Jak golić miejsca intymne męskie - Poradnik i Najlepsze Metody

Golenie miejsc intymnych

Badania pokazują, że brak owłosienia w okolicach narządów płciowych znacznie poprawia samopoczucie i podnosi atrakcyjność seksualną. Najczęściej miejsca intymne golone są w okresie letnim, kiedy wiele kobiet ma zamiar pokazać się w bikini na plaży. Dodatkowo podczas wakacji skóra w tej okolicy jest często wystawiana na działanie promieni słonecznych i słonej wody, więc jej podatność na uszkodzenia wzrasta. Dlatego ważna jest wiedza o tym, jak golić miejsca intymne, aby nie spowodować dodatkowych uszkodzeń naskórka, zwłaszcza że często zabieg wykonywany jest domowymi sposobami.

Nie bez znaczenia jest fakt, że depilacja przyczynia się także do lepszej higieny okolic narządów intymnych, ponieważ owłosienie, zwłaszcza u osób uprawiających aktywność fizyczną, może powodować podrażnienia, otarcia i stany zapalne.

Zobacz film: Jak zrobić domowy krem do golenia. Źródło: Klinika urody

Jak golić miejsca intymne?

O tym, jak właściwie golić miejsca intymne, należy wiedzieć jeszcze przed wykonaniem pierwszego zabiegu. Przede wszystkim ważny jest dobór odpowiedniej maszynki. Ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo podatna na uszkodzenia, im więcej ostrzy ma maszynka, tym mniej ruchów trzeba będzie wykonać, aby pozbyć się niechcianych włosków. Wobec tego zastanawiając się w sklepie, którą maszynkę kupić, lepiej wybrać tę z trzema ostrzami niż z jednym. Kolejną ważną kwestią są ostrza – maszynki jednorazowej należy używać tylko raz, zwłaszcza w okolicach bikini lub genitaliów, ponieważ z każdym kolejnym zabiegiem trzeba ją mocniej dociskać do skóry, aby uzyskać lepszy efekt. Oznacza to znacznie większe ryzyko podrażnień. Do miejsc intymnych nie powinno się używać tej samej golarki, za pomocą której chwilę wcześniej golone były nogi czy miejsca pod pachami. Można w ten sposób przenieść bakterie, które w inny sposób nie miałyby dojścia do okolic narządów płciowych.

Jak golić miejsca intymne u mężczyzn?

Aby prawidłowo i bezboleśnie przeprowadzić zabieg golenia miejsc intymnych, należy w odpowiedni sposób przygotować swoje ciało. Golenie miejsc intymnych należy zacząć od zmiękczenia skóry oraz zarostu. Dobrym pomysłem jest wzięcie kąpieli, wykonanie peelingu (zapobiega wrastaniu włosków) oraz skorzystanie z olejku zmiękczającego włosy.

Peeling miejsc intymnych należy wykonać przy pomocy delikatnych środków, ponieważ skóra w takich miejscach bywa wrażliwa i podatna na urazy mechaniczne. Przygotowanie do golenia pozwoli uniknąć podrażnień oraz ułatwi samo golenie. Jeśli musisz golić dłuższe owłosienie, nie zaczynaj od golenia maszynką –— nie da sobie z nim rady. Najpierw warto skrócić włosy za pomocą nożyczek.

Podczas depilacji miejsc intymnych nie można także zapomnieć o piance do golenia. Jest ona niezbędna do zmiękczenia włosów, zapewnienia poślizgu dla ostrza oraz ochrony skóry. Użyj delikatnej pianki do golenia, która zawiera substancje łagodzące podrażnienia i nawilżające skórę. Nałóż ją kilka minut przed goleniem, aby jej składniki aktywne mogły zadziałać.

Włosy łonowe wymagają większej troski niż zarost na twarzy. Golenie na sucho lub przy użyciu olejków nieprzeznaczonych do golenia to bardzo popularny błąd popełniany niezmiennie przez liczną grupę mężczyzn. Golenie miejsc intymnych na sucho jest nie tylko niekomfortowe, ale także może powodować ból, pieczenie, a z czasem infekcje, choroby lub zapalenia mieszków włosowych..

Co do samego golenia, nie zawsze warto walczyć o idealną gładkość. Goląc się „z włosem”, uzyskasz wystarczające efekty, a przynajmniej unikniesz podrażnień typowych dla golenia „pod włos”. Jeśli jednak zależy Ci na wyjątkowej gładkości, wykonaj dwa lub nawet trzy przejścia: z włosem, w poprzek włosa i pod włos. Za każdym razem nałóż nową warstwę pianki do golenia.

Co zrobić po goleniu miejsc intymnych? Pielęgnacja

Popularnym błędem jest depilacja miejsc intymnych tuż przed randką, wizytą w spa czy innym wydarzeniem. W ten sposób łatwo zafundować sobie niepotrzebne podrażnienia, nawet niezwiązane z goleniem. Założenie szorstkiej bielizny i wyjście na miasto tuż po goleniu to wręcz proszenie się o kłopoty w postaci podrażnień i swędzenia. Jak temu zapobiec?

Tuż po goleniu zadbaj o miejsca intymne. Nałóż obfitą warstwę łagodzącego balsamu po goleniu (bez alkoholu) zawierającego składniki regenerujące skórę np. aloes, witaminę E, alantoinę, pantenol czy olejek drzewa herbacianego.

U niektórych osób sprawdzą się nawet zwykłe wody po goleniu zawierające alkohol, doskonale odkażające skórę i zapobiegające powstawaniu krostek. Należy jednak uważać, bo u innych mogą potęgować podrażnienia.

Dobrym pomysłem po goleniu miejsc intymnych jest też… pozostawienie ich do zagojenia. Zamiast od razu zakładać bieliznę, która powoduje otarcia i dyskomfort, załóż jedynie szlafrok i zafunduj sobie luźny wieczór. Co kilka godzin możesz dodatkowo wsmarowywać odrobinę balsamu po goleniu lub łagodzącego kremu. Następnego dnia rano po podrażnieniach nie będzie śladu.

Golenie miejsc intymnych

Obecne czasy na nowo definiują pojęcie męskości. Współczesny mężczyzna chce być zadbany, a dbałość o wygląd, dobrą kondycję i zdrowie znajdują się w ścisłej czołówce tego, co uważamy za męskie. Golenie miejsc intymnych stało się elementem, który jest łączony z higieną i estetyką, a także dbałością o komfort w sypialni i wzmacniającym doznania erotyczne. Niegdyś temat golenia ograniczał się do kwestii związanych z goleniem zarostu na twarzy. Dzisiaj mamy do wyboru profesjonalne preparaty, urządzenia i zabiegi dedykowane męskiej depilacji różnych partii ciała, tak aby każdy mężczyzna znalazł metodę odpowiednią dla siebie.

Najcz ęś ciej wybieran ą metod ą s ą rz ę sy 2 1 lub 3 1, chocia ż niekt ó re klientki si ę gaj ą odwa ż nie po wi ę ksze obj ę to ś ci lub zostaj ą przy klasycznym 1 1 wyjaśnia Dorota Woźniak z salonu piękności Dorota Woźniak Beauty.

Czytaj dalej...

Po zakończeniu koniecznie trzeba umyć ogolone miejsca letnią wodą z dodatkiem płynu do higieny intymnej, a po wysuszeniu wmasować odpowiedni balsam o właściwościach łagodzących i regenerujących naskórek należy zwrócić uwagę, aby nie zawierał alkoholu.

Czytaj dalej...

Niestety pacjenci na początku choroby nie zdają sobie sprawy z konieczności leczenia i nie szukają pomocy u dermatologa, a właśnie wczesne rozpoznanie trądziku różowatego oraz rozpoczęcie właściwego postępowania i terapii to szansa na uniknięcie zaostrzeń ekspert kampanii Róż się do lekarza dermatolog dr hab.

Czytaj dalej...

Pryszcze jest to potoczne określenie na zmiany o charakterze zapalnym, ropne krosty są objawem trądziku pospolitego, ale zdarza się, że wyskakują nawet na skórze, która na co dzień nie sprawia problemów, najczęściej mieszanej.

Czytaj dalej...