Jak nakładać krem pod oczy - Praktyczny przewodnik

Jak prawidłowo nakładać krem pod oczy?

Jak poprawnie nakładać krem pod oczy? Zacznijmy od tego, że krem pod oczy według większości dermatologów powinien być pierwszym kosmetykiem nakładanym na oczyszczoną twarz. Nawilżanie okolicy oczu jest kluczowe, ponieważ to tu najszybciej pojawiają się zmarszczki, dlatego też nie powinnyśmy poprzedzać warstwy kosmetyku pod oczy kremem do całej twarzy.

Jak wklepywać krem pod oczy? Podczas aplikacji unikajmy bezpośredniej okolicy oka – skóra pod oczami bardzo dobrze zaabsorbuje krem aplikowany na obszar wokół kości policzkowej oraz pod łukiem brwiowym. Krem pod oczy należy delikatnie wklepywać serdecznymi palcami (mają najmniejszą siłę nacisku), kierując się od zewnątrz do wewnątrz oraz w odwrotną stronę na łuku brwiowym.

Taki krem należy nakładać wyłącznie pod oczy, aby nie przedostał się zbyt blisko linii rzęs. Dobrym sposobem jest ponadto trzymanie kremu w lodówce – nakładany na zimno pomoże zmniejszyć poranną opuchliznę i odświeży spojrzenie.

Jak opóźnić powstawanie zmarszczek pod oczami?

Skórę wokół oczu warto stymulować substancjami aktywnymi, które poprawiają napięcie i elastyczność naskórka, jak retinol, kolagen, ceramidy czy peptydy. Jeśli wymaga rozświetlenia, warto dawać jej zastrzyk antyoksydantów, w tym witaminę C (wypróbuj świetny krem Sesderma C-Vit). Skóra pod oczami wraz z wiekiem jest coraz bardziej przesuszona, a w takim przypadku należy używać bogatszych, gęstszych i bardziej odżywczych kosmetyków, które będą odpowiadały jej potrzebom. Świetnie sprawdzi się przykładowo krem pod oczy od CeraVe, który zapewnia mocną dawkę nawilżenia.

Clinic Way Lifting Peptydowy Dr Irena Eris to przeciwzmarszczkowy dermokrem pod oczy przeznaczony dla cery dojrzałej. Zawiera reaktywator odnowy skóry FGF1 LMS®, który hamuje proces starzenia skóry stymulując jej odnowę na trzech poziomach. Natomiast krem pod oczy dla skóry dojrzałej Densitium Contour Des Yeux SVR jest wzbogacony siarczanem dekstranu. Redukuje zmarszczki i zapobiega procesowi opadaniu powiek. Wzmacnia też warstwę ochronną skóry wokół oczu, co wpływa na ich optyczne odmłodzenie.

A to tylko niektóre z możliwości, jakie można sprawić skórze wokół oczu. Większość nowoczesnych kremów, pomimo bogatych w lipidy i substancje aktywne formuł, nadaje się także do stosowania pod makijaż. Nie pozostawiają bowiem niekomfortowego tłustego filmu.

Czy warto stosować krem pod oczy w różnych porach dnia?

Kiedy nakładać krem pod oczy – rano czy wieczorem? Tu istnieje prawdziwie salomonowa odpowiedź – i rano, i wieczorem. Rano lepiej sięgnąć po lżejszy preparat pod oczy. Taki który szybko się wchłonie i będzie dobrą bazą pod trwały makijaż. Ranny krem pod oczy zawierać także może filtry UV, które ochronią skórę oczu przed słońcem.

Natomiast wieczorem możesz sobie pozwolić na krem pod oczy o gęstszej, bardziej tłustej strukturze. Taki krem zostawi na skórze grubszą warstwę okluzyjną i będzie się stopniowo wchłaniał przez całą noc.

A co z nakładaniem kremu w ciągu dnia? Oczywiście nałóż go za każdym razem, gdy oczyścisz twarz. Masaż oczu podczas nakładania kremu to zresztą dobry sposób na moment relaksu po powrocie z pracy 😊

Najważniejsze w stosowaniu kremu pod oczy jest to, żeby robić to regularnie.

Jak łączyć krem pod oczy z innymi produktami pielęgnacyjnymi?

Ogólna zasada nakładania kosmetyków jest taka, że najpierw nakładamy najlżejsze preparaty, a potem te bardziej treściwe. Krem pod oczy ma zazwyczaj lżejszą konsystencję od kremów do twarzy, więc nakładamy go jako pierwszy. Jeśli najpierw nałożysz krem do twarzy, składniki kremu pod oczy nie będą miały siły przedostać się do skóry i nie zadziałają.

W pielęgnację skóry wokół oczu możesz także włączyć serum pod oczy. Serum ma postać płynu lub żelu, więc w tym przypadku najpierw nakładasz serum, a potem dopiero krem pod oczy. Przed nałożeniem kremu poczekaj, aż serum dokładnie się wchłonie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, w jakiej kolejności nakładać kosmetyki pielęgnacyjne, przeczytaj nasz artykuł Kolejność nakładania kosmetyków – aplikacja krok po kroku

Czy możesz zrezygnować z kremu pod oczy i zastąpić go kremem do twarzy? Zdecydowanie lepiej wybrać kosmetyk przeznaczony specjalnie pod oczy. Minimalizujesz w ten sposób ryzyko podrażnień.

Pamiętaj, że skóra wokół oczu wymaga lepszego nawilżenia i odżywienia niż skóra na reszcie twarzy. Dlatego kremy pod oczy mają z reguły bogatszy skład i bardziej skoncentrowane dawki substancji odżywczych niż kremy do twarzy.

A jednak stosowanie kremu pod oczy skrywa więcej tajemnic, niż może się wydawać na pierwszy rzut oka Sprawdź, jak poprawnie nakładać krem pod oczy , żeby nie zmarnować ani kropli jego dobroczynnego działania.

Czytaj dalej...

To właśnie ten etap pozwala na usunięcie ze skóry wszelkich zanieczyszczeń, które zgromadziły się na niej w ciągu dnia kurzu, pyłu, resztek makijażu czy martwego naskórka, oraz przygotowanie jej na przyjęcie cennych składników aktywnych zawartych w stosowanym kremie pod oczy.

Czytaj dalej...

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom już wiesz, jak nakładać krem pod oczy i zainwestujesz w krem dedykowany dla ochrony delikatnej skóry wokół oczu, który stanie się jednym z ulubieńców kosmetycznych.

Czytaj dalej...

Wystarczy zaaplikować niewielką ilość kremu BB uwierzcie, że gramatura ziarnka groszku w zupełności wystarczy i delikatnie wklepać go w skórę twarzy, by uniknąć zbyt grubej i jednocześnie ciężkiej warstwy krycia.

Czytaj dalej...