Jak właściwie nakładać krem pod oczy - Praktyczne wskazówki i najlepsze techniki
Nakładanie kemu pod oczy – najczęściej zadawane pytania
W którym kierunku wklepywać krem pod oczy?
Kierunek nakładania kremu pod oczy zależy od tego, gdzie dokładnie aplikujesz krem. Jeśli nakładasz krem na dolną powiekę, wklepuj krem od zewnętrz do wewnątrz. Na górnej powiecie zrób odwrotnie – wklep krem od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz. Pamiętaj, żeby nałożyć krem także na skórę obok oczu – tam, gdzie tworzą się kurze łapki. W tym miejscu najlepiej jest nałożyć krem okrężnymi ruchami, żeby rozprasować zmarszczki.
Jaką ilość kremu pod oczy nakładać?
Skóra wokół oczu jest delikatna, dlatego lepiej nie obciążać jej zbyt dużą ilością kremu. Przeciążona skóra pod oczami może być podrażniona, a zapchane pory mogą spowodować stany zapalne.
Kiedy jednak widzisz, że potrzebuje wzmożonej troski, nałóż grubszą warstwę kremu, która spełni rolę maski. Po kilkunastu minutach usuń kosmetyk, który się nie wchłonął.
Kiedy stosować krem pod oczy: rano czy wieczorem?
Krem pod oczy najlepiej stosować zarówno na dzień, jak i na noc. Kremy pod oczy rano powinny przede wszystkim nawilżyć cerę i szybko się wchłaniać, żeby utrzymać makijaż oczu. Natomiast kremy pod oczy na noc mogą mieć bogatszy skład i pozostawiać na skórze grubszą warstwę, która będzie odżywiała skórę przez całą noc.
Czy naprawdę potrzebny jest krem pod oczy?
Skóra wokół oczu jest inna – cieńsza i delikatniejsza niż w innych miejscach na twarzy i ma mniej gruczołów łojowych i potowych. To sprawia, że jest bardziej podatna na utratę wilgoci, zmarszczki, cienie i obrzęki. Dlatego krem do twarzy nie zapewnia wystarczającej regeneracji skórze pod oczami. Zwłaszcza jeśli wyraźnie doskwierają jej problemy – jest przesuszona, mało elastyczna lub podpuchnięta. Wtedy bez wahania sięgnij po krem pod oczy i stosuj go równie regularnie co krem do twarzy.
Skóra wokół oczu – jak o nią dbać? Demakijaż, kosmetyki, delikatny masaż
Jak dbać o wrażliwą skórę wokół oczu? By zachwycać witalnym wyglądem, warto pamiętać o codziennym, dokładnym demakijażu twarzy, traktując okolice oczu ze szczególną delikatnością. Nigdy nie przecieraj energicznie wacikiem powiek, gdyż sprzyja to podrażnieniom i powstawaniu zmarszczek. Wystarczy delikatnie przyłożyć wacik nasączony płynem micelarny do powieki, aby usunąć tusz i cienie do powiek. Ważną rolę odgrywa krem nawilżający obfitujący w cenne składniki aktywne. Pamiętaj, codzienne stosowanie kosmetyku od młodzieńczych lat zaprocentuje w przyszłości.
Pielęgnacja tej części twarzy powinna obejmować również delikatny masaż, który:
- usprawni przepływ limfy,
- ujędrni i lekko napnie skórę,
- zmniejszy obrzęki i cienie pod oczami,
- pobudzi mikrokrążenie.
Najlepiej użyć w tym celu specjalnego masażera lub rollera, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Twoim sprzymierzeńcem mogą być też odżywcze maseczki. W trosce o skórę zainwestuj też w porządne okulary przeciwsłoneczne i zawsze aplikuj na skórę krem z wysokim filtrem. Dobrym zakupem będzie np. SWEDERM® FACE CREAM SPF 50 - KREM Z FILTREM SPF 50, który zawiera naturalne filtry mineralne, chroniąc skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Możesz aplikować go samodzielnie lub pod makijaż (dobrze współpracuje zarówno z mocno kamuflującym fluidem, jak i lekkim kremem BB). To fotostabilny kosmetyk, który działa od razu po nałożeniu na skórę.
WAŻNE! Wszystkie kosmetyki powinny być łagodne i pozbawione drażniących składników. Nie mogą powodować szczypania, pieczenia ani obciążać delikatnej skóry.
Oczyszczanie i masaż – to od nich należy zaczynać aplikację kremu pod oczy
Cały rytuał pielęgnacyjny należy rozpocząć od oczyszczenia skóry. Możesz to zrobić przy pomocy żelu, pianki lub mieszanki olejków. Dlaczego jest to tak ważne?
To właśnie ten etap pozwala na usunięcie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się na niej w ciągu dnia – kurzu, pyłu, resztek makijażu czy martwego naskórka, oraz przygotowanie jej na przyjęcie cennych składników aktywnych zawartych w stosowanym kremie pod oczy.
Kolejnym krokiem, który jest bardzo często pomijany przez kobiety, jest masaż twarzy. Delikatne ruchy okolic oczu to najlepszy sposób na pobudzenie mikrokrążenia i zwiększenie napięcia cery. W efekcie po aplikacji kremu pod oczy substancje łatwiej i szybciej przenikają do głębszych warstw skóry.
Czy warto stosować krem pod oczy w różnych porach dnia?
Kiedy nakładać krem pod oczy – rano czy wieczorem? Tu istnieje prawdziwie salomonowa odpowiedź – i rano, i wieczorem. Rano lepiej sięgnąć po lżejszy preparat pod oczy. Taki który szybko się wchłonie i będzie dobrą bazą pod trwały makijaż. Ranny krem pod oczy zawierać także może filtry UV, które ochronią skórę oczu przed słońcem.
Natomiast wieczorem możesz sobie pozwolić na krem pod oczy o gęstszej, bardziej tłustej strukturze. Taki krem zostawi na skórze grubszą warstwę okluzyjną i będzie się stopniowo wchłaniał przez całą noc.
A co z nakładaniem kremu w ciągu dnia? Oczywiście nałóż go za każdym razem, gdy oczyścisz twarz. Masaż oczu podczas nakładania kremu to zresztą dobry sposób na moment relaksu po powrocie z pracy 😊
Najważniejsze w stosowaniu kremu pod oczy jest to, żeby robić to regularnie.