Domowa mikrodermabrazja Mary Kay - Skuteczna Metoda Oczyszczania Skóry w Zaciszu Domowym
Domowa mikrodermabrazja mary kay
Domowa mikrodermabrazja - soda oczyszczona dobra na wszystko!
Dzisiaj ponownie co nieco na temat pielęgnacji twarzy. Jak wiadomo, albo i nie, peeling twarzy, czy to mechaniczny, czy to enzymatyczny, jest bardzo ważnym elementem rytuału oczyszczania. Przygotowuje skórę do dalszych zabiegów, zwiększa wchłanialność składników mazideł zastosowanych zaraz po nim, a przy tym wyrównuje koloryt i fakturę naszej buźki. Dla najlepszych rezultatów, powinien być wykonywany 2-3 razy w tygodniu. Zaraz po nim, nakładamy maseczkę, a po wszystkim tonizujemy skórę. Z wcześniejszego posta wiecie już jak zrobić świetny tonik regulujący pH, teraz pora na peeling. Jak zawsze, prościzna.
1 łyżeczka oliwy z oliwek (ze względu na witaminę E), zamiast oliwy może być olej kokosowy 1 łyżka wody destylowanej/deminerelizowanej lub mleka/jogurtu naturalnego** woda destylowana jest trudna do zdobycia, demineralizowana natomiast dostępna jest w każdym większym sklepie na stoisku motoryzacyjnym, czy na stacji benzynowej, wodę demineralizowaną (dejonizowaną) łatwiej otrzymać, dlatego jest tańsza i szerzej dostępna, obie pozbawione są minerałów i obie stosowane są w kosmetyce, destylowana podobno jest czystsza, niemniej w przypadku domowych kosmetyków nie ma to większego znaczenia, portale takie jak mazidła polecają do produkcji własnych kosmetyków zarówno jeden jak i drugi wariant
Nie polecam stosowania mieszanki soda + woda. Wg mnie lepiej jest dodać jakiegoś oleju albo przynajmniej miodu jeśli chcemy uniknąć podrażnień i dodatkowo odżywić skórę.
Domowa mikrodermabrazja – przepis
- 2 łyżeczki sody oczyszczonej
- 1 łyżeczka wody mineralnej
- opcjonalnie: 1 łyżeczka ulubionego oleju lub kefiru/maślanki/jogurtu naturalnego
Wodę dokładnie rozmieszać z sodą. Mieszankę nałożyć na oczyszczoną twarz i dokładnie masować skórę okrężnymi ruchami. Największą uwagę zwrócić na miejsca problemowe: rozszerzone pory, zaskórniki, wągry, plamy potrądzikowe, tworzące się zmarszczki.Następnie sodę dokładnie spłukać. Twarz przetrzeć tonikiem, nałożyć krem nawilżający (lub łagodzący). Mikrodermabrazję robić raz na 1-2 tygodnie, najlepiej wieczorem.
Kosmetyki do mikrodermabrazji w domu
Najlepiej od razu kupić gotowy zestaw do mikrodermabrazji domowej, takie zestawy zwykle są przygotowywane na miesięczną kurację, a zabieg należy przeprowadzać raz lub dwa razy w tygodniu.
Jeszcze niedawno można było kupić zestaw domowej mikrodermabrazji – Bielenda, ale przeszukałam wszystkie sklepy internetowe i wygląda na to, że Bielenda wycofała ten zestaw ze sprzedaży, kosztował on około 35 zł.
W sprzedaży natomiast są:
Sesderma Abradermol krem do mikrodermabrazji 50 g.
Przeprowadzenie zabiegu mikrodermabrazji ogranicza się jedynie do zmycia makijażu, oczyszczeniu cery, nawilżeniu jej i nałożeniu kremu Sesderma Abradermol, po czym następuje 2-minutowy peeling twarzy.
Isispharma glyco-a peeling kosmetyczny z 12% kwasem glikolowym
Peeling ten należy stosować przez 2 tygodnie. W pierwszym tygodniu zaczynamy od peelingu co drugi dzień, a w drugim tygodniu peeling cery wykonujemy codziennie.
Jakichkolwiek kosmetyków peelingujących byś nie użyła, instrukcja przeprowadzenia domowej mikrodermabrazji wygląda mniej więcej tak samo i można opisać ją w kilku krokach:
- Oczyszczenie skóry.
- Wykonanie peelingu.
- Zmycie peelingu i osuszenie twarzy.
- Nałożenie płynu z kwasem glikolowym, który złuszczy naskórek.
- Nałożenie płynu neutralizującego, który przywróci prawidłowe pH skóry twarzy.
- Ochrona i nawilżenie cery, najlepiej spisuje się krem z filtrem UV.
Serum-olejek regenerujący 3xROSE – Biochemia Urody. Serum różane – recenzja
Komentarze (27)
[…] Mikrodermabrazja – spłyca pory i blizny, niweluje przebarwienia potrądzikowe, polecam zwłaszcza DOMOWĄ MIKRODERMABRAZJĘ […]
Dlaczego trądzik jest przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji? Jakie negatywne skutki może wywołać stosowanie tego zabiegu na skórę z rozkwitami?
Aktywny trądzik (tj. podskórne "cysty") może być przez mikrodermabrazję rozogniony i rozniesiony na zdrowe partie twarzy. Dobrze mikrodermabrazję przeprowadzać na wyleczonej buzi, bez zmian ropowiczych.
[…] na rozszerzone pory jest również domowa mikrodermabrazja, a na przebarwienia potrądzikowe – domowe […]
[…] Delikatniejszym wyjściem jest też domowa mikrodermabrazja – soda oczyszczona! […]A czy są jakieś przeciwwskazania przed zmieszaniem po prostu sody oczyszczonej ze zwykłym peelingiem lub żelem do mycia twarzy z drogerii? Uzyska się wtedy efekt dogłębniej oczyszczonej skóry bez negatywnych konsekwencji?
Nie, nie ma przeciwwskazań. Soda zmieszana z żelem stworzy peeling myjący :) O ile na skórze nie ma ropnych zmian trądzikowych, to nic nie powinno się stać. Pzdr :)
ja mieszam sode oczyszczona z zelem do mycia twarzy i moge szczerze polecicNigdy nie wolno używać sody na twarz, bo sobie skórę zniszczycie! Efekt na juz super, ale dlugoterminowo koszmar!
No fakt, długoterminowo to nie bardzo, bo jednak wysusza … Chyba, że ktoś ma skórę słonia :P hej, a czy do takiej domowej dermabrazji potrzebne jest jakies urzadzenie?super efekt ,spróbowałam jeszcze innej wersji do sody i wody dodałam rozgniecionego banana -efekt jak po wizycie w salonie [tylko koszt znikomy]
Niestety u mnie ta maseczka się nie sprawdziła. Oprócz mocno zaczerwienionej twarzy, zero efektu :(Z calym szacunkiem dla pomyslodawczyni jak i sody…, nigdy bym nie zaryzykowala tym bardziej wersji podstawowej. Soda swietnie sprawdza sie w czyszczeniu urzadzen kuchennych, czyszczeniu sreber, praniu firan i ciezkich zabrudzen np. Uni gruntu przy remontach, jednak zawsze trzeba pamietac o rekawicach, gdyz dlonie po takich papkach sa strasznie zniszczone. A, i z tego co pamietam PH koruntu kosmetycznego jest na poziomie 3,4 czyli nizsze, a nie wyzsze od skory /tj.PH 5,5-6/ przy czym soda ma ponad 10. Serdecznie pozdrawiam i pozostawiam rozwadze.