Jak Zrobić Domowy Krem Nawilżający - Praktyczny Przewodnik

Jak zrobic krem nawilzajacy w domu

Dobry krem to, obok toniku, peelingu i maski, podstawa prawidłowej pielęgnacji skóry twarzy. W zależności, od jego rodzaju i składu, krem może mieć działanie nawilżające, odżywiające, wygładzające, ujędrniające lub być kosmetykiem o kilku właściwościach. Każda z nas wie jednak, że naprawdę dobre kremy dostępne w drogeriach są bardzo drogie.

Najlepszą alternatywą dla gotowych kremów do twarzy jest więc samodzielne przygotowanie domowej roboty kosmetyku. Cena wcale nie jest jedynym i najważniejszym argumentem przemawiającym na korzyść tego rozwiązania - zalet domowego kremu jest znacznie więcej. Chcesz poznać szczegóły? Zobacz jak łatwo jest zrobić domowy krem do twarzy - tańszy, a równie skuteczny, co ten gotowy!

Kremy do twarzy

Potrzebujesz naturalnego kremu do codziennej pielegnacji skóry twarzy? Stwórz własny spersonalizowany kosmetyk DIY! W naszej bazie receptur znajdziejsz przepisy na domowej roboty kremy nawilżające, przeciwzmarszczkowe, regenerujące i kremy pod oczy. Wypróbuj kremy na trądzik, do skóry suchej lub wrażliwej.

Nawilża i uelastycznia skórę

Łagodzi objawy trądziku

Nawilża i regeneruje delikatną i wrażliwą skórę

Zmniejsza głębokość zmarszczek

Redukuje zmarszczki i nawilza skórę

Nawilża skórę i nadaje jej miękkości

Jakich składników potrzebujesz do przygotowania kremu do twarzy?

Każdy krem składa się z dwóch faz - tłuszczowej (woski, masła) oraz wodnej (woda, hydrolat, kwas hialuronowy, gliceryna, itd.). A ponieważ faza wodna nie łączy się z fazą tłuszczową, potrzebny będzie jeszcze emulgator, który pozwoli tym dwóm strukturom przeniknąć się i stworzyć emulsję. Oto więc składniki, które powinnaś mieć, aby zrobić swój własny krem do twarzy.

Oleje i masła

To składniki fazy tłuszczowej - mają niezwykłą moc nawilżania, odżywiania, regeneracji, wygładzania i ujędrniania skóry. Wśród nich najczęściej do wyrobu kremów do twarzy używa są: masło Shea, olej kokosowy, olej ze słodkich migdałów, awokado i olej macadamia. Są tłuste, ale dobrze się wchłaniają, a jeśli wybierzesz produkty rafinowane - nie będą miały zapachu, co jest istotne przy wyrobie domowego kremu.

Witaminy

Witamina E, nazywana jest "witaminą młodości" nie bez powodu - jest bardzo skutecznym antyoksydantem, działa ochronnie na warstwę lipidową skóry, przyspiesza regenerację i procesy naprawcze w skórze. Warto więc dodawać ją do kremu do twarzy, zwłaszcza latem i zimą, gdy skóra narażona jest na niesprzyjające warunki zewnętrzne.

Równie dobrze sprawdzi się witamina A, która wygładza, nawilża i uelastycznia skórę. Dodatkowo poprawia jej koloryt i usuwa przebarwienia oraz aktywuje procesy produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego w skórze. Tą witaminę stosuj jednak do kremów przeznaczonych na noc. Krem z witaminą A w kontakcie ze słońcem może spowodować podrażnienia i przebarwienia skóry.

Hydrolaty

Wśród składników kremu domowej roboty nie może zabraknąć hydrolatu, czyli wody kwiatowej, która tworzy fazę wodną. Świetnie sprawdzi się hydrolat z aloesu, róży damasceńskiej czy werbeny. Kosmetyki do twarzy warto wzbogacić również gliceryną.

Olejki eteryczne

Naturalne olejki eteryczne, które poleca się do stosowania na skórę twarzy to na przykład olejek z drzewa herbacianego, olejek cytrynowy czy grejpfrutowy. Poza tym, że wzbogacają dobroczynne właściwości kosmetyku, nadają mu też piękny zapach.

Jak wybrać odpowiedni krem do twarzy?

Najważniejszym kryterium w doborze odpowiedniego kremu jest określenie typu skóry. Typ cery sam w sobie pozostaje niezmienny, ale w ciągu życia wielokrotnie zmienia się jej aktualny stan. Wpływa na to wiek, styl życia, sytuacja zdrowotna, warunki zewnętrzne. Istnieją cztery podstawowe rodzaje skóry: normalna, tłusta, sucha oraz mieszana.

Kremy do cery normalnej

Skóra normalna nie sprawia wielu problemów i raczej nie jest wymagająca. Jest to jednak jeden z najrzadziej spotykanych typów skóry wśród dorosłych osób. Posiadaczki skóry normalnej mogą nazwać się szczęściarami. Ich cerę cechuje bowiem odpowiednie nawilżenie, gładkość, jędrność i wyrównany koloryt. Pielęgnacja cery normalnej powinna opierać się jedynie na utrzymaniu równowagi skóry. Najlepsze kremy do cery normalnej powinny mieć lekką, nietłustą konsystencję. Najlepsze będą delikatne kremy nawilżające z możliwie jak najkrótszym, naturalnym składem.

Wybieraj kremy na bazie naturalnych olejów roślinnych, np. oleju jojoba, oleju sezamowego, oleju z pestek moreli, oleju arganowego, oleju awokado. Składniki aktywne, które sprawdzą się w kremach do pielęgnacji skóry normalnej to nawilżające Kwas hialuronowy i Hydromanil, łagodzący i przeciwzapalny żel z aloesu, ekstrakt z jabłka o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym, bogaty w garbniki i sole mineralne ekstrakt z zielonej herbaty lub regenerujący skwalan. Dodatek witaminy C rozświetli skórę i będzie działał antyoksydacyjnie, a witamina E wspomoże nawilżające i regenerujące działanie kremu. W naszej bazie receptur znajdziesz przepisy DIY na naturalne kremy do cery normalnej, np. Krem z olejem awokado i aloesem do cery normalnej lub Lekki krem do twarzy z zieloną herbatą i witaminą E.

Trendy, kierunki rozwoju, strategie i metody działania najpopularniejszymi zabiegami przeprowadzanymi w salonach kosmetycznych są pielęgnacja twarzy zwłaszcza oczyszczanie , masaże, regulacja i henna brwi oraz depilacja woskiem.

Czytaj dalej...

Najczęściej chodzi o osłabioną barierę hydrolipidową, która jest tarczą oddzielającą naszą buzię od szkodliwych czynników zewnętrznych takich, jak zanieczyszczenia, promienie słoneczne, czy bakterie.

Czytaj dalej...

Włosy mogą intensywnie wypadać z kilku powodów, choćby w następstwie choroby wirusowej pocovidowe wypadanie włosów , stresu, zaburzeń hormonalnych, niedoboru witamin i mikroelementów, anemii, zmian w diecie, chemioterapii, chorób tarczycy, chorób skóry głowy itd.

Czytaj dalej...

Jeśli dziecko uderza głową w ścianę, podłóż mu poduszkę, a jeśli obgryza paznokcie czy wyrywa włosy z głowy, z czułością i troską delikatnie odsuń dłoń dziecka i powiedz mu nie musisz ukrywać swoich uczuć pod tym ruchem, masz mnie i jestem tu po to, by ciebie wspierać.

Czytaj dalej...