Jak Prawidłowo Nakładać Krem Pod Oczy - Doskonały Poradnik z YouTube

Nakładanie kemu pod oczy – najczęściej zadawane pytania

W którym kierunku wklepywać krem pod oczy?

Kierunek nakładania kremu pod oczy zależy od tego, gdzie dokładnie aplikujesz krem. Jeśli nakładasz krem na dolną powiekę, wklepuj krem od zewnętrz do wewnątrz. Na górnej powiecie zrób odwrotnie – wklep krem od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Pamiętaj, żeby nałożyć krem także na skórę obok oczu – tam, gdzie tworzą się kurze łapki. W tym miejscu najlepiej jest nałożyć krem okrężnymi ruchami, żeby rozprasować zmarszczki.

Jaką ilość kremu pod oczy nakładać?

Skóra wokół oczu jest delikatna, dlatego lepiej nie obciążać jej zbyt dużą ilością kremu. Przeciążona skóra pod oczami może być podrażniona, a zapchane pory mogą spowodować stany zapalne.

Kiedy jednak widzisz, że potrzebuje wzmożonej troski, nałóż grubszą warstwę kremu, która spełni rolę maski. Po kilkunastu minutach usuń kosmetyk, który się nie wchłonął.

Kiedy stosować krem pod oczy: rano czy wieczorem?

Krem pod oczy najlepiej stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Kremy pod oczy rano powinny przede wszystkim nawilżyć cerę i szybko się wchłaniać, żeby utrzymać makijaż oczu. Natomiast kremy pod oczy na noc mogą mieć bogatszy skład i pozostawiać na skórze grubszą warstwę, która będzie odżywiała skórę przez całą noc.

Czy naprawdę potrzebny jest krem pod oczy?

Skóra wokół oczu jest inna – cieńsza i delikatniejsza niż w innych miejscach na twarzy i ma mniej gruczołów łojowych i potowych. To sprawia, że ​​jest bardziej podatna na utratę wilgoci, zmarszczki, cienie i obrzęki. Dlatego krem do twarzy nie zapewnia wystarczającej regeneracji skórze pod oczami. Zwłaszcza jeśli wyraźnie doskwierają jej problemy – jest przesuszona, mało elastyczna lub podpuchnięta. Wtedy bez wahania sięgnij po krem pod oczy i stosuj go równie regularnie co krem do twarzy.

Jak nakładać krem pod oczy? Instrukcja krok po kroku

Odpowiednie nakładanie kremu pod oczy może okazać się kluczowe w pielęgnacji skóry w tym obszarze. Jest to niezwykle istotne, ponieważ błędna aplikacja może prowadzić do braku widocznych efektów. Zobacz krótki poradnik, jak prawidłowo nakładać krem pod oczy:

  • Po pierwsze, zmyj dokładnie makijaż i oczyść skórę przed nałożeniem kremu, a następnie odczekaj, aż skóra pod oczami całkowicie wyschnie.
  • Następnie nałóż na palce kilka kropel kremu i rozprowadź go wzdłuż górnej granicy kości policzkowych, delikatnie przy tym wklepując przez około 2-3 minuty. Taka technika nie naciąga skóry wokół oczu, wspomagając przy tym przepływ limfy.
  • Można nałożyć także krem na górną powiekę, omijając jednak ruchomą jej część, a skupiając się na miejscu nad jej załamaniem. Pamiętaj, na dolnej powiece powinniśmy wklepywać krem od zewnętrz do wewnątrz, natomiast na górnej – odwrotnie.

Krem pod oczy ze względu na swoje wysokie stężenie składników aktywnych powinien być nakładany przed aplikacją kremu nawilżającego. Dzięki temu składniki przeciwzmarszczkowe mogą lepiej zadziałać.

Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

Skóra pod oczami jest najcieńsza i najbardziej delikatna ze wszystkich okolic. Dlatego właśnie w tym miejscu zaznaczają się najpierw objawy zmęczenia, stresu, niezdrowego stylu życia, a także – starzenia. Podstawą pielęgnacji jest więc dobranie odpowiedniego kremu pod oczy. Nie bez znaczenia jest także jego odpowiednia aplikacja. Jak wklepywać krem pod oczy?

Czym różni się krem pod oczy od kremu do twarzy? Często konsystencją – zwykle lżejszą, mniejszą ilością składników aktywnych oraz delikatniejszym zapachem. Skóra wokół oczu jest dużo cieńsza niż na twarzy, ma raptem 0,5 mm grubości. Składa się głównie z naskórka i skóry właściwej i ma znikomą ilość tkanki podskórnej. To sprawia, że właśnie najpierw w tym miejscu widać odwodnienie organizmu czy przesuszenie skóry. Wokół oczu powstają pierwsze zmarszczki mimiczne, zwane kurzymi łapkami. Nie bez znaczenia jest też mikrokrążenie w tej strefie, które jeśli nie przebiega prawidłowo, wpływa na obecność tzw. sińców czy obrzęków. Dlatego skóra wokół oczu to obszar, o który warto dbać od wczesnych lat młodości.

Czy warto stosować krem pod oczy w różnych porach dnia?

Kiedy nakładać krem pod oczy – rano czy wieczorem? Tu istnieje prawdziwie salomonowa odpowiedź – i rano, i wieczorem. Rano lepiej sięgnąć po lżejszy preparat pod oczy. Taki który szybko się wchłonie i będzie dobrą bazą pod trwały makijaż. Ranny krem pod oczy zawierać także może filtry UV, które ochronią skórę oczu przed słońcem.

Natomiast wieczorem możesz sobie pozwolić na krem pod oczy o gęstszej, bardziej tłustej strukturze. Taki krem zostawi na skórze grubszą warstwę okluzyjną i będzie się stopniowo wchłaniał przez całą noc.

A co z nakładaniem kremu w ciągu dnia? Oczywiście nałóż go za każdym razem, gdy oczyścisz twarz. Masaż oczu podczas nakładania kremu to zresztą dobry sposób na moment relaksu po powrocie z pracy 😊

Najważniejsze w stosowaniu kremu pod oczy jest to, żeby robić to regularnie.

W jakim wieku zacząć stosować krem pod oczy?

Data urodzenia często różni się od wieku skóry. Metryka owszem ma znaczenie, ale większy wpływ na to, w jakiej kondycji jest cera mają geny oraz styl życia. Zdarzają się więc 20-kilkulatki o skórze bliskiej wieku 40 lat i 50-latki o skórze 30-kilkulatek. Najczęściej i najszybciej widać wiek właśnie po kondycji cery wokół oczu. Dlatego ze stosowaniem pierwszego kremu do pielęgnacji tej okolicy nie powinno się zwlekać i najlepiej wprowadzić go dość wcześnie – wraz z kremem nawilżającym lub kremem z antyoksydantami, jak np. witaminą C, czyli około 25. roku życia. To właśnie wtedy – średnio, choć nie jest to regułą – zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki mimiczne.

Co wpływa na większą ilość zmarszczek wokół oczu?

  • Nieodpowiednia ilość snu
  • Intensywny styl życia
  • Stres
  • Intensywne opalanie się
  • Brak nawodnienia skóry od środka
  • Brak nawilżenia od zewnątrz

Co powinien zawierać pierwszy krem pod oczy? Przede wszystkim składniki nawilżające, zwane humektantami, które magazynują wodę w naskórku, jak np. kwas hialuronowy. Świetnym przykładem jest Hydrain 3 Hialuro Dermedic z kwasem hialuronowym, witaminą E i olejem ze słodkich migdałów. Zmiękcza skórę, chroni przed przesuszeniem i nawilża.

To właśnie ten etap pozwala na usunięcie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się na niej w ciągu dnia kurzu, pyłu, resztek makijażu czy martwego naskórka, oraz przygotowanie jej na przyjęcie cennych składników aktywnych zawartych w stosowanym kremie pod oczy.

Czytaj dalej...

Nawet kobiety o cerze dojrzałej mogą wypróbować jego właściwości, ponieważ lekki krem BB zapewnia promienny wygląd i młodzieńczy blask skórze, co jest często pożądanym efektem a nawet najlepszy podkład może go nie zagwarantować.

Czytaj dalej...

Wystarczy zaaplikować niewielką ilość kremu BB uwierzcie, że gramatura ziarnka groszku w zupełności wystarczy i delikatnie wklepać go w skórę twarzy, by uniknąć zbyt grubej i jednocześnie ciężkiej warstwy krycia.

Czytaj dalej...

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jak nakładać krem pod oczy i zainwestujesz w krem dedykowany dla ochrony delikatnej skóry wokół oczu, który stanie się jednym z ulubieńców kosmetycznych.

Czytaj dalej...