Skuteczne domowe sposoby na pozbycie się pryszczy z czoła

Domowe sposoby na trądzik – 4 najbardziej skuteczne metody

Wypryski to dolegliwość, z jaką zmagać musi się prawie każdy nastolatek. Przypadłość ta jednak sięga często również… osób dorosłych. Walka z trądzikiem nie jest najłatwiejsza i zazwyczaj wiąże się z długą drogą eliminacji problemu. Jak zapobiec trądzikowi? Istnieją skuteczne domowe sposoby na trądzik, jakie pozwolą pozbyć się pryszczy. Domowe kosmetyki wykazują wręcz zbawienne działanie na skórę, nie obciążając jej przy tym. Jak zniwelować za ich pomocą wągry na twarzy?

Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z domowymi sposobami.

Ostatni sposób – nr 7: czystość bielizny

Nie, nie chodzi mi o bieliznę noszoną na ciele (chociaż o jej czystość też dbać trzeba). Chcę zwrócić twoją uwagę na BIELIZNĘ POŚCIELOWĄ, czyli przede wszystkim POSZEWKĘ NA PODUSZKĘ i ew. poszwę na kołdrę, pod którymi śpisz na co dzień. Jeśli masz tendencje do intensywnego pocenia się, a twoja skóra i włosy intensywnie się przetłuszczają wymieniaj te powłoczki jak najczęściej. Uzasadnienie jest proste: sebum, które gromadzi się na bieliźnie niejako wtórnie zanieczyszcza twoją skórę, a na dodatek i na nim rozwijają się drobnoustroje. Eliminując ten problem poprzez zwiększenie częstotliwości wymiany pościeli wyraźnie poprawisz stan swojej cery.

Na koniec dodam jeszcze, że jeśli twoje pryszcze są pokaźnych rozmiarów lub jest ich sporo, najlepiej zrobisz wyrównując gospodarkę hormonalną i jednocześnie niszcząc bakterie przeciwtrądzikowe oraz stabilizując łojotok. Z moich doświadczeń wynika, że to zadanie najszybciej i najłatwiej wykonasz przy pomocy ⇒ Nonacne, które już w ciągu 2-3 tygodni wyraźnie zredukuje intensywność i ilość zmian skórnych na twojej twarzy!

Domowe sposoby na pryszcze

4. Soda oczyszczona

Na trądzik bardzo dobre działanie wykazuje również… pasta z sody oczyszczonej! Soda działa ściągająco i oczyszczająco, a więc walka z pryszczami przy jej użyciu będzie niezwykle skuteczna. Zastanawiasz się, jak zapobiegać pryszczom z jej pomocą? Dowiedz się, jak pozbyć się trądziku dzięki sodzie oczyszczonej w… kilku krokach!

  1. Zmieszaj z wodą 2 łyżki sody oczyszczonej, a następnie wymieszaj całość.
  2. Nałóż powstałą pastę na twarz. Zostaw na ok. 10 minut. Spłucz miksturę letnią wodą.

5. Maseczka z Aspiryny

Maseczka przygotowana ze słynnej Aspiryny to szybkie sposoby na skuteczne usuwanie trądziku. W Aspirynie znajduje się bowiem kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbakteryjnie – usuwając zanieczyszczenia i… złuszczając martwy naskórek! Mało tego, lekarstwo działa także przeciwzapalnie, a więc minimalizuje ryzyko pojawienia się nowych zmian. Wystarczy, że:

  1. Zalejesz maksymalnie 2 tabletki wodą destylowaną, a następnie rozgnieciesz je na papkę.
  2. Zmieszasz miksturę z łyżeczką jogurtu naturalnego.
  3. Nałożysz na twarz powstałą pastę i przytrzymasz ją przez ok. kwadrans. Następnie zmyjesz całość letnią wodą.

Stosuj maseczkę przynajmniej 3 razy w tygodniu, by wyleczyć buzię z trądziku.

6. Czosnek dobry na wszystko!

Czosnek jest świetny nie tylko w przypadku leczenia przeziębienia. Używanie go to również skuteczne, domowe sposoby na pryszcze! Czosnek zawiera bowiem siarkę i cynk, jakie wykazują działanie oczyszczające, przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Warto będzie wykorzystać jego magiczne wręcz właściwości.

Zobacz również

elektrokoagulacja zabieg, w którym zmienia się strukturę tkanek za pomocą prądu, laserowe usuwanie tkanek zabieg, w którym usuwa się chorobowo zmienione tkanki, skleroterapia wstrzykiwanie preparatu, który wywołuje zwłóknienie tkanek.

Czytaj dalej...

Sytuacja podobnie przedstawia się w przypadku Folisinu, który powstał na bazie opatentowanej formuły AnaGain, a dodatkowo został wzmocniony, ekstraktami, witaminami i minerałami naturalnego pochodzenia.

Czytaj dalej...

Bardzo wiele pań decyduje się na naturalne domowe patenty, takie jak płukanki rozjaśniające na bazie rumianku, rabarbaru, cytryny bądź wręcz przeciwnie, przyciemniające na bazie kawy, czarnej herbaty, kory dębu, orzecha włoskiego, czy szałwii.

Czytaj dalej...

Najczęstsze substancje odpowiadające za powstanie takiej reakcji skórnej stanowią metale, jak nikiel, chrom, kobalt obecne zwłaszcza w biżuterii, okularach, suwakach , substancje zapachowe zawarte w kosmetykach, środki odkażające, benzyna, olej napędowy, formaldehyd zawarty w odzieży i lakierach do paznokci.

Czytaj dalej...