Jak wykonać lifting rzęs, aby osiągnąć piękne i podniesione spojrzenie

Domowe sposoby na gęste rzęsy

Na sklepowych półkach znajdziemy wiele gotowych preparatów na rzęsy – dlaczego więc ufać naturze? Okazuje się, że chodzi przede wszystkim o zdrowie. Gotowe odżywki na rzęski, choć działają cuda, w większości przypadków zawierają bardzo szkodliwą substancję: bimatoprost. Składnik ten od lat stosowany jest w leczeniu pacjentów z jaskrą lub nadciśnieniem śródgałkowym, ze względu na właściwości obniżające ciśnienie wewnątrz oka. Osoby poddane terapii, niemal od razu zauważają działanie uboczne: zagęszczenie i wzrost rzęs. Właśnie za sprawą tych właściwości, składnik przeniknął z gabinetów lekarskich na sklepowe półki.

Niestety, poza dobroczynnym wpływem na porost rzęs, sam składnik wywołuje wiele działań niepożądanych: prowadzi do przekrwienia i zapalenia spojówek, mocnego świądu, obrzęku i pieczenia oczu. Doprowadzając do wzrostu pięknych i długich rzęs, narażamy więc same oczy: właśnie dlatego najlepiej zrezygnować z gotowych odżywek na rzecz domowych sposobów. Jaka metoda, dostępna na wyciągnięcie ręki będzie najlepsza? Czytaj dalej!

Jak się przygotować do henny rzęs?

W drogeriach henna kosmetyczna jest dostępna w dwóch postaciach: proszku i kremu. Lepszym rozwiązaniem będzie henna w kremie, która jest łatwiejsza w użyciu i przechowywaniu. Barwnik może mieć jeden z trzech następujących kolorów: czarny, brązowy lub grafitowy. Aby uzyskać inny odcień, kolory podstawowe można dowolnie mieszać. Ogólnie rzecz biorąc, czarna henna jest przeznaczona dla brunetek, a brązowa i grafitowa dla szatynek i blondynek.

Poza samą henną należy zaopatrzyć się w:

  • wodę utlenioną,
  • szczoteczkę po zużytym tuszu do rzęs (najlepiej silikonową),
  • mały pojemnik, w którym henna zostanie rozrobiona,
  • płatki kosmetyczne,
  • tłusty krem lub wazelinę.

Jak nakładać hennę na rzęsy? Henna rzęs krok po kroku

  1. Najpierw wykonaj dokładny demakijaż oczu. Sprawdź, czy na rzęsach nie pozostały resztki tuszu. Jeżeli używasz preparatu do demakijażu w postaci oleju, użyj wody, aby odtłuścić rzęsy, które przed aplikacją henny muszą być dokładnie oczyszczone i całkowicie suche.
  2. Okolice oczu posmaruj tłustym kremem lub wazeliną. Dzięki temu uchronisz skórę przed zabarwieniem.
  3. Do małego pojemnika wyciśnij z tubki odrobinę henny w kremie lub wysyp trochę henny w proszku i dolej kilka kropli wody utlenionej. Proporcje dobierz tak, aby uzyskać gęstą konsystencję.
  4. Za pomocą szczoteczki nałóż mieszankę na rzęsy. Zacznij od dolnej linii rzęs, Podłóż pod nią płatek kosmetyczny, a następnie nałóż na rzęsy produkt od nasady po same końce. Następnie zaaplikuj mieszankę na górne rzęsy.
  5. W zależności od intensywności pożądanego koloru, odczekaj około 10-15 minut, zanim zmyjesz preparat ciepłą wodą. Najlepiej to robić za pomocą nasączonych płatków kosmetycznych.

Jakie są przeciwwskazania do liftingu rzęs?

Kiedy NIE robić liftingu rzęs? Jak się okazuje, nie każdy może wykonać taki zabieg, ponieważ istnieje kilka przeciwwskazań. Liftingowi nie możesz się poddać, jeżeli np. cierpisz na choroby alergiczne oczu, masz częste infekcje i stany zapalne oczu, cierpisz na przewlekłe zapalenie spojówek, masz bardzo delikatną skórę powiek i okolic oczu, cierpisz na zespół suchego oka, cierpisz na jaskrę lub zaćmę.

Po zabiegu zaleca się wstrzymać z pocieraniem oczu i moczeniem rzęs przez co najmniej 24 godziny. W tym czasie nie można również nakładać kremu pod oczy ani maskary na rzęsy. Tuż po zabiegu rzęsy mogą wydawać się posklejane i wilgotne – efekt ten minie jednak po ok. 24 godzinach. Po tym czasie zauważyć wyraźne podkręcenie, które będzie wyglądać naturalnie. Po około dobie od zabiegu zaleca się rozczesać rzęsy.

Trwała na rzęsy nie jest wskazana w przypadku częstych infekcji oczu, zapalenia spojówek, tendencji do podrażnień oka i skóry wokół oka, niedawnym zabiegu chirurgicznym oka lub jego okolic, występowania jęczmienia na oku, posiadania delikatnych i kruchych rzęs.

Czytaj dalej...

Liczba zabiegów depilacji laserowej, po których włoski przestają odrastać, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak typ skóry, kolor włosów, obszar poddawany zabiegowi oraz indywidualna reakcja organizmu.

Czytaj dalej...

Osoby z suchą skórą często muszą być uważne w stosowaniu kremów nawilżających i dostosowaniu swoich rutyn pielęgnacyjnych do ich konkretnych potrzeb, aby zminimalizować skutki łuszczenia się i utrzymać zdrowszą, bardziej komfortową skórę.

Czytaj dalej...

Żeby przygotować naturalny, intensywnie nawilżający krem do twarzy, potrzebne będą następujące składniki 125 ml wody lub hydrolatu, 1 2 łyżeczki gliceryny, 90 g oleju ze słodkich migdałów, 1 łyżka oleju kokosowego, 2 łyżki masła shea, 1 łyżka oleju z awokado, 12 15 g wosku pszczelego.

Czytaj dalej...