Jak wyprostować włosy keratynowo - Skuteczne metody i porady
Prostowanie włosów - jak i czym
Dlaczego prostujemy włosy i czy jest to szkodliwe
Idealnie proste włosy wyglądają pięknie, dobrze się układają i dobrze poddają się stylizacji. Niestety mało kto posiada idealnie proste włosy. Większość z nas zmaga się z nieregularnym falami, puszeniem się włosów i niesfornymi kosmykami, które bardzo trudno jest stylizować. Pofalowane włosy są raczej normą. Dlatego też osoby, które chcą mieć równe, proste włosy, muszą imać się różnych metod, na przykład prostownicy.
Najprostszym sposobem jest użycie prostownicy. Działa ona na zasadzie wysokiej temperatury, która niestety niszczy włosy, szczególnie jeśli stosuje się ją często. Również metody z zastosowaniem środków chemicznych nie są obojętne dla włosów. Niszczą ich strukturę i obciążają je. Warto wiedzieć, że istnieją naturalne domowe sposoby, aby łatwo i szybko wyprostować włosy. Domowe sposoby są z reguły zdrowsze i pozwalają na rozwiązanie wielu codziennych problemów, dlatego warto je znać. Na co dzień mogą się przydać takie domowe sposoby, jak na przykład: jak zrobić lewatywę, jak szybko zapuścić paznokcie, czy też jak rozpoznać bursztyn.
Jakie są metody profesjonalne i domowe prostowania włosów
Najbardziej popularne metody prostowania włosów:
- prostowanie suszarką,
- opaska z włosów,
- kosmetyki wygładzające,
- prostownica,
- laminowanie,
- chemiczna relaksacja,
- keratynowe prostowanie włosów.
Najbardziej trwałą metodą jest chemiczna relaksacja, która działa na cebulki włosów i rozluźnia naturalny skręt włosa. Zabieg ten należy wykonywać tylko w profesjonalnym salonie fryzjerskim, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo podrażnienia skóry.
Trwałą metodą, która daje efekty utrzymujące się przez kilka miesięcy, jest keratynowe prostowanie włosów. Prostowanie przy użyciu keratyny można wykonać samodzielnie w domu. Stosuje się do tego specjalne kosmetyki przeznaczone do tej metody. Jeśli jednak chcemy nie tylko odbudować strukturę włosa, lecz także go wyprostować, musimy użyć prostownicy. Zabieg ten należy powtarzać do 3 - 4 miesiące.
Jak wyprostować włosy bez prostownicy? TOP 4 najlepsze sposoby
Wiele osób pragnie mieć piękne, idealnie proste włosy. U większości osób jednak włosy naturalnie falują. Naturalne, falujące włosy nie zawsze wyglądają ładnie, szczególnie wtedy, gdy są długie. Nierzadko sprawiają wrażenie zaniedbanych i nieuczesanych. Dlatego też osoby dbające o nienaganny wygląd stosują prostownice do włosów, która niestety ma niekorzystny wpływ na kondycję włosa. Doradzamy jak i czym wyprostować włosy bez prostownicy, aby uzyskać efekt eleganckiej i zadbanej fryzury.
Jeśli szukasz więcej informacji i wskazówek, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z praktycznymi poradami.
Poniżej przedstawiamy prawie 1 000 sprawdzonych fryzjerów w serwisie Fixly w poszczególnych miastach:

Zabieg proteinowy na włosy
Proteinowy zabieg działa nawet na kędzierzawe i wymykające się spod kontroli włosy, a najlepiej radzi sobie z włosami zniszczonymi po zabiegach chemicznych. Efekty tego prostowania włosów bez prostownicy utrzymują się nawet przez kilka tygodni, zależnie od rodzaju włosa oraz pielęgnacji po zabiegu. Proteinowa nanoplastia Placenta powstała z myślą o włosach często spotykanych w Ameryce Południowej – grubych, kędzierzawych i porowatych. Jednak zabieg ten szybko zdobył uznanie również i w europejskich salonach fryzjerskich. Jest naturalny i bezpieczny dla włosów, nawet tych mocno zniszczonych, prosty i szybki w wykonaniu, a co najważniejsze – skuteczny. Nawilża włosy i umacnia ich strukturę, sprawia, że masz gładkie i miękkie włosy.
Keratynowanie włosów – jego dobre i złe strony
Czy keratynowanie włosów może być szkodliwe?
Prostowanie włosów kreatyną jest reklamowane jako całkowicie bezpieczne i naturalne. To nie do końca prawda. Z pewnością jest mniej niszczące niż prostowanie chemiczne. Mimo wszystko używamy wysokiej temperatury do wprasowania białka. Z tego powodu nie powinno się przeprowadzać zabiegu zbyt często. Do codziennej pielęgnacji włosów powinna wystarczyć keratyna zawarta w kosmetykach. Obecnie dostępne są na rynku różne szampony, odżywki i lakiery zawierające keratynę.
Kolejna sprawa to test alergiczny. Preparaty do prostowania włosów nigdy nie składają się z czystej keratyny. Zwykle jest ona wymieszana z substancjami wspomagającymi aplikację. Dlatego, zanim przeprowadzisz keratynowanie włosów, nałóż odrobinę preparatu na skórę i zobacz czy nie ma reakcji alergicznej.
Ponieważ prostowanie keratynowe jest drogim zabiegiem zwykle nie grozi nam jego nadużywanie. Wykonanie zabiegu co pół roku powinno wystarczyć. Zresztą takie zabiegi przeprowadza się raczej na specjalne okazje. Jeżeli jednak masz możliwości finansowe, to lepiej wykorzystać je na odpowiednie kosmetyki odżywiające niż na częste prostowanie włosów.
