Domowa mikrodermabrazja - Twoje kroki do promiennej skóry
Mikrodermabrazja – co to jest? Kiedy warto się poddać zabiegowi?
Wskazaniem do mikrodermabrazji są:
- nadmiar sebum (łojotok),
- szara, zmęczona cera,
Podczas mikrodermabrazji wykorzystuje się specjalne urządzenie z głowicą ścierającą, którą przesuwa się po skórze. Urządzenia wykorzystują różne technologie, które ze względu na mechanizm, użyty materiał oraz intensywność działania dzielą mikrodermabrazję na 3 rodzaje. Przedstawiają się następująco:
Mikrodermabrazja diamentowa – głowica urządzenia wysadzana jest opiłkami diamentowymi. Urządzenie posiada zmienne głowice i pozwala zmieniać poziom ścieralności. Mikrodermabrazja diamentowa jest niezwykle delikatna. W niektórych przypadkach diament zastępuje szafir.
Mikrodermabrazja tlenowa – znana jako peeling wodno-tlenowy lub oxybrazja. Urządzenie do mikrodermabrazji stosuje strumień powietrza połączony z wodą i solą fizjologiczną. Mikrodermabrazja tlenowa poprawia ukrwienie skóry i dotlenia ją.
Mikrodermabrazja korundowa – w zabiegu wykorzystuje się podciśnieniową głowicę z mikro kryształkami korundu (tlenku glinu), czyli kamienia szlachetnego wykorzystywanego w kosmetologii. Mikrodermabrazję korundową cechuje dogłębne oczyszczenie skory.
Eveline Foot Care Med - Regenerujący Krem-maść do stóp 100ml
Garnier Skin Naturals Hydra Bomb - maska w płachcie anti-aging 28g
Urządzenie do domowej mikrodermabrazji – jakie wybrać?
Przed wyborem urządzenia warto zastanowić się nad tym, na jakiej technologii powinno się opierać. W przypadku mikrodermabrazji w domu najczęściej wybieranym rodzajem jest diamentowa. Jest najdelikatniejsza, nadaje się do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nie oznacza to, że pozostałe dwa rodzaje są mniej efektywne. Domowa mikrodermabrazja tlenowa sprawdzi się u osób ze skórą naczynkową. Natomiast mikrodermabrazja korundowa polecana jest osobom o cerze tłustej i mieszanej. Cerze suchej służy mikrodermabrazja diamentowa i korundowa. Co ważne, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych przy każdym rodzaju zabiegu.
Podczas poszukiwań urządzenia mikrodermabrazji domowej nie należy sugerować się ceną. Warto jednak zwrócić uwagę na aspekty, które dostępne są nawet u najtańszych urządzeń. Dobry sprzęt do mikrodermabrazji cechują:
- wymienne głowice, by móc je dopasować do potrzeb skóry,
- plusem jest wymienna głowica zasysająca starty naskórek,
- cicha praca urządzenia,
- regulacja głębokości ścierania,
- lekkość i wielkość – urządzenie powinno być poręczne,
- dostępność części zamiennych, która ułatwia wymianę zużytych elementów,
- uniwersalność – ten sam sprzęt może służyć jako odkurzacz do wągrów i zaskórników.
Jak często należy wykonywać mikrodermabrazję w domu dla podtrzymania pożądanych efektów?
W przypadku każdej pielęgnacji i zabiegach kosmetycznych częstotliwość ich wykonywania zależy od potrzeb danej cery. Ta sama zasada dotyczy mikrodermabrazji domowej i u kosmetyczki. W gabinecie może być przeprowadzana w odstępie 3-4 tygodni. Często stosowaną praktyką są 3 serie zabiegów 2-3 razy w roku. Natomiast mikrodermabrazja w domu może być wykonywana maksymalnie co dwa dni, oczywiście przy delikatnym nacisku i niskich obrotach urządzenia. Warto jednak robić dłuższe przerwy, by skóra miała czas na odnowę i regenerację. Optymalnie będzie wykonywać mikrodermabrazję raz w tygodniu lub na dwa tygodnie. W ten sposób można podtrzymać rezultaty bez podrażnienia skóry twarzy. Warto nadmienić, że zabieg mikrodermabrazji najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym, gdyż należy unikać słońca mogącego podrażnić delikatną skórę po złuszczaniu.
Domowa mikrodermabrazja peeling
Jakie są efekty zabiegu mikrodermabrazji?
Zabieg mikrodermabrazji daje wiele pozytywnych efektów i może stanowić ważny element dbania o skórę. Sprawdzi się w przypadku pielęgnacji cery dojrzałej czy problematycznej, ale też jako podstawa profilaktyki. Wiele kobiet pragnie mieć cerę jak z photoshopa – to prosty krok w tym kierunku! Najlepiej jest stosować mikropeeling w połączeniu z dodatkowym odżywianiem i nawilżaniem skóry (Jakie kosmetyki najlepsze na lato?), ponieważ znacząco zwiększa wchłanialność substancji aktywnych. Co zatem daje nam mikrodermabrazja?
- Skuteczne i precyzyjne złuszczanie martwego naskórka,
- usuwanie zanieczyszczeń i zaskórników,
- odblokowywanie porów,
- eliminowanie skutków trądziku,
- redukcję zmarszczek, przebarwień oraz blizn,
- lepsze ukrwienie skóry, zwiększenie jej elastyczności i poprawę koloru,
- zwiększenie produkcji kolagenu,
- lepsze działanie kosmetyków i skuteczne przygotowanie do zabiegów kosmetycznych (np. mezoterapia bezigłowa czy mezoterapia igłowa ).