Domowa mikrodermabrazja - Twoje kroki do promiennej skóry

Czy można samodzielnie wykonać zabieg mikrodermabrazji w domu?

Zazwyczaj mikrodermabrazję przeprowadza się w salonie kosmetycznym lub dermatologicznym z wykorzystaniem zaawansowanego sprzętu i kosmetyków. Doświadczone kosmetyczki (bądź dermatolożki) są w stanie dobrać odpowiedni narzędzie, intensywność i nacisk zgodnie z potrzebami danej skóry. W ten sposób minimalizują ryzyko uszkodzeń skóry przy jednoczesnym zachowaniu efektywności działania. Jednak rozwój technologiczny sprawia, że mikrodermabrazja w domu za pomocą podręcznego urządzenia jest jak najbardziej możliwa. Koszt urządzenia to ok. 200-600 zł, więc taki zakup zwraca się już po kilku użyciach.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że urządzenia domowe są delikatniejsze, niż te w salonie, więc efekty mogą pojawić się nieco później. Konieczne jest również obserwowanie skóry przy pierwszych kilku zabiegach oraz dopasowywanie nacisku i rodzaju głowicy (w zestawach do mikrodermabrazji znajduje się kilka sztuk). Zawsze należy przestrzegać zaleceń producenta. Mając na uwadze te zalecenia, można już zastanowić się, jakie urządzenie do mikrodermabrazji domowej sprawdzi się na Twojej skórze?

Jak wykonać mikrodermabrazję w domu?

Skutki uboczne mikrodermabrazji są rzadkie, dlatego ten zabieg uchodzi za bezpieczny i coraz częściej wykonywany jest w domu. Możemy jednak spodziewać się po nim delikatnych podrażnień czy lekkiego zaczerwienienia. Niekiedy też skóra może nas piec i delikatnie swędzieć.

Mikrodermabrazja domowa cieszy się dobrymi opiniami, ponieważ w dłuższej perspektywie pozwala nam na, kluczową w temacie tych zabiegów, regularność, oszczędność pieniędzy i niesamowite efekty. Można stosować ją nie tylko profilaktycznie, ale również w celu zniwelowania skutków upływającego czasu i trądziku – bez względu na wiek.

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem (nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty) są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji. Oferta jest szeroka – specjalne kremy, maski czy peelingi oparte na formule, która stosowana jest w gabinetach kosmetycznych. Przy pomocy ręcznego masażu sprawią, że skóra będzie oczyszczona, a naskórek stymulowany do odnowy. Po tym, jak wykonasz mikrodermabrazję, koniecznie przemyj twarz ciepłą wodą i aplikuj na nią tonik, a na końcu krem (świetnie sprawdzi się też maseczka). Mikrodermabrazję domową powinno się więc wykonywać w następującej kolejności: oczyszczenie skóry, peeling (trwający przez kilka minut masaż), zmycie produktu ciepłą wodą, aplikacja kwasu glikolowego, płyn neutralizujący, który ma za zadanie przywrócić skórze naturalne pH, nawilżenie + ochrona UV.

Domowa mikrodermabrazja peeling

Ile mi pasta cukrowa krwi napsuła Cały dzień nad nią spędziłam i żadna z wersji nie wyszła właściwie, a ile czyszczenia Może się przełamię i spróbuję jeszcze raz z Twojego przepisu, skoro sprawdzony.

Czytaj dalej...

Aby wykonać skuteczną i sprawdzoną pastę z miodem i cynamonem , należy zmieszać oba składniki ilość zależy od własnych preferencji do uzyskania jednolitej konsystencji, która powinna przypominać gęstą pastę.

Czytaj dalej...

Jeśli chcesz wykonać zabieg mikrodermabrazji samodzielnie, na początek istotnym elementem nieco mniej inwazyjnym i mniej kosztownym niż profesjonalne sprzęty są odpowiednie kosmetyki do mikrodermabrazji.

Czytaj dalej...

Efekty pasty cukrowej utrzymują się od 3 do 6 tygodni, a po jej użyciu włoski odrastają słabsze , jest ich mniej i są jaśniejsze , dlatego kiedy regularnie używamy tej pasty cukrowej, to depilacja staje się coraz rzadsza.

Czytaj dalej...