Jak golić łoniaki - Porady i Techniki dla Perfekcyjnego Golenia
Pierwsze golenie
- Pierwsze golenie – ważny moment w życiu chłopca
- Pierwsze golenie: czego nie robić?
- Czym golić pierwszy zarost?
- Kosmetyki do pierwszego golenia
- Pierwsze golenie w trzech prostych krokach
- Jak prawidłowo się golić, by skóra była gładka i pozbawiona podrażnień?
- Jak się golić maszyną elektryczną, jeśli czeka cię pierwsze golenie twarzy?
- Pierwsze golenie – czyli jak się golić maszynką na żyletki
- Jak golić problematyczne obszary na twarzy maszynką tradycyjną?
- Czym golić pierwszy zarost, jeśli masz cerę trądzikową?
- Pierwsze golenie – na pewno się uda!
Pojawienie się pierwszego zarostu u chłopca jest kwestią indywidualną, jednak zazwyczaj przypada na okolice 13. - 14. roku życia. Nie brakuje chłopców, którzy zalążki wąsów i brody zauważają u siebie znacznie później, np. w wieku licealnym. To zupełnie naturalna sytuacja, którą nie należy się zbytnio przejmować.
Pierwszy zarost ma postać delikatnego meszku, który pojawia się jedynie miejscowo – zwykle nad górną wargą oraz w kilku punktach policzków. Pomimo mody na zarosty, takich włosów z całą pewnością nie można jeszcze ciekawie stylizować. Zagęszczenie wąsów i brody u chłopca wystąpi dopiero za kilka lat, w okresie intensywnego dojrzewania.
Pierwszy zarost nie prezentuje się korzystnie, dlatego najlepiej jak najszybciej się go pozbyć. Pora na pierwsze golenie, które niemal dla każdego nastoletniego chłopca jest bardzo istotnym momentem.
Pierwsze golenie w trzech prostych krokach
Doskonale wiemy, że pierwsze golenie może nastręczać trudności. Wiedz jednak, że odpowiednie kosmetyki oraz ustalona kolejność działań pozwolą ci szybko pozbyć się niechcianego zarostu, bez ryzyka krostek, zacięć i podrażnień.
1. Przygotowanie skóry do golenia
Zarost, również ten młodzieńczy, najlepiej golić po ciepłej kąpieli. Wówczas skóra staje się delikatnie rozpulchniona, a włoski bardziej miękkie. Skóra powinna być czysta, pozbawiona jakichkolwiek kosmetyków. Bezpośrednio przed goleniem, obficie nanieś na zarost piankę.
2. Pierwsze golenie
Przesuwaj ostrze maszynki lub golarkę pod włos, bardzo powoli i dokładnie. Dzięki temu uzyskasz efekt gładkości na dłużej. Skórę możesz delikatnie naciągnąć, co zmniejszy ryzyko zacięcia się. Zwróć uwagę na policzki, podbródek, strefę nad górną wargę, ale również szyję.
3. Pielęgnacja skóry po goleniu
Po pozbyciu się zarostu, zmyj wodą piankę z twarzy, a następnie osusz ją miękkim ręcznikiem. Nanieś balsam po goleniu, delikatnie wklepując go w skórę.
Może nieco dużo tych rad jak na początek, ale stopniowo będziesz przyzwyczajał się do wielu aspektów związanych z goleniem. Pierwsze golenie twarzy jest trochę jak poznanie siebie na nowo. To trzeba zrobić na początku – poznać się z samym sobą i anatomią swojego zarostu.
Sprawdź, w jakim kierunku rosną włoski – przesuń dłonią po twarzy. Kierunek z włosem wyczujesz przez gładkość. Kierunek pod włos – przez szorstkość. Spróbuj zgolić się z włosem. Może to będzie wystarczające rozwiązanie na pierwsze golenie twarzy. Jeśli nie uzyskasz zadowalającego efektu – poprawki zrób pod włos.
Przyjmij odpowiednią pozycje
Wszyscy wiemy, że jeżdżenie ostrzami po okolicach naszych miejsc intymnych może być trochę ryzykowne i skomplikowane. Dlatego nie spiesz się, zrelaksuj się i uważaj. Wypróbuj różne pozycje, żeby dotrzeć bez problemu nawet do tych trudno dostępnych miejsc. Kucanie może być niezłym rozwiązaniem, jeśli chcesz również ogolić włosy wokół tylnych okolic. Pomóc może też lustro, które pokaże Ci, co tam właściwie wyprawiasz i na jakim etapie golenia jesteś. Gładkie jajka to przecież cel tej przygody.
Po zakończeniu golenia delikatnie osusz obszar, z którego usunąłeś włosy i nałóż łagodzący balsam po goleniu. Skóra po goleniu potrzebuje odpoczynku i regeneracji. Dlatego, jeśli możesz, nie zakładaj od razu bielizny. Nie chcesz mieć podrażnionej i swędzącej skóry.