Jak zrobić domowy krem do twarzy z awokado - Prosty i Skuteczny Przepis

Maseczka na włosy z awokado

Maska na włosy z awokado jest równie łatwa w przygotowaniu co maseczka na twarz. Aby zregenerować włosy, warto zastosować maseczkę przygotowaną z miąższu z 1 awokado, 1 łyżki jogurtu naturalnego i 1 łyżki dowolnego oleju naturalnego, np. kokosowego, z kiełków pszenicy, lub z pestek moreli (rodzaj oleju warto dostosować do porowatości włosów). Wszystkie składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać – najlepiej za pomocą blendera. Maskę nakłada się na nieumyte, zwilżone włosy na około 35 minut, następnie należy ją spłukać i umyć włosy jak zwykle. Nawilżającą i wartościową maseczkę do włosów z awokado można przygotować również z dodatkiem 2 łyżek oliwy z oliwek i 1 łyżki miodu.

Jak zrobić maseczkę z awokado, która wspomoże walkę z rozdwojonymi końcówkami? Poniżej sprawdzony przepis.

  • 1 awokado,
  • 1 banan,
  • kilka kropel soku z aloesu.

Przygotowanie: Składniki zblenduj na gładką masę, a następnie nałóż na lekko zwilżone, nieumyte włosy. Po upływie 20 minut spłucz maskę z włosów i umyj je dowolnym szamponem.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Olej z awokado na twarz: jak działa i jak stosować olej w pielęgnacji skóry

Olej z awokado na twarz przeznaczony jest do pielęgnacji wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień i wymagającej odżywienia. Z oleju z awokado chętnie korzystają producenci dermokosmetyków, które w założeniu powinny być stosowane przez posiadaczki trudnej w pielęgnacji skóry. To preparaty, które działają nie tylko pielęgnacyjnie, ale też posiadają właściwości leczenia i naprawiania cery.

Olej z awokado na twarz może być stosowany zarówno bezpośrednio na skórę w zabiegu olejowania twarzy, jak i stanowić doskonały dodatek do domowych kosmetyków, jak i tych dostępnych w drogeriach i aptekach. Awokado znane jest z zawartości dobrej jakości tłuszczów, które ze względu na swoje bogate właściwości zostały wprowadzone do użytku kosmetycznego. Stosowanie oleju awokado pozwala ukoić skórę, przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia, a także zbudować ochronną barierę. W pielęgnacji stosuje się olej awokado nierafinowany, tłoczony na zimno. Co ciekawe, olej z awokado sprawdza się także w pielęgnacji skóry głowy i w pielęgnacji włosów.

  1. Olej z awokado: właściwości
  2. Jaki jest skład oleju z awokado?
  3. Zastosowanie oleju z awokado
  4. Jak często stosować olej z awokado na twarz?
  5. Olej awokado w kosmetykach do twarzy
  6. Olej awokado w kosmetykach pod oczy
  7. Przed zakupem kosmetyku do twarzy z olejem awokado.

Naturalny krem do twarzy – przykładowe przepisy i zasady tworzenia kremów DIY

Naturalny krem do twarzy, jak sama nazwa wskazuje, oparty jest wyłącznie na naturalnych składnikach. W największym uproszczeniu to połączenie tłuszczu, wody i dodatkowych półproduktów. Odpowiedni ich dobór pozwala uzyskać kremy odpowiednie dla konkretnych typów cery.

Idea kosmetyków DIY (z ang. do it yourself), czyli własnoręcznie wykonywanych, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Oprócz maseczek, balsamów można też przygotować w pełni naturalny krem do twarzy. Jest o wiele zdrowszy od tych gotowych do kupienia w drogeriach. Dodatkowo tańszy i bezpieczniejszy w użyciu, gdyż nie zawiera żadnych sztucznych dodatków, które mogą uczulić i podrażnić skórę.

Składniki aktywne, które sprawdzą się w kremach do pielęgnacji skóry normalnej to nawilżające Kwas hialuronowy i Hydromanil, łagodzący i przeciwzapalny żel z aloesu, ekstrakt z jabłka o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym , bogaty w garbniki i sole mineralne ekstrakt z zielonej herbaty lub regenerujący skwalan.

Czytaj dalej...

W zależności od potrzeb skóry możemy wybrać kremy o bogatej, gęstej konsystencji, które będą działać odżywczo lub lżejsze kremy-żele, które sprawdzą się w pielęgnacji cer przetłuszczających się, z problemami trądziku.

Czytaj dalej...

Trwała na rzęsy nie jest wskazana w przypadku częstych infekcji oczu, zapalenia spojówek, tendencji do podrażnień oka i skóry wokół oka, niedawnym zabiegu chirurgicznym oka lub jego okolic, występowania jęczmienia na oku, posiadania delikatnych i kruchych rzęs.

Czytaj dalej...

Decyzja dotycząca tego, czy wykonamy zabieg samodzielnie, czy u kosmetyczki zależy od wielu czynników, takich jak twoje osobiste preferencje, doświadczenie, wygoda, rodzaj zabiegu i obszar ciała, który chcesz poddać depilacji.

Czytaj dalej...