Najlepsze maści na trądzik różowaty dostępne bez recepty
Autor
Polecane artykuły
Łupież — przyczyny i profilaktyka
Borowina (torf) - właściwości i działanie zdrowotne, przeciwwskazania
Kubeczki menstruacyjne. Dlaczego warto stosować? Ekologiczna alternatywa
3 sposoby na ujędrnienie skóry na wiosnę
Serum z witaminą C - poznaj 9 powodów, dla których warto je stosować
Przebarwienia na twarzy - dlaczego powstają? Jak je usunąć?
Maść na trądzik różowaty bez recepty
Wielu chorych cierpiących na zdiagnozowany trądzik różowaty, bądź podejrzewający u siebie tą chorobę szuka preparatów dostępnych w aptece bez recepty. Bywa, że maści, kremy, żele zawierające substancje czynne dostępne od ręki w aptekach są zlecone przez lekarza jako element przemyślanej terapii. W aptekach znajduje się szereg preparatów, które mogą mieć pozytywny wpływ na skórę chorego z tym rodzajem trądziku. Zwykle maść na trądzik różowaty bez recepty zawiera:
Miejsce 2 – Norel Dr Wilsz Sensitive – Serum na trądzik różowaty – twarz dla cery naczynkowej
Norel Dr Wilsz Sensitive to serum do cery naczynkowej o przyjemnej, lekkiej konsystencji. Kompozycja naturalnych składników aktywnych ma za zadanie intensywnie pielęgnować cerę naczynkową oraz zredukować trądzik różowaty:
- ekstrakty z arniki górskiej, kasztanowca, ruszczyka, hamamelisu: te trzy roślinne esencje mają jedno zadanie – wzmocnić i uszczelnić naczynia krwionośne. Dodatkowo działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i ściągająco,
- ekstrakt z diabelskiego szponu: wykazuje działanie wzmacniające i ochronne na skórę. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, łagodzące i regenerujące,
- rutyna: to flawonoid pozyskiwany z perełkowca japońskiego. Działa wzmacniająco i uelastyczniająco na ścianki naczynek krwionośnych. Ponadto hamuje działanie wolnych rodników, które odpowiedzialne są za starzenie się skóry.
Zalety Norel Dr Wilsz Sensitive |
---|
✅ Przewaga naturalnych składników |
✅ Odpowiedni nawet dla bardzo wrażliwej i alergicznej cery |
✅ Właściwości przeciwzapalne |
✅ Redukcja zmian trądzikowych |
✅ Działanie łagodzące podrażnienia i zmniejszające zaczerwienienia |
Serum Sensitive od Norel dr Wilsz stosować można samodzielnie lub też pod krem pielęgnacyjny. Aplikować należy je rano i wieczorem na oczyszczoną twarz. Kosmetyk sprawdzi się w przypadku cery z trądzikiem różowatym, cery naczynkowej i bardzo wrażliwej. Działa pozytywnie na naczynka, dzięki czemu niweluje główną przyczynę powstawania trądziku różowatego – kruche naczynka krwionośne. Stają się one mocniejsze, przestają pękać, znikają zaczerwienienia. Właściwości przeciwzapalne sprawiają, że wypryski szybciej się goją i pojawiają o wiele rzadziej. Dzięki przewadze naturalnych składników, serum stosować mogą także osoby z bardzo wrażliwą cerą.
Maść na trądzik różowaty - jak wesprzeć jej działanie?
Jeżeli będziemy regularnie stosować dobrą maść, trądzik różowaty na pewno nie będzie tak dokuczliwy i wygląd naszej skóry się poprawi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nawet najlepsza maść potrzebuje wsparcia. Warto byłoby więc równolegle:
- odpowiednio się odżywiać,
- redukować stres,
- stosować oczyszczające kuracje ziołami.
Bardzo ważne jest unikanie gorących i ostro przyprawionych potraw, które mogą nasilać objawy trądziku różowatego. Produkty wysokoprzetworzone, a także obfitujące w cukier również nie przysłużą się naszej skórze. Dietę warto oprzeć na wartościowych i odżywczych produktach, takich jak warzywa, owoce, orzechy, drób i ryby.
Objawy trądziku różowatego często zaostrzają się pod wpływem stresu. Trzeba więc zadbać o to, aby minimalizować jego skutki. Pomóc może w tym umiarkowana aktywność fizyczna, np. spacery czy joga.
Warto również rozważyć picie mieszanek ziołowych na oczyszczanie organizmu. Szczególnie tych na wątrobę, gdyż jej obciążenie toksynami może manifestować się właśnie poprzez zmiany skórne. Sprawdzi się np. ostropest plamisty, mniszek lekarski, pokrzywa. Niektórych ziół można używać do przemywania twarzy, np. naparu z rumianku czy z zielonej herbaty.

Trądzik różowaty – maść bez recepty: co powinna zawierać?
W dobrej na trądzik różowaty maści można znaleźć następujące rodzaje składników:
- przeciwzapalne – trądzik różowaty ma wyraźne podłoże zapalne. Zastosowanie maści o działaniu przeciwzapalnym pomaga złagodzić uczucie pieczenia skóry, wyciszyć rumień oraz zmniejszyć zmiany skórne w postaci grudek i krostek,
- lekko keratolityczne – maść powinna spowalniać tempo rogowacenia naskórka, ponieważ w trądziku różowatym dochodzi do nadmiernego łuszczenia się skóry,
- niwelujące przebarwienia – przez stany zapalne oraz rozdrapywanie zmian skórnych w trądziku różowatym łatwo mogą powstawać przebarwienia,
- nawilżające – dla poprawienia komfortu cery i odbudowania jej naturalnej warstwy ochronnej.
Najlepsze maści na trądzik różowaty zawierają kwas azelainowy. Jest to składnik doskonale tolerowany nawet przez cery bardzo wrażliwe. Pomaga walczyć z różnymi problemami charakterystycznymi dla trądziku różowatego: stanem zapalnym, łuszczeniem, grudkami i krostkami. Pomimo tego, że jest kwasem, nie powoduje uwrażliwienia cery i może być bez obaw stosowany przez cały rok – mówi Marta Urbanowicz, kosmetolog
Należy wybierać maści o jak najprostszych składach, ze względu na skłonność do podrażnień i rumienia. Produkty z bardzo długimi listami składników lepiej odłożyć z powrotem na półkę. Ponadto warto zainteresować się kosmetykami, które zawierają naturalne składniki aktywne: witaminy, roślinne wyciągi uszczelniające naczynia krwionośne, działające antyseptycznie olejki. Koniecznie muszą to być komponenty delikatne, nienasilające zaczerwienienia.
