobiet, zwłaszcza gdy pojawią się kłopotliwe zmiany skórne – trądzik, zaczerwienienia czy nadmierne przesuszenie. W poszukiwaniu najlepszej maści na wypryski warto zwrócić uwagę przede wszystkim na składniki aktywne, które gwarantują skuteczną oraz zarazem bezpieczną pielęgnację. Jakich substancji należy szukać, jeśli chcemy dopasować dobrą maść na krosty i nie tylko? Oto top składników, które powinny się znaleźć w maściach.
Ekstrakty roślinne – takie jak aloes czy rumianek – znane są ze swoich właściwości łagodzących i przeciwzapalnych, więc mogą skutecznie redukować podrażnienia i zaczerwienienia. Jeśli szukamy dobrej maści na wypryski bez recepty, warto wybierać właśnie preparaty na bazie takich delikatnych składników. Warto również zwrócić uwagę na substancje nawilżające oraz unikać ciężkich substancji zagęszczających, które mogą zatykać pory. Zamiast zastanawiać się, jak zakryć pryszcza, lepiej postawić na mądrą pielęgnację.
Maseczka i napój z drożdży na pryszcze
Jednym z domowych sposobów na pryszcze jest kuracja drożdżami, które można pić w formie roztworu wodnego, a także nakładać na twarz w postaci maseczki. Jeśli osoba zmagająca się pryszczami zdecyduje się na pierwszą opcję, w drożdże warto zaopatrzyć się w aptece lub wybrać wyciąg z drożdży piwowarskich. Drożdże należy zalać zimną, przegotowaną wodą i osłodzić je. Mieszaninę należy schładzać przez parę godzin w lodówce, a następnie pić ok. 1 szklankę na dobę. Kurację w formie pitnej należy prowadzić maksymalnie przez 10 dni.
Aby wykonać drożdżową maseczkę, należy zaopatrzyć się w drożdże piekarnicze, rozgnieść je z niewielką ilością ciepłej wody i odstawić na ok. 10 minut. Później nałożyć na zmiany skórne i trzymać przez ok. 30 minut, po czym dokładnie zmyć drożdże ciepłą wodą. Zaleca się stosowanie maseczki co 2 dni, przez ok. 4–5 tygodni. Przed rozpoczęciem obu form kuracji warto się upewnić, czy osoba cierpiąca na pryszcze nie ma uczulenia na drożdże. Nie powinni jej stosować chorzy na cukrzycę, zapalenia stawów oraz niewydolność nerek.