Skuteczna Maska Bez Recepty na Wyprysk Potnicowy - Odkryj Naturalne Rozwiązania
Bibliografia
http://chpl.com.pl/data_files/2012-05-29_advantan_masc_chpl_24052012.pdf http://chpl.com.pl/data_files/2012-05-29_advantan_emulsja_chpl_24052012.pdf http://chpl.com.pl/data_files/2012-05-29_advantan_krem_chpl__24052012.pdfInni czytali również
Kremy, żele i maści na trądzik - jakie są dostępne metody miejscowego leczenia trądziku?
Trądzik androgenny - przyczyny, objawy oraz leczenie
Clindacne - E-recepta- recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
Flixonase spray - E-recepta - recepta online z konsultacją | cena, dawkowanie, przeciwwskazania
- Spis treści
- Podstawowe informacje o leku Advantan
- Advantan - cena, refundacja
- Przy jakich schorzeniach stosować lek?
- Mechanizm działania
- Skład leku Advantan
- Jak dawkować lek u dorosłych?
- Jak dawkować lek u dzieci?
- Najczęstsze działania niepożądane
- Rzadziej występujące działania niepożądane
- Gdzie można zgłaszać działania niepożądane leku?
- Objawy przedawkowania
- Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku?
- Interakcje z innymi lekami
- Szczególne środki ostrożności
- Advantan a ciąża
- Advantan a karmienie piersią
- Advantan a alkohol
- Advantan a prowadzenie pojazdów mechanicznych
- Bibliografia
- Advantan opinie
Wyprysk potnicowy – przyczyny
Wyprysk potnicowy (ang. dyshidrotic eczema, pompholyx) należy do najczęściej występujących chorób skóry (dermatoz). Potnica to charakterystyczne zapalenie skóry zlokalizowane na dłoniach oraz stopach, będące reakcją alergiczną organizmu na kontakt z którąś z uczulających substancji. Alergeny mogą być pochodzenia wewnętrznego (endogennego), jak i zewnętrznego (egzogennego). Najczęstszymi alergenami są metale ciężkie (m.in. nikiel, kobalt, chrom) oraz bakterie. Wyprysk potnicowy może się też ujawnić pod wpływem stosowanych leków. Choć nazwa tej dermatozy kojarzy się z potem, to powstające w przebiegu choroby pęcherzyki nie są związane z gruczołami potowymi.
Wyprysk potnicowy ma formę niedużych (maksymalna średnia to ok. 2–3 mm), bezbarwnych pęcherzy wypełnionych surowiczym płynem. Pęcherze powstają w skupiskach. Wyprysk potnicowy czasem, chociaż nie zawsze, powoduje ból. Charakterystyczne dla wyprysku potnicowego jest uporczywe swędzenie. Zmiany skórne pojawiają się głównie na dłoniach (w ok. 70% przypadków), na dłoniach i podeszwach stóp (20% przypadków) albo tylko na podeszwach (10%). Wyprysk potnicowy może mieć związek z zakażeniem grzybiczym (np. obecność pęcherzy na dłoniach może oznaczać grzybicę stóp). Choroba bardzo często występuje u osób z atopowym zapaleniem skóry.

Przy jakich schorzeniach stosować lek?
Lek ten znajduje zastosowanie w takich schorzeniach jak: atopowe zapalenie skóry, kontaktowe zapalenie skóry, wyprysk potnicowy, wyprysk niealergiczny, wyprysk u dzieci.
Jest to glikokortykosteroid o silnych i długotrwałych właściwościach. Działa przeciwzapalnie oraz immunosupresyjnie, co powoduje zmniejszenie dolegliwości takich jak rumień, obrzęk i wysięk. Ponadto łagodzi świąd, pieczenie oraz ból. Warto podkreślić, że lek ten nie eliminuje przyczyny choroby, a uśmierza jej objawy.
Jego działanie polega na zmniejszeniu ilości gromadzących się leukocytów, odpowiadających za reakcję zapalną. Hamuje również aktywność enzymu fosfolipazy, a w konsekwencji syntezę mediatorów zapalenia.
Efekt immunosupresyjny, czyli obniżenie odporności biologicznej organizmu, jest szczególną zaletą przy schorzeniach wynikających z nadmiernej odpowiedzi immunologicznej, takich jak np. alergiczne reakcje skóry.
Ponadto powoduje obkurczenie naczyń, co również przyczynia się do zmniejszenia reakcji zapalnej.
Advantan a ciąża
Lek Advantan 1 mg g we wszystkich formach jest przeciwwskazany w I trymestrze ciąży.
Badania epidemiologiczne wykazały, że istnieje zwiększone ryzyko rozszczepu podniebienia u dzieci, których matki przyjmowały glikokortykosteroidy w I trymestrze ciąży.
Nie istnieje wystarczająca ilość danych dotycząca stosowania produktu leczniczego Advantan w ciąży.
Badania na zwierzętach wykazały, że substancja czynna leku - aceponian metyloprednizolonu - ma działania embriotoksyczne i teratogenne.
U kobiet w ciąży nie należy stosować opatrunku okluzyjnego. Zaleca się również unikanie nakładania produktu na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres czasu.
Stosowanie leku w ciąży powinno się dokładnie oszacować, z rozważeniem zysków oraz strat dla matki i dziecka.
