Opinie na temat przedłużania włosów Infralight

Przedłużanie włosów – ultradźwięki

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową brzmi skomplikowanie, jednak są to tylko pozory. Naturalne pasma z doczepianymi włosami łączy się za pomocą specjalnego urządzenia, które wydziela fale akustyczne o bardzo wysokich częstotliwościach. Takie urządzenie do emisji ultradźwięków wyglądem przypomina prostownicę, jednak w przeciwieństwie do niej nie emituje ciepła, co jest ogromną zaletą tej metody przedłużania włosów, gdyż nie naraża ich na zniszczenie. Emitowane przez urządzenie fale akustyczne prowadzą do wzrostu ciśnienia i wydają drgania o na tyle wysokim natężeniu, że pozwala ono połączyć włosy doczepiane z naturalnymi. Cienkie płytki aparatu działają punktowo, a więc jedynie na tę niewielką część włosów, która znajduje się między nimi. Dlaczego włosy się ze sobą łączą? Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Jakie są zalety tej metody? Przedłużanie włosów na ultradźwięki nie naraża ich na działanie wysokich temperatur i szkodliwych substancji chemicznych. Decydując się na tę metodę, możemy stale cieszyć się długimi i gęstymi włosami, jednocześnie nie obawiając się o nasze naturalne pasma.

Ile kosztuje przedłużanie włosów za pomocą ultradźwięków? Cena takiego zabiegu u fryzjera wynosi od 1500 zł do 2500 zł. Na jej wysokość wpływa nie tylko innowacyjna technologia, która jest wykorzystywana podczas zabiegu, ale również czas, który stylista musi nam poświęcić, a jest on przeciętnie trzykrotnie dłuższy niż w przypadku opisanej wcześniej metody kanapkowej. Pamiętaj jednak, że niezależnie od wybranej metody, warto zarezerwować dodatkowe godziny u fryzjera na wypadek, gdyby konieczne okazało się również wyrównanie koloru za pomocą farby lub strzyżenie. Dzięki temu twoja fryzura zawsze będzie wyglądać świeżo i naturalnie.

Kiedy nie można wykorzystać ultradźwięków?

Choć zalety, które niewątpliwie mają ultradźwięki do przedłużania włosów , mogą kusić, nie za w sze można wykonać ten zabieg. Istnieje kilka przeciwwskazań do posłużenia się tą metodą, a zal i czyć można do nich:

  • nasilone wypadanie włosów,
  • choroby skóry głowy
  • sytuacje, gdy włosy są zniszczone np. przez rozjaśnianie lub też częste, intensywne farb o wanie.

Decyzję o przedłużaniu włosów należy podejmować z głową oraz po konsultacji ze specjalistą. Właściwie dobrane oraz wykonane przedłużanie, a także odpowiednia pielęgnacja włosów mogą sprawić, że bujna fryzura będzie zachwycać przez długi czas. Piękne włosy to marzenie wielu osób, a marzenia należy spełniać.

Metoda ultradźwiękowa może pomóc w uzyskaniu fantastycznego efektu.

Przedłużać czy nie?

Bardzo duża ilość kobiet ma spore wątpliwości co do tego, czy powinny się one poddawać zabiegowi przedłużania. Obawiają się one, że fakt przedłużania pasm będzie widoczny w postaci znajdujących się na włosach łączeń. Niemniej jednak obawy te są z reguły bezpodstawne. Dlaczego?

Otóż to, czy łączenie będą widoczne, uzależnione jest od tego, jaką technika pasma zostały dopięte i od samego rodzaju przedłużanych włosów.

Dodać należy, że niezależnie od wybranej techniki, jeśli tylko twoje naturalne kosmyki są bardzo cienkie i delikatne, istnieje ryzyko, że łączenia będą widoczne. W takim przypadku z reguły pomaga dodatkowe koloryzowanie oraz właściwe wycieniowane pasm.

Jeśli wykonujesz zabieg w profesjonalnym salonie, nie powinnaś przejmować się tego rodzaju problemami, ponieważ specjaliści – tuż po zakończeniu doczepiania nowych włosów – powinni zagwarantować ci zarówno wspomnianą powyżej koloryzację, jak i stylizację włosów.

Czy zabieg niszczy włosy?

Kolejnym, krążącym wokół tematu przedłużania włosów mitem jest opinia, jakoby zabieg przyczyniał się do nadmiernego wypadania pasm naturalnych, a w niektórych przypadkach nawet do łysienia. Czy to prawda? Tak i nie.

Otóż przeciętny człowiek gubi każdego dnia około 100 włosów. Wraz z chwilą przedłużenia, a więc doczepiania „nowych" włosów, zjawisko to podlega praktycznie eliminacji, a to za sprawą omówionego już powyżej łączenia.

W momencie, w którym sztuczne włosy zostaną odczepione, natychmiast wypadają „stare” pasma, które normalnie wypadłyby w ilości około 100 sztuk każdego dnia.

Poniekąd więc prawdą jest, że doczepianie pasm przyczynia się do wypadania włosów, jednak jest to zjawisko jednorazowe i w żadnym wypadku nie ma ono wpływu na kondycję i zdrowie twoich naturalnych włosów.

Przedłużanie włosów ultradźwiękami – na czym polega?

Powodów, dla których decydujemy się na przedłużenie lub zagęszczenie włosów, może być wiele – spełnienie wieloletnich marzeń o długich pasmach, chęć poprawy gęstości włosów czy też zw y czajne pragnienie szybkiej zmiany fryzury. Bez względu na powód decyzji o doczepieniu kosm y ków warto wybrać metodę, która przyniesie możliwie najbardziej naturalne rezultaty.

Jednym ze sposób na osiągniecie takiego efektu jest prz edłużanie włosów na ultradźwięki . To innowacyjne rozwiązanie polega na łączeniu cienkich doczepów z podobnej wielkości pasmami naturalnych włosów. Jest to możliwe dzięki urządzeniu, które emituje fale ultradźwiękowe o wys o kich częstotliwościach. Fale te wprowadzają keratynę w drgania i zmieniają jej strukturę. Dzięki temu, w wyniku zjawiska tzw. zimnej fuzji, powstaje dyskretne, płaskie i trwałe łączenie.

Nieco bardziej problematyczna wydaje się zmiana w drugą stronę zapuszczanie włosów po prostu trwa , pomijając już takie przeszkody jak słabe włosy, które za nic w świecie nie chcą przekroczyć pewnej bariery długości.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...

Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.

Czytaj dalej...

Emitowane ultradźwięki wprawiają w drgania zawarte we włosach cząsteczki keratyny, w konsekwencji doprowadzając do zmiany ich właściwości i struktury, powodując tym samym, że nasze naturalne włosy łączą się z dodatkowymi kosmykami.

Czytaj dalej...