Jak wykonać lifting rzęs, aby osiągnąć piękne i podniesione spojrzenie

Naturalne sposoby na wydłużenie rzęs

Jak dbać o rzęsy zgodnie z naturą? Warto pamiętać, że naturalna pielęgnacja to nie tylko ta zewnętrzna – równie ważne jest to, co dostarczamy organizmowi od wewnątrz. Podstawą do utrzymania zdrowych i pięknych rzęs, a także: skóry, włosów i paznokci, jest odpowiednia dieta. Istotne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych omega-3, zawartych w rybach morskich, oleju lnianym czy orzechach włoskim.

Nie bez znaczenia są tez witaminy: na urodę wpływają najlepiej wit. A i D ( największa zawartość w rybach, mleku, jajach, maśle, tranie) – przyczyniają się do poprawy ukrwienia skóry i uzupełnienia braków keratyny, budulca rzęs. Nie powinnyśmy zapominać także o witaminie E, zwanej witaminą młodości: jej źródła to m.in. słonecznik i olej słonecznikowy, oliwa z oliwek czy orzechy laskowe. Pamiętaj o spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców i ogranicz słodycze czy fast foody: po kilku miesiącach powinnaś zauważyć wzmocnienie rzęs i poprawę ogólnego wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Wzrost rzęs wspiera też biotyna (witamina B7) – na rynku jest dużo naturalnych suplementów bądź leków uzupełniających jej niedobór. No właśnie: niedobór. Warto przed rozpoczęciem suplementacji zbadać poziom biotyny we krwi, aby upewnić się, że rzeczywiście jej nam brakuje. Jeśli nie, kuracja okaże się nieskuteczna.

Ile kosztuje lifting rzęs u kosmetyczki?

Cena liftingu rzęs wynosi od 60 do nawet 150 zł w zależności od miasta, renomy salonu i zastosowanych preparatów. Często lifting wykonywany jest z innymi zabiegami, których celem jest przyciemnienie rzęs (henna) lub ich odżywienie (botoks rzęs). Wówczas koszt zabiegu jest oczywiście wyższy. Zabieg powtarza się średnio co 8 tygodni, więc ze względu na trwałość, cena wydaje się dość wygórowana.

Trwałą rzęs możemy także wykonać w domu, ale jest to dość ryzykowne, jeżeli nie mamy odpowiedniego doświadczenia. Warto przed wykonaniem zabiegu, dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat, obejrzeć kilka tutoriali i zamówić profesjonalne preparaty wysokiej jakości. Należy także kupić samoprzylepne wałeczki (w zależności od długości rzęs wybieramy rozmiar S, M lub L), 2 rodzaje specjalnych żeli, klej do podklejenia rzęs i pędzelek do aplikacji. Warto wyposażyć się także w drewniany patyczek, sól fizjologiczną i kilka wacików. Zestaw do samodzielnego liftingu rzęs kosztuje w sklepach internetowych 100-200 zł, w zależności od jakości i wyposażenia. Najpopularniejsze są zestawy: Lash Lift, Iconsign, Elleebana, Secret Lashes, Refectocil, Noble Lashes i Thuya.

Domowy lifting rzęs nie jest jednak tak bezpieczny, jak w salonie. Wystarczy chwila nieuwagi, by żel dostał się do oka i spowodował podrażnienie. Ciężko ponadto wykonać zabieg samodzielnie, ponieważ trzeba mieć zamknięte oko.

Lifting rzęs – co to jest?

Lifting rzęs, a inaczej trwała rzęs, to jeden z popularniejszych w ostatnim czasie zabiegów na rzęsy. Celem jest trwałe podkręcenie rzęs i ich uniesienie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa ok. 1-1,5 godziny. Trwałą rzęs można wykonać na każdej długości, jednak zabieg ten polecany jest najbardziej osobom, które mają rzęsy proste i długie. W przypadku rzęs krótkich i kruchych, efekty mogą być niestety niezadowalające i będziesz żałowała wydanych w salonie pieniędzy. Efekty utrzymują się od 6 do nawet 12 tygodni, jednak najbardziej spektakularne są przez pierwsze 4 tygodnie.

W jaki sposób wykonuje się lifting rzęs? Zobaczcie poniżej filmik instruktażowy, a także poszczególne kroki spisane chronologicznie w punktach.

Krok 1. Na początek oczyszczamy twarz z makijażu.

Krok 3. Przechodzimy do zakręcania rzęs. Najpierw kosmetyczka nasącza rzęsy preparatem, którego zadaniem jest nadanie rzęsom odpowiedniego kształtu. Następnie przykładane są do oczu wałeczki i naginanie ich w taki sposób, aby dopasowały się do powieki. Włoski dociskane są niewielkim drewnianym patyczkiem do wałeczka.

Krok 4. W tym kroku nakładany jest specjalnych żeli na rzęsy. Jeden z nich ma otworzyć łuskę, a drugi – zamknąć. Najpierw kosmetyka posługuje się drewnianym patyczkiem i z jego pomocą nakłada żel otwierający łuskę włosową – pozostawia go na ok. 10 minut. Następnie nakładany jest drugi żel – utrwalacz – który ma na celu utrwalenie struktury rzęs w podkręconym kształcie. Preparat również pozostawiany jest ok. 10 minut.

Krok 5. To już ostatni krok, podczas którego usuwany jest z powiek wałeczek poprzez delikatne naciągnięcie powieki i zrolowanie go ku górze. Po zabiegu nie myjemy rzęs przez 24 godziny. Po tym czasie możemy rzęsy przemyć i rozczesać – wówczas widoczny będzie pełny efekt zabiegu.

Trwała na rzęsy nie jest wskazana w przypadku częstych infekcji oczu, zapalenia spojówek, tendencji do podrażnień oka i skóry wokół oka, niedawnym zabiegu chirurgicznym oka lub jego okolic, występowania jęczmienia na oku, posiadania delikatnych i kruchych rzęs.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Ponadto łuszczyca jest chorobą, której występowanie ma miejsce w bardzo usystematyzowany sposób jeśli schodząca skóra z nosa i łuszczenie skóry na twarzy zaatakowało Cię nagle, bez żadnych wcześniejszych objawów, typu czerwone wykwity na skórze lub zmatowiała płytka paznokcia, raczej również nie masz powodów do obaw.

Czytaj dalej...

Po odmierzeniu wszystkich składników olejowe z fazy B do mniejszej zlewki, wodne z fazy A do większej umieszczamy obie zlewki w kąpieli wodnej i rozpuszczamy masła emulgator, aż do powstania jednolitych płynów.

Czytaj dalej...