Jak przygotować nawilżający krem do twarzy z aloesu - prosty przewodnik krok po kroku

Dodaj komentarz Anuluj odpowiedź

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.

Najnowsze wpisy

  • Kluczowe informacje na temat uprawnień do obsługi maszyn budowlanych i urządzeń transportu bliskiego.
  • Zlewozmywak granitowy – jak wybrać ten idealny dla siebie?
  • Witaminy: klucz do zdrowia i witalności
  • Skoda fabia: jakie opony wybrać, aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort jazdy?
  • Skoda fabia 1.0 tsi: jaki olej wybrać?
  • Wybór najlepszego suplementu – jak wybrać odpowiedni suplement dla siebie?
  • Pochłaniacz pyłu do paznokci – jak wybrać ten najlepszy?
  • S max – jakie opony wybrać? przewodnik po wyborze opon do forda s max
  • Soczewki jednodniowe: jakie wybrać?
  • Wosk do samochodu: jaki wybrać, aby zachować połysk i ochronę lakieru?
  • Skoda octavia 2: jakie felgi wybrać?

Kategorie

  • Blog (24 937)
  • Ile kosztuje (2 084)
  • Jak wymienić (3 499)
  • Przepisy (2 025)

Archiwum

Najnowsze komentarze

Wybór pochłaniacza pyłu do paznokci był dla mnie sporym wyzwaniem, ale znalazłam idealny model dzięki tej stronie! Bardzo pomocne porady…

Koszty windykacji mogą się różnić w zależności od firmy, z którą się współpracuje. Ogólnie rzecz biorąc, wartością dodaną jest profesjonalne…

Super strona! Bardzo mi pomogła w problemie suchych i zniszczonych włosów. Znalazłem tu wiele przydatnych porad i informacji na temat…

Pompa ciepła okazała się świetnym rozwiązaniem dla mojego domu! Zużycie prądu jest naprawdę niskie w porównaniu do tradycyjnych metod ogrzewania.…

Witam! Bardzo mi pomogła ta strona, kiedy szukałam informacji na temat dobrego rozmiaru ramy rowerowej dla mojego wzrostu. Mam 165…

Przeczytaj również

Aloes idealny na sok

Zastosowanie świeżego aloesu w kuchni w Polsce nie jest zbyt popularne. Wolimy kupić sok ze sklepu. Kwiat uprawiany na parapecie jest jednak jak lekarstwo. Jego zastosowanie kulinarne wymaga popularyzacji i publikowania inspirujących przepisów. Być może przekona to ludzi, że warto spróbować.

Co ciekawe, im starszy okaz, tym bardziej jego miąższ jest nasycony składnikami odżywczymi. Oznacza to, że przygotowane jedzenie jest smaczniejsze.

Na rynku są coraz chętniej kupowanymi produktami są napoje z cząstkami tej wyjątkowo zdrowej rośliny słodzone miodem lub cukrem trzcinowym. Ich orzeźwiający smak jest wyjątkowy i przekonuje do częstszego próbowania soków. Sklepy ze zdrową żywnością oferują soki 100% oraz suplementy diety z miąższem. Na bazie tej rośliny można przygotować jedzenie i wytrawne napoje np.: sok z dodatkiem cytrusów lub wina i nalewki.

Krem z aloesem - do jakiej cery?

Kremy z aloesem świetnie nawilżają skórę, dodają jej blasku i zdrowego wyglądu. Dodatkowo aloes to humektant, który posiada zdolność wiązania wody (zapobiega ucieczce wody z głębszych warstw skóry). Kosmetyki z aloesem sprawdzą się w pielęgnacji każdej cery, która wymaga dogłębnego nawilżenia.

Choć sok z liści aloesu może być nakładany bezpośrednio na skórę, lepiej tego nie robić, aby uniknąć podrażnienia. Najlepiej sięgnąć po gotowe kosmetyki, wykorzystujące właściwości tej rośliny. Aloes w połączeniu z innymi składnikami odżywczymi (masłem Shea, kwasem hialuronowym, olejami roślinnymi) działa świetnie na skórę. Ekstrakt z liści sukulenta wspiera funkcje fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za produkcję białek podporowych skóry: kolagenu i elastyny. Bardzo dobrze działa na skórę suchą, szorstką, wrażliwą, skłonną do podrażnień, problematyczną. W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać kremy o bogatej, gęstej konsystencji, które będą działać odżywczo lub lżejsze kremy-żele, które sprawdzą się w pielęgnacji cer przetłuszczających się, z problemami trądziku.

WSKAZÓWKA

Do kremów z aloesem należy jedynie podchodzić ostrożnie, jeśli mamy skłonność do alergii, ponieważ aloes, jak większość składników pochodzenia naturalnego, może uczulać.

1. Macerat z nagietka

Macerat z nagietka to bogate źródło karotenu, saponin triterpenowych, dzięki czemu ma działanie bakteriobójcze, chroni skórę przed stanami zapalnymi. Idealnie nadaje się do masażu, olejowania przesuszonych włosów. Olej z nagietka nawilża, zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne skóry.

  • szklanka suszonych kwiatów nagietka,
  • 200 ml oleju winogronowego, lnianego, oliwy z oliwek o temperaturze 50-60C.

Olej nagietkowy można stosować do masażu ciała, olejowania suchych włosów, jak również zastosować jako półprodukt do tworzenia własnych kosmetyków tj. kremu, maści leczniczych.

Stosować na skórę podrażnioną, szorstka i pękającą. Olej ma działanie nawilżające, zmiękczające i przeciwzapalne. Olej zmniejsza zaczerwienia, podrażnienia słoneczne, drobne oparzenia, zmniejsza stłuczenia, liszaje, wypryski, łojotok, stany zapalne, plamy na skórze. Olej można stosować zewnętrznie do przemywania i oczyszczania skóry zdrowej i chorej.

Zachęcam mocno i serdecznie do tworzenia własnych kosmetyków z olejem nagietkowym,
  • Suszone kwiaty nagietka kupisz TUTAJ
  • Opcja dla leniuszków gotowy olej z nagietka kupisz TUTAJ

2. Maść nagietkowa na zaczerwienienia i stany zapalne

Maść nagietkowa na bazie maceratu z nagietka nawilża, zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne skóry.

Do zrobienia maści potrzebować będziesz

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Mechanizmy reklamowe są wykorzystywane przez nas oraz naszych partnerów do budowania kontentu reklamowego w naszym serwisie lista partnerów może ulegać zmianie, jej aktualną wersję zawsze znajdziesz w tym miejscu.

Czytaj dalej...

Żeby przygotować naturalny, intensywnie nawilżający krem do twarzy, potrzebne będą następujące składniki 125 ml wody lub hydrolatu, 1 2 łyżeczki gliceryny, 90 g oleju ze słodkich migdałów, 1 łyżka oleju kokosowego, 2 łyżki masła shea, 1 łyżka oleju z awokado, 12 15 g wosku pszczelego.

Czytaj dalej...

Włosy mogą intensywnie wypadać z kilku powodów, choćby w następstwie choroby wirusowej pocovidowe wypadanie włosów , stresu, zaburzeń hormonalnych, niedoboru witamin i mikroelementów, anemii, zmian w diecie, chemioterapii, chorób tarczycy, chorób skóry głowy itd.

Czytaj dalej...