Jak przygotować nawilżający krem do twarzy z aloesu - prosty przewodnik krok po kroku

Jaki krem aloesowy warto kupić?

Nawilżające kremy z aloesem to doskonały kosmetyk pielęgnacyjny przede wszystkim w sezonie wiosenno-letnim, kiedy nasza cera potrzebuje lekkich, nieobciążających formuł. Jaki krem z aloesem warto przetestować w szczególności? Oto 5 kremów o bardzo dobrym składzie, które na dodatek mają przystępne ceny!

Krem przeznaczony dla każdego rodzaju cery, głęboko odżywia i nawilża, wspomaga procesy odnowy, działa przeciwstarzeniowo. W składzie znajdziemy cenne substancje aktywne: olej z wiesiołka, jojoba, z pestek winogron, masło Shea, alantoinę, organiczny ekstrakt z aloesu. Krem posiada bogatą, ale nietłustą konsystencję.

Krem o lekkiej konsystencji, który sprawdzi się w pielęgnacji skór z tendencją do przetłuszczania się. Działa nawilżająco, matuje, wygładza, poprawia jędrność i elastyczność. W składzie znajdziemy sok z aloesu, ekstrakt z owoców kokosa, alantoinę, które mają działanie kojące i łagodzące, witaminy B3 i B5 (przywracają skórze blask, wpływają na jędrność), betainę (silnie nawilża), peptydy (działają przeciwstarzeniowo). Przy regularnym stosowaniu krem reguluje przetłuszczanie się skóry, wygładza drobne zmarszczki.

Krem ma lekką konsystencję, która szybko się wchłania. Sprawdzi się w pielęgnacji cer dojrzałych, z widocznymi oznakami upływu czasu. Wpływa na wygładzenie skóry, działa nawilżająco, zmniejsza ilość zmarszczek. W składzie, oprócz ekstraktu z aloesu, znajdziemy masło Shea, witaminę E, kwas hialuronowy, pszenicę oraz olej z pestek winogron.

Krem do stosowania zarówno na dzień, jak i na noc. Świetnie nawilża, odżywia i przynosi ukojnie podrażnionej i wrażliwej skórze. W składzie znajdziemy wiele bardzo cennych substancji o działaniu nawilżającym - aloes, olej ryżowy, kwas hialuronowy, witaminę E. Krem wspomaga funkcje ochronne skóry. Niedrogi kosmetyk o wysokiej jakości.

Krem do codziennej porannej pielęgnacji skóry, działa normalizująco i nawilżająco. W składzie znajdziemy cenne substancje aktywne: olej lniany, z pestek winogron, słonecznikowy. Aloes silnie nawilża i koi skórę, a witamina E chroni przed negatywnym działaniem środowiska zewnętrznego. Krem delikatnie rozjaśnia cerę i dodaje zdrowego blasku. Świetnie sprawdzi się stosowany jako baza po makijaż - szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu.

Co zrobić z aloesu?

Aloes jest przede wszystkim znany ze swoich właściwości nawilżających. Jednak to zaledwie namiastka tego co skrywa w sobie ta roślina. Wykazuje właściwości przeciwzapalne, kojące, łagodzące i regenerujące. Warto zatem wiedzieć, co zrobić z aloesu.

Aloes jest cenną rośliną nie tylko ze względu na właściwości pielęgnacyjne. Ma też zastosowanie w celach zdrowotnych. Stosuje się go wewnętrznie, co m.in. wspomaga funkcjonowanie układu pokarmowego, oczyszcza organizm z toksyn, wzmacnia układ odpornościowy, obniża poziom cholesterolu i pomaga leczyć zaparcia.

Przy użyciu zewnętrznym znajduje zastosowanie jako środek na rany, problemy z trądzikiem, do pielęgnacji włosów i na poparzenia słoneczne. Jest więc sporo zastosowań na to co zrobić z aloesu.

Aloes zwyczajny – uprawa i pielęgnacja

Na rynku jest szereg gotowych kosmetyków i preparatów na bazie aloesu ale nic nie zastąpi specyfików, które możemy przygotować w domu i to w naturalny sposób. Zatem jeśli jesteś pod wrażeniem właściwości tej wspaniałej rośliny dobrze byś miał taką w domu. Mając pod dostatkiem surowca, pytanie co zrobić z aloesu nie będzie stanowiło problemu. Co więcej uprawa nie jest trudna i każdy amator sobie z nią poradzi.

Aloes zwyczajny jest sukulentem, który często jest uprawiany jako roślina doniczkowa. Tworzy go rozeta grubych, mięsistych liści, które wypełnia galaretowaty miąższ. Liście przypominają kształtem ostrze miecza, a z ich brzegów wyrastają kolce. Pewnie już na niejednym parapecie go widziałeś.

Pamiętaj, że roślina ta potrzebuje do życia dodatnich temperatur. Aloes dorasta do około 60 cm wysokości i najlepiej będzie mu w miejscu nasłonecznionym. Choć zarówno niedobór jak i zbyt duże nasłonecznienie mogą negatywnie wpływać na jego wzrost. Tak jak i inne rośliny od wiosny do jesieni powinieneś go regularnie podlewać. Bierz pod uwagę to, że aloes nie lubi nadmiaru wody. Jego podłoże nie może być stale mokre. Zimą ogranicz podlewanie.

Tak jak i uprawa również rozmnażanie aloesu nie sprawia problemów. Zrobisz to przez odcięcie od rośliny odrostów korzeniowych lub poprzez sadzonkę pędową. Młode, ukorzenione rośliny sadzi się do lekkiej, przepuszczalnej ziemi torfowej zmieszanej z piaskiem i gliną lub w gotowe podłoże dla kaktusów. W ten sposób masz kolejną roślinkę!

Żeby przygotować naturalny, intensywnie nawilżający krem do twarzy, potrzebne będą następujące składniki 125 ml wody lub hydrolatu, 1 2 łyżeczki gliceryny, 90 g oleju ze słodkich migdałów, 1 łyżka oleju kokosowego, 2 łyżki masła shea, 1 łyżka oleju z awokado, 12 15 g wosku pszczelego.

Czytaj dalej...

Trwała na rzęsy nie jest wskazana w przypadku częstych infekcji oczu, zapalenia spojówek, tendencji do podrażnień oka i skóry wokół oka, niedawnym zabiegu chirurgicznym oka lub jego okolic, występowania jęczmienia na oku, posiadania delikatnych i kruchych rzęs.

Czytaj dalej...

W naszych przepisach skupimy się, by pokazać, jak awokado w pielęgnacji skóry może stać się sojusznikiem każdego, kto pragnie cieszyć się zdrową, promienną cerą nie narażając się na działanie sztucznych dodatków.

Czytaj dalej...

Ten drugi polecany jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z woskowaniem i chcą poddać zabiegowi wrażliwe partie ciała jak na przykład okolice bikini, wąsik nad górną wargą czy czeka ich depilacja woskiem pachy.

Czytaj dalej...