Jak prawidłowo stosować krem pod oczy - Skuteczne porady i techniki pielęgnacyjne
Zastosowanie rollerów masujących- stymulacja skóry, zapobieganie obrzękom i zastojom limfatycznym
Stosowanie różnego rodzaju masażerów na okolice oczu pozwala wpłynąć korzystnie na działanie kosmetyków. Dodatkowo jest to przyjemny dodatek do codziennej pielęgnacji, który możemy także przechowywać w lodówce.
Więcej o działaniu masażerów i płytek Gua Sha zapraszamy do naszego wpisu: Crystallove - Masażery i płytki Gua Sha – jak działają na naszą skórę?
Crystallove Masażer Gua Sha Masażer pod oczy z kwarcu różowego 1 szt
Masażer ten wykonany jest z kamienia zwanego “kamieniem miłości”. Masażer na bazie kamieni szlachetnych cieszy się uznaniem od czasów starożytnych. Masażer marki Crystallove korzystnie wpływa na opuchnięcia i obrzęki, a także wykazuje właściwości odprężające. Mniejsza końcówka masażera idealnie sprawdzi się do masażu okolic oczu. Przy regularnym stosowaniu wspomaga działanie przeciwzmarszczkowe i rozświetlające skórę stosowanych kosmetyków pod oczy.
Easy Livin Bańka Box New ZESTAW ZESTAW Antycellulitowa bańka do masażu ciała 1 szt + Bańki do masażu twarzy i okolic oczu 2 szt
Ta różowa bańka z brokatem marki Easy Livin dedykowana jest do masażu twarzy i okolic oczu w celu pobudzenia tkanek i mięśni skóry do pracy. Taka stymulacja z dodatkiem ulubionego olejku powoduje, że skóra staje się jaśniejsza, a obrzęki i drobne zmarszczki mniej widoczne.
Bańka Box New 84,00 zł
Easy Livin Bańka Box New ZESTAW ZESTAW Antycellulitowa bańka do masażu ciała 1 szt + Bańki do masażu twarzy i okolic oczu 2 szt KUP TERAZ
Crystallove Grzybek do Masażu z Kwarcu Różowego Grzybki do masażu twarzy, ciała oraz skóry wokół oczu 1 szt.
Grzybek marki Crystallove wykonany jest z kamienia zwanego “kamieniem miłości”. Produkt ten sprawdzi się idealnie do masażu mniejszych partii twarzy. Grzybki można przechowywać w lodówce w celu zmniejszenia obrzęków pod oczami oraz większego pobudzenia skóry. Masaż można przeprowadzić na wybranym olejku lub serum olejowym.
Jak stosować krem pod oczy? 7 porad kosmetologa Topestetic
Skóra wokół oczu wymaga szczególnego traktowania oraz pielęgnacji. Jak prawidłowo stosować krem pod oczy? Jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja okolicy oczu? O tym wszystkim dowiecie się z poniższego wpisu. Przedstawiamy 7 porad kosmetologa Topestetic.
- Dobór odpowiedniego kremu pod oczy
- Aplikacja kremu w pierwszej kolejności przed dalszą pielęgnacją skóry twarzy
- Wmasowywać, rozcierać czy wklepywać?
- Przechowywanie kremów w lodówce
- Aplikacja na górną powiekę
- Ochrona przeciwsłoneczna okolic oczu
- Zastosowanie rollerów masujących- stymulacja skóry, zapobieganie obrzękom i zastojom limfatycznym
Jak poprawnie nakładać krem pod oczy – instrukcja krok po kroku
Czas na gwóźdź programu, czyli nakładanie kremu pod oczy. Niestety można tu popełnić parę błędów, które obniżą skuteczność kremu.
Ilość produktu
Im więcej, tym lepiej? Podczas aplikacji kremu pod oczy, zapomnij o tej zasadzie. Nakładanie zbyt dużej ilości kremu pod oczy może zatkać pory skóry, a to doprowadzi do powstawania zmian skórnych – trądziku czy prosaków (białych grudek). Poza tym zbyt duża ilość kremu może przedostać się do oczu i podrażnić spojówki. Ile kremu nakładać pod oczy? Kropelka wielkości główki od szpilki w zupełności wystarczy.
Technika aplikacji
Krem pod oczy najlepiej nakładać, delikatnie wklepując go w skórę opuszkami palców. Taka technika aplikacji nie naciąga skóry wokół oczu i kontynuuje masaż, który wspomaga przepływ limfy. Dzięki temu walczy z podpuchnięciami i wspomaga wnikanie kremu w skórę. Wklepywanie pomoże Ci także równomiernie rozprowadzić krem na całej powierzchni skóry wokół oczu.
Do nakładania kremu pod oczy możesz także użyć specjalnego aplikatora. Może mieć kształt szpatułki, pędzelka lub rollera. Dzięki aplikatorowi ograniczysz przenikanie do kremu bakterii, jakie mogą znajdować się na palcach rąk.
Aplikator typu roller świetnie nadaje się do drenażu limfy wokół oczu, co zmniejsza podpuchnięcia i worki pod oczami. Mały tip – włóż aplikator na noc do lodówki. Dzięki temu poranny masaż skóry wokół oczu cudownie orzeźwi skórę i pobudzi krążenie.
Strefy, na które należy zwrócić uwagę
Nazwa preparatu jest nieco myląca, bo kremu pod oczy nie nakładamy wyłącznie pod oczy, ale także na górnej powiece oraz po bokach oczu. Warto przy tym pamiętać o paru zasadach:
- Na dolnej powiecie powinniśmy wklepywać krem od zewnętrz do wewnątrz. Na górnej powiecie odwrotnie – wklepujemy krem od wewnętrznego kącika oka do zewnątrz.
- Nakładając krem na górnej powiecie, omiń ruchomą część powieki i nałóż krem tylko pod łukiem brwiowym.
- Nie zapomnij wklepać kremu w zewnętrznych kącikach oka. To tam tworzą się kurze łapki, dobrze jest więc rozmasować to miejsce.
Skóra wokół oczu – jak o nią dbać? Demakijaż, kosmetyki, delikatny masaż
Jak dbać o wrażliwą skórę wokół oczu? By zachwycać witalnym wyglądem, warto pamiętać o codziennym, dokładnym demakijażu twarzy, traktując okolice oczu ze szczególną delikatnością. Nigdy nie przecieraj energicznie wacikiem powiek, gdyż sprzyja to podrażnieniom i powstawaniu zmarszczek. Wystarczy delikatnie przyłożyć wacik nasączony płynem micelarny do powieki, aby usunąć tusz i cienie do powiek. Ważną rolę odgrywa krem nawilżający obfitujący w cenne składniki aktywne. Pamiętaj, codzienne stosowanie kosmetyku od młodzieńczych lat zaprocentuje w przyszłości.
Pielęgnacja tej części twarzy powinna obejmować również delikatny masaż, który:
- usprawni przepływ limfy,
- ujędrni i lekko napnie skórę,
- zmniejszy obrzęki i cienie pod oczami,
- pobudzi mikrokrążenie.
Najlepiej użyć w tym celu specjalnego masażera lub rollera, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet w każdym wieku. Twoim sprzymierzeńcem mogą być też odżywcze maseczki. W trosce o skórę zainwestuj też w porządne okulary przeciwsłoneczne i zawsze aplikuj na skórę krem z wysokim filtrem. Dobrym zakupem będzie np. SWEDERM® FACE CREAM SPF 50 - KREM Z FILTREM SPF 50, który zawiera naturalne filtry mineralne, chroniąc skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Możesz aplikować go samodzielnie lub pod makijaż (dobrze współpracuje zarówno z mocno kamuflującym fluidem, jak i lekkim kremem BB). To fotostabilny kosmetyk, który działa od razu po nałożeniu na skórę.
WAŻNE! Wszystkie kosmetyki powinny być łagodne i pozbawione drażniących składników. Nie mogą powodować szczypania, pieczenia ani obciążać delikatnej skóry.
Nakładanie kremu pod oczy – jak to robić dobrze?
Jak nakładać krem pod oczy? To żadna filozofia, prawda? Wklepujesz krem w okolicach oczu i po sprawie. A jednak stosowanie kremu pod oczy skrywa więcej tajemnic, niż może się wydawać na… pierwszy rzut oka 😉 Sprawdź, jak poprawnie nakładać krem pod oczy, żeby nie zmarnować ani kropli jego dobroczynnego działania.
Pierwszy krok to prawidłowe przygotowanie skóry wokół oczu na nałożenie kremu. Co powinno składać się na ten etap?
Jeśli skóra pod oczami nie będzie gotowa na krem, nie wchłonie wszystkich składników odżywczych. Dlatego najpierw dokładnie oczyść skórę z makijażu, nadmiaru sebum i złuszczonego naskórka. Najlepiej użyj delikatnego preparatu myjącego, który rozpuści makijaż i brud bez pocierania skóry wokół oczu, co może ją podrażnić. Zanim nałożysz krem pod oczy, upewnij się, że skóra jest całkowicie sucha.
Pamiętaj, że skóra pod oczami jest delikatniejsza niż w innych partiach twarzy. Jeśli nałożysz krem pod oczy na niewłaściwie oczyszczoną skórę, preparat może wejść w reakcję z pozostałościami makijażu i wywołać podrażnienia.
Przed nałożeniem kremu pod oczy stonizuj skórę pod oczami. Dzięki temu przywrócisz jej prawidłowe pH. To ważne, bo skóra o właściwym odczynie lepiej wchłania krem. Tonizowanie skóry ma też inne zalety:
- Usunie ze skóry resztki makijażu i sebum, których nie usunęło oczyszczanie.
- Uspokoi skórę pod oczami i złagodzi podrażnienia.
- Dostarczy skórze substancji nawilżających.
Do tonizowania skóry wokół oczu najlepiej wybierz hydrolat lub tonik oparty na roślinnych wyciągach. Takie preparaty działają naprawdę łagodnie.
Chcesz ułatwić działanie kremowi pod oczy? Nie zapomnij o masażu! Okrężne ruchy opuszkami palców i delikatne poklepywanie pobudzą mikrokrążenie. Dzięki temu aktywne składniki kremu zostaną szybciej rozprowadzone w skórze. Masaż usprawni także przepływ limfy, co zmniejszy podpuchnięcia i worki pod oczami.