Jak złagodzić zaczerwienienie po pryszczu - Skuteczne sposoby na wyraźną skórę

Rumieńce, zaczerwienienie skóry, czerwone plamy i trądzik różowaty: gdy naczynka krwionośne w skórze są osłabione

Ludzka skóra to niesamowity organ. Ochrania delikatne narządy wewnętrzne, odbiera bodźce docierające do niej ze środowiska zewnętrznego, odgrywa bardzo ważną rolę w procesie termoregulacji, a także zabezpiecza organizm przed szkodliwymi czynnikami jak drobnoustroje, promieniowanie UV czy substancje chemiczne. Oprócz tego pełni istotną funkcję w zapewnieniu homeostazy, a do tego wpływa na odporność naszego organizmu. Pomimo swej wytrzymałości i wszystkich wymienionych wyżej cech, ludzka skóra bywa bardziej wrażliwa na działanie niektórych czynników, które mogą sprawić, że zaczynają pojawiać się na niej rumieńce, suche czerwone plamy na twarzy czy charakterystyczne czerwone policzki. Jeśli dostrzegasz je u siebie, bardzo prawdopodobne, że jesteś posiadaczem cery naczynkowej lub występują u Ciebie pierwsze objawy trądziku różowatego. Sprawdź, jakie są przyczyny zaczerwienienia skóry twarzy oraz jaką pielęgnację stosować.

Jak szybko pozbyć się pryszcza bez uszczerbku na skórze?

  • Jednym z nich jest zastosowanie punktowych preparatów na pryszcze, takich jak S.O.S Punktowa pasta przeciw niedoskonałościom dla skóry tłustej i trądzikowej z gamy Normaderm. Jej formuła oparta jest na zawartości 10% siarki, kwasie glikolowym i niacynamidzie, dzięki czemu zmniejsza zaczerwienienie w obrębie niedoskonałości, delikatnie jąwysusza, redukuje jej rozmiar i koi skórę. Efekty są szybko widoczne!
  • Okład z lodu pomoże zahamować rozwój stanu zapalnego. Ponadto taki zimny kompres pomaga zmniejszyć zaczerwienienie oraz opuchliznę.
  • Maseczka z kurkumy zadziała na wypryski antybakteryjnie, złagodzi też stan zapalny.
  • Olejek z drzewa herbacianego to również dobry sposób na pozbycie się pryszczy bez wyciskania. Zaaplikowany bezpośrednio na skórę działa antyseptycznie, antybakteryjnie, przeciwzapalnie i dezynfekująco. Trzeba jednak pamiętać, żeby stosować go punktowo a nie na całą skórę.
  • Sprawdzonym domowym sposobem jest też nałożenie pasty do zębów lub sody oczyszczonej rozmieszanej z małą ilością wody. Metoda ta wysusza jednak mocno skórę i można ją stosować wyłącznie w sytuacjach awaryjnych i podobnie jak w przypadku olejku z drzewa herbacianego jedynie punktowo.
  • Możesz też przyłożyć do pryszcza zwilżoną lub rozpuszczoną w małej ilości wody tabletkę aspiryny – jej składnikiem jest kwas salicylowy, który zapobiegnie zaognieniu stanu zapalnego i zmniejszy zaczerwienienie.

Rany na twarzy po wyciskaniu – krem & skład

Składniki aktywne kremu na rany na twarzy po wyciskaniu nie tylko muszą wykazywać działanie gojące, ale też ochronne, regeneracyjne i odżywcze:

Sok z liści aloesuregeneracyjny gigant! Przyspiesza gojenie ran, wyprysków przez swoje działanie łagodzące, ściągające i przeciwzapalne. Działa lekko bakteriobójczo. Nawilża skórę, wygładza ją i ujędrnia. To kropla w morzu jego zalet – o aloesie można książki pisać!

Ekstrakt z morwy białej – silny antyoksydant, odgrywający ważną rolę w procesach zapalnych. Łagodzi podrażnienia, nawilża skórę, poprawia jej elastyczność. Pięknie rozjaśnia przebarwienia powstałe na skórze.

Kwiat hibiskusa – przez wysoką zawartość witaminy C rewelacyjnie goi, zmniejsza zaczerwienienia i wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Znajduje zastosowanie w kosmetykach odmładzających i ujędrniających. Sama herbata z hibiskusa działa odmładzająco, polecamy!

Ekstrakt z ogórka – zmniejsza podrażnienia, łagodzi i świetnie rozjaśnia skórę. Sprawdza się przy skórze skłonnej do zaczerwienień, wrażliwej i delikatnej. Wybiela przebarwienia potrądzikowe jak mało kto!

Oliwa z oliwek, olej jojoba – oprócz naturalnego natłuszczania, regeneracji i odżywienia skóry oba oleje wykazują działanie przeciwzapalne! Uspokajają podrażnioną skórę, przyspieszają gojenie, zmniejszają widoczność odstających, suchych skórek przy gojących się zmianach. Świetne oleje, podstawa pielęgnacji skóry problemowej!

Rany na twarzy po wyciskaniu efekty


I tak jeśli wybrałyśmy odcień na poziomie 8 blond , a nasze włosy są dość ciemne, powiedzmy na poziomie 6 ciemny blond , to znaczy, że aby uzyskać ładny odcień, musimy włosy rozjaśnić w tym przypadku o 2 tony.

Czytaj dalej...

Domowe zabiegi z wykorzystaniem kremów do depilacji są łatwe i nie wymagają wprawy, jednak silny, chemiczny zapach kosmetyków może zniechęcać, a substancje chemiczne wywoływać podrażnienia wrażliwej skóry.

Czytaj dalej...

Każde znamię na skórze, które szybko rośnie, ma nieregularny kształt, krwawi, swędzi, jest zaczerwienione, ma niewyraźne brzegi i lub średnicę powyżej 5 mm, powinno jak najszybciej zostać zbadane przez lekarza dermatologa lub chirurga onkologa.

Czytaj dalej...

Najczęściej wiąże się go z inną infekcją w obrębie organizmu bakteryjną, wirusową lub grzybiczą , czasem może również towarzyszyć schorzeniom autoimmunologicznym choroba Leśniowskiego-Crohna, sarkoidoza , nowotworom lub ciąży.

Czytaj dalej...