Jak Prawidłowo Nakładać Krem Pod Oczy - Doskonały Poradnik z YouTube
Nakładanie kemu pod oczy – najczęściej zadawane pytania
W którym kierunku wklepywać krem pod oczy?
Kierunek nakładania kremu pod oczy zależy od tego, gdzie dokładnie aplikujesz krem. Jeśli nakładasz krem na dolną powiekę, wklepuj krem od zewnętrz do wewnątrz. Na górnej powiecie zrób odwrotnie – wklep krem od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Pamiętaj, żeby nałożyć krem także na skórę obok oczu – tam, gdzie tworzą się kurze łapki. W tym miejscu najlepiej jest nałożyć krem okrężnymi ruchami, żeby rozprasować zmarszczki.
Jaką ilość kremu pod oczy nakładać?
Skóra wokół oczu jest delikatna, dlatego lepiej nie obciążać jej zbyt dużą ilością kremu. Przeciążona skóra pod oczami może być podrażniona, a zapchane pory mogą spowodować stany zapalne.
Kiedy jednak widzisz, że potrzebuje wzmożonej troski, nałóż grubszą warstwę kremu, która spełni rolę maski. Po kilkunastu minutach usuń kosmetyk, który się nie wchłonął.
Kiedy stosować krem pod oczy: rano czy wieczorem?
Krem pod oczy najlepiej stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Kremy pod oczy rano powinny przede wszystkim nawilżyć cerę i szybko się wchłaniać, żeby utrzymać makijaż oczu. Natomiast kremy pod oczy na noc mogą mieć bogatszy skład i pozostawiać na skórze grubszą warstwę, która będzie odżywiała skórę przez całą noc.
Czy naprawdę potrzebny jest krem pod oczy?
Skóra wokół oczu jest inna – cieńsza i delikatniejsza niż w innych miejscach na twarzy i ma mniej gruczołów łojowych i potowych. To sprawia, że jest bardziej podatna na utratę wilgoci, zmarszczki, cienie i obrzęki. Dlatego krem do twarzy nie zapewnia wystarczającej regeneracji skórze pod oczami. Zwłaszcza jeśli wyraźnie doskwierają jej problemy – jest przesuszona, mało elastyczna lub podpuchnięta. Wtedy bez wahania sięgnij po krem pod oczy i stosuj go równie regularnie co krem do twarzy.
Jak opóźnić powstawanie zmarszczek pod oczami?
Skórę wokół oczu warto stymulować substancjami aktywnymi, które poprawiają napięcie i elastyczność naskórka, jak retinol, kolagen, ceramidy czy peptydy. Jeśli wymaga rozświetlenia, warto dawać jej zastrzyk antyoksydantów, w tym witaminę C (wypróbuj świetny krem Sesderma C-Vit). Skóra pod oczami wraz z wiekiem jest coraz bardziej przesuszona, a w takim przypadku należy używać bogatszych, gęstszych i bardziej odżywczych kosmetyków, które będą odpowiadały jej potrzebom. Świetnie sprawdzi się przykładowo krem pod oczy od CeraVe, który zapewnia mocną dawkę nawilżenia.
Clinic Way Lifting Peptydowy Dr Irena Eris to przeciwzmarszczkowy dermokrem pod oczy przeznaczony dla cery dojrzałej. Zawiera reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS®, który hamuje proces starzenia skóry stymulując jej odnowę na trzech poziomach. Natomiast krem pod oczy dla skóry dojrzałej Densitium Contour Des Yeux SVR jest wzbogacony siarczanem dekstranu. Redukuje zmarszczki i zapobiega procesowi opadaniu powiek. Wzmacnia też warstwę ochronną skóry wokół oczu, co wpływa na ich optyczne odmłodzenie.
A to tylko niektóre z możliwości, jakie można sprawić skórze wokół oczu. Większość nowoczesnych kremów, pomimo bogatych w lipidy i substancje aktywne formuł, nadaje się także do stosowania pod makijaż. Nie pozostawiają bowiem niekomfortowego tłustego filmu.
Jak nakładać krem pod oczy, żeby osiągnąć najlepsze efekty?
Pytanie, jak nakładać krem pod oczy, aby był prawidłowo zaaplikowany, może wzbudzać wątpliwość. Aby zrobić to poprawnie, należy najpierw delikatnie oczyścić skórę wokół oczu, a następnie wklepać produkt, unikając kontaktu z gałkami ocznymi. Przed użyciem należy także sprawdzić składniki kremu pod oczy, upewniając się, czy nie będzie wywoływał u nas reakcji alergicznych.
To, jak nakładać krem pod oczy, jest bardzo ważną kwestią. Okolice oczu są jednymi z najbardziej delikatnych i podatnych na starzenie partii twarzy, dlatego właściwa pielęgnacja jest niezwykle istotna. Kremy pod oczy posiadają w sobie składniki aktywne, takie jak witaminy i antyoksydanty, dzięki czemu mogą chronić skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i spowalniać jej starzenie się. Trzeba jednak wiedzieć, jak krem nałożyć prawidłowo, żeby skóra w jak największym stopniu skorzystała z jego działania.
Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?
Jak poprawnie nakładać krem pod oczy? Zacznijmy od tego, że krem pod oczy według większości dermatologów powinien być pierwszym kosmetykiem nakładanym na oczyszczoną twarz. Nawilżanie okolicy oczu jest kluczowe, ponieważ to tu najszybciej pojawiają się zmarszczki, dlatego też nie powinnyśmy poprzedzać warstwy kosmetyku pod oczy kremem do całej twarzy.
Jak wklepywać krem pod oczy? Podczas aplikacji unikajmy bezpośredniej okolicy oka – skóra pod oczami bardzo dobrze zaabsorbuje krem aplikowany na obszar wokół kości policzkowej oraz pod łukiem brwiowym. Krem pod oczy należy delikatnie wklepywać serdecznymi palcami (mają najmniejszą siłę nacisku), kierując się od zewnątrz do wewnątrz oraz w odwrotną stronę na łuku brwiowym.
Taki krem należy nakładać wyłącznie pod oczy, aby nie przedostał się zbyt blisko linii rzęs. Dobrym sposobem jest ponadto trzymanie kremu w lodówce – nakładany na zimno pomoże zmniejszyć poranną opuchliznę i odświeży spojrzenie.