Opinie na temat przedłużania włosów Infralight
Kiedy najczęściej dochodzi do zniszczeń?
- Gdy metoda przedłużania nie została właściwie dobrana do typu włosów – przykładowo, na włosach cienkich i delikatnych zostało wykonane przedłużanie metodą na stałe (keratyna , ringi itp) podczas gdy lepszym rozwiązaniem byłoby dobranie włosów dopinanych.
- Zabieg przedłużania został wykonany przez osobę bez odpowiednich szkoleń oraz uprawnień – koleżankę lub fryzjera, który nie ma doświadczenia w przedłużaniu włosów. Często dochodzi do uszkodzeń włosów również przez źle założone ringi lub gdy zostały one przymocowane do zbyt cienkiego pasma włosów lub zbyt blisko cebulki. Efekt? Włosy zostają osłabione i mogą zacząć wypadać.
- Brak właściwej pielęgnacji włosów po przedłużaniu. Decydując się na dopinki, wciąż musisz dbać o swoje włosy i stosować odżywki. Pamiętaj również o prawidłowym rozczesywaniu pasm.
- Eksperymenty . Na liście złych praktyk musimy umieścić również niewłaściwe użycie produktu, czyli eksperymenty – przyszywanie włosów Clip In, zmiana metody z Clip In (włosy na spinkach) na metodę stałą, oraz samodzielne lub niewłaściwe zdjęcie przedłużanych włosów.
W celu uniknięcia zniszczeń, obciążenia włosów i oczywiście, by zabieg przedłużania był skuteczny oraz nie wyrządził krzywdy Twoim włosom, skorzystaj z usług poleconego specjalisty. Wcześniej sprawdź opinie w internecie, dopytaj o szczegóły inne klientki korzystające z usług danego fryzjera. Osoba zawodowo zajmująca się przedłużaniem włosów, dobierze odpowiednią metodę przedłużania do typu Twoich włosów oraz właściwie przeprowadzi zabieg. Poinformuje Cię również, w jaki sposób powinnaś pielęgnować włosy w domu – odpowie na pytania związane z myciem, odżywianiem oraz czesaniem dopinek.
Przedłużanie włosów na ringi
Przedłużanie włosów na ringi to jedna z najstarszych obecnie stosowanych metod, jednak wciąż cieszy się ogromną sympatią wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi za pomocą niewielkich, metalowych obręczy, nazywanych ringami. Są one wypełnione silikonem od środka, a więc nie musisz się martwić o to, że zaciśnięta na włosach obręcz uszkodzi twoje naturalne kosmyki. Dodatkowo, silikonowa wyściółka zapobiega zsuwaniu się ringów, co powoduje, że metoda ta jest naprawdę trwała. Metalowe, twarde ringi mocuje się zaraz przy skórze głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może być nieco niekomfortowe. Jednak, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, nie narażamy włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych.
Doczepianie włosów za pomocą metalowych ringów pozwala na wielokrotne użycie tych samych pasm, dzięki czemu, podobnie jak przy metodzie kanapkowej, raz na miesiąc możemy podciągnąć ringi do góry, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.
Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ringi, podciąga włosy do góry i ponownie je zaciska. Dzięki temu obręcze nie są widoczne i nie trzeba za każdym razem inwestować w nowe pasma. Przedłużanie włosów u fryzjera metodą na ringi wiąże się z ceną około 1000 zł.
Jak dbać o włosy przedłużane? Profesjonaliści do takiego zabiegu używają włosów naturalnych, dlatego możemy o nie dbać podobnie jak o własne. Najlepiej sprawdzą się szampony i odżywki dedykowane włosom zniszczonym i rozjaśnianym, ponieważ posiadają one silne właściwości nawilżające i regeneracyjne. Dodatkowo, końcówki pasm warto zabezpieczać za pomocą silikonowego serum lub olejku, na przykład arganowego. W ten sposób zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, silnego wiatru czy też uszkodzeń mechanicznych.
Zalety metody ultradźwiękoweJ
Zaletą sposobu wykorzystującego zimną fuzję jest fakt, że ni e wymaga on wysokiej temperatury, a spoiwem jest naturalny budulec włosów, czyli keratyna. Jest to więc rozwiązanie łagodne dla nat u ralnych pasm.
Ponadto przy odpowiedniej pielęgnacji włosy przedłużone na ultradźwięki mogą zachwycać naprawdę długo, bo czas ten wynosi od około 4 do 6 miesięcy. Efekt osiągnięty dzięki tej metodzie jest natychmiastowy oraz naturalny.
Ultradźwięki umożliwiają nie tylko przedłużanie kosmyków, ale także ich zagęszczanie – nawet w tak trudnych rejonach jak czoło czy boki. Możl iwe jest też osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – można zdecydować się na pasemka jaśniejsze o kilka tonów niż nasz naturalny kolor włosów.
Metody przedłużania włosów
Istnieje 16 metod przedłużania włosów - zajmiemy się sześcioma najbardziej popularnymi. Pamiętaj, że dobór metody zależy od wielu czynników i należy dokładnie przeanalizować, która z metod będzie najlepiej pasować do konkretnej osoby.
Keratynowa
Do łączenia włosów używana jest keratyna - naturalny składnik łodygi włosa, który jest odpowiedzialny za połysk. Polega na zgrzewaniu pasm włosów na ciepło, w temperaturze 170 stopni Celsjusza. Pasma włosów sztucznych i naturalnych zgrzewane są za pomocą keratyny. Metoda ta jest bezpieczna i stosunkowo trwała. Może być z powodzeniem stosowana na zniszczone oraz kruche włosy.
W tym wypadku łączenia są bardzo dyskretne i bardzo trwałe. Są na tyle estetyczne, że nie są widoczne nawet wtedy, gdy przyglądamy się doczepionym włosom z bliska. A to wszystko dzięki zastosowaniu cienkich nanołączeń - są cieńsze niż włosy powyżej i poniżej łączenia, co w przypadku tradycyjnych metod się nie zdarza.
Dodatkowo, jest to rodzaj łączeń, który jest odporny na działanie większości odżywek, farb i kosmetyków oraz wysokiej temperatury. Nanołączenia wykonywane przez urządzenie laserowe są cztery razy silniejsze, niż keratynowe.
Micro rings
Przedłużanie włosów odbywa się za pomocą „ringów”, czyli aluminiowych obrączek. Są one niewielkie, bardzo lekkie i niekłopotliwe w noszeniu. Ich kolor dopasowywany jest do koloru włosów, dlatego też nie są widoczne po zabiegu.
Efekt utrzymuje się maksymalnie przez 3 miesiące - później trzeba je zdjąć i założyć ponownie, wyżej. Spowodowane jest to naturalnym wzrostem włosa.
Tulejkowa
Włos przedłużony zostaje połączony z włosem naturalnymi tulejkami. Metoda bardzo zbliżona do poprzedniej, różnica polega w tworzywie, z którego zrobione są złączenia.
Tulejki są wykonane z brązu lub miedzi. Z tej metody mogą korzystać osoby uczulone na nikiel. Do dociskania tulejek stosuje się specjalne cążki. Odpowiednie dociskanie, zazwyczaj „na dwa”, zapewnia komfort i pewność, że doczepiane pasmo nie zsunie się. Polecana dla osób mających cieknie i delikatne włosy.

Czy przedłużanie włosów niszczy włosy?
Gęste i długie włosy są marzeniem wielu osób. Część z nich uważa, że są oznaką doskonałego stanu zdrowia, ale też dodają posiadaczce dziewczęcego uroku. Zdrowe, silne i pełne blasku włosy są bardzo pożądane, jednak wiele czynników – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych – często uniemożliwia samodzielne zapuszczanie włosów.
Jeśli Twoje włosy są naturalnie cienkie, delikatne – jest to prawdopodobnie spowodowane uwarunkowaniami genetycznymi. Realne zagęszczenie i przedłużenie włosów możesz uzyskać, korzystając z nowoczesnych metod, dzięki którym będziesz mogła cieszyć się pożądanym efektem.
Wiele osób obawia się przedłużania włosów, dlatego bardzo często pada pytanie: „Czy przedłużanie włosów niszczy włosy?” – w internecie można znaleźć mnóstwo negatywnych opinii na temat doczepianych włosów, wiele osób twierdzi, że mają zniszczone włosy po przedłużaniu. Oczywiście przedłużanie włosów ma wpływ na naturalne włosy – jak każdy inny zabieg polegający na ich stylizacji czy farbowaniu. Za zniszczenie włosów nie musi odpowiadać samo ich przedłużanie, lecz źle dobrana metoda przedłużania, niewłaściwie przeprowadzony zabieg oraz nieodpowiednia pielęgnacja.
