Jak przygotować nawilżający krem do twarzy z aloesu - prosty przewodnik krok po kroku
Aloes w pielęgnacji skóry i włosów
Zastanawiasz się co zrobić z aloesu, użyj go na twarz i ciało. Zastosowanie aloesu jako środka do pielęgnacji skóry sprawdzi się u osób z bardzo suchą, szorstką i podrażnioną skórą. Pomocny będzie też przy problemach z trądzikiem i skłonnością do stanów zapalnych.
Stosując go zwiększysz stopień jej nawilżenia, złagodzisz podrażnienia, zmniejszysz opuchliznę i obrzęki. Aloes łagodzi zaczerwienia skóry, korzystnie wpłynie na proces regeneracji naskórka i dostarcza składniki odżywcze. Pomaga rozjaśnić blizny i przebarwienia. Stosować możesz go bezpośrednio na skórę sięgając po świeży liść aloesu, wyciśnięty wcześniej z niego sok lub kupiony w sklepie żel aloesowy.
Jednak nie tylko twoja skóra polubi aloes, z powodzeniem pielęgnuj nim włosy, a także skórę głowy. Dzięki temu odżywisz cebulki, co może przyspieszyć wzrost włosów. Wspomożesz też walkę z suchym łupieżem. Twoje włosy dzięki niemu będą też gładkie i lśniące. Pomoże im uzyskać większą objętość. To jednak nie wszystko, kolejnym plusem stosowania aloesu jest to, że zapobiega ich elektryzowaniu.
Zrób Swój Kosmetyk
Jednym z moich ulubionych ziółek jest właśnie nagietek, z którego można stworzyć m.in maceraty olejne, napary wodne, a z nich niezliczone kombinacje domowych kosmetyków. Z nagietka zrobiłam już płukankę do włosów, krem do twarzy, olej do włosów i masażu, oraz mydełko. Zapraszam Was na post o nagietkowych kosmetykach :-), które można wykonać samemu w domu.
4. Mydło nagietkowe
Robimy mydełko nagietkowe! Mydełko na bazie maceratu z nagietka ma działanie nawilżające, łagodzące jest idealne do każdego rodzaju cery zwłaszcza podrażnionej, delikatnej i wrażliwej. Chcesz dowiedzieć się jak zrobić mydełko nagietkowe zapraszam na post :).
Uwaga! Jeżeli pierwszy raz robisz mydełko koniecznie przeczytaj podstawy TUTAJ.
W celu stworzenia własnego mydełka musisz poświęć trochę czasu ok 1,5-2h, aby na spokojnie przygotować wszystko, łącznie z posprzątaniem. Pamiętaj, że pracujesz ze żrącą substancją jaką jest wodorotlenek sodu tzw. soda kaustyczna najlepiej, aby małe dzieci (również zwierzątka psy, koty) nie kręciły się w pomieszczeniu, w którym wykonujesz mydło.
- trzy garnki ze stali nie rdzewnej na tłuszcze płynne, twarde i na wrzątek do kąpieli wodnej,
- szpatułki silikonowe-2szt
- wagę kuchenną,
- rękawice ochronne,
- google ochronne,
- blender,
- termometr,
- forma silikonowa lub drewniana (zabezpieczona papierem do pieczenia).
- odzież roboczą (najlepiej fartuch).
- 3 plastikowe pojemniczki z dziubkiem, z miarką najlepiej 1000ml. (na wodę destylowaną, wodorotlenek sodu, do odważania olejów i maseł).
Receptura:
- 500g macerat nagietkowy na bazie oliwa pomace, TUTAJ
- 200g olej rzepakowy, TUTAJ
- 100g olej ryżowy, TUTAJ
- 100g masło shea rafinowane, TUTAJ
- 150g olej kokosowy, TUTAJ
- 50g olej rycynowy, TUTAJ
- woda destyowana-250g, TUTAJ
- NaOH cz.d.a-130g, TUTAJ
- 31g olejku eterycznego-opcjonalnie TUTAJ
- foremka silikonowa, TUTAJ
- płatki nagietka, TUTAJ