"Odpowiedni kolor korektora do trądziku"

Lekkie korektory na delikatne przebarwienia: jak ich używać?

Jeśli masz mniej niedoskonałości do ukrycia, wybierz lżejszą konsystencję. Korektor na przebarwienia w płynnej postaci, jak ten Maybelline Affinitone, sprawdzi się w przypadku cery suchej lub normalnej i tam, gdzie mocny efekt krycia nie jest potrzebny.

Jak więc go używać? Zrób trzy kropki na powiekach dolnych: poniżej wewnętrznego, zewnętrznego kącika oka i na środku. Następnie końcówką wilgotnej gąbki stempluj i w ten sposób rozprowadzaj kosmetyk na całej powiece dolnej. Lekkiego korektora możesz używać wszędzie tam, gdzie widać naczynka (nos, policzki, broda), kiedy chcesz ukryć głębsze bruzdki albo zatuszować tzw. dolinę łez. Ta ostatnia to okolica wewnętrznego kącika oka, czyli cień, który ciągnie się między powieką a policzkiem. Skorygowanie zaciemnienia błyskawicznie sprawia, że twarz nabiera zdrowego, wypoczętego wyglądu. Jeśli jednak potrzebujesz korektora na duże cienie pod oczami, a nie do lekkiego, porannego odświeżenia, to zdecyduj się na ten mocniej kryjący.

Jaki odcień korektora wybrać?

Jak dobrać odpowiedni odcień korektora do swojej cery?

Wybór odpowiedniego odcienia korektora jest kluczowy, aby uzyskać naturalny efekt. Najlepiej, jeśli korektor będzie nieco jaśniejszy od naszej skóry. Można też sięgnąć po korektor o odcieniu zbliżonym do naszej cery. Ważne jest, aby przetestować korektor na skórze przed zakupem, najlepiej na wewnętrznej stronie nadgarstka, aby sprawdzić, czy odcień ładnie stapia się z naszą skórą.

Jak dobrać odpowiedni odcień korektora do cieni pod oczami?

Pod oczy warto stosować korektor jaśniejszy od naszej skóry, aby rozjaśnić tę okolicę i ukryć cienie. W przypadku cieni pod oczami, najlepiej zastosować korektor o żółtym lub fioletowym odcieniu. Korektor żółty pomoże zredukować zasinienia, a korektor fioletowy zneutralizuje niebieskie tony. Można również użyć korektora w kolorze zielonym, aby zamaskować zaczerwienienia spowodowane przez rozszerzone naczynka krwionośne.

Jak używać korektora rozświetlającego?

Korektor rozświetlający to produkt, który może nadać skórze promienny i zdrowy wygląd. Aby go używać, warto sięgnąć po korektor w sztyfcie lub płynie o efekcie rozświetlającym. Nakładaj go na punktach, które chcesz podkreślić, takich jak kości policzkowe, łuki brwiowe czy kąciki oczu. Następnie delikatnie wklep korektor w skórę, aby się wtopił i stworzył efekt optycznego rozświetlenia.

Jak aplikować korektor?

Jak używać pędzelka do nakładania korektora?

Pędzelki są popularnym narzędziem do nakładania korektora. Najlepiej używać pędzelka o miękkim włosiu lub syntetycznym pędzelku do korektora. Nanieś niewielką ilość korektora na pędzelek, a następnie delikatnie rozprowadź go na skórze. Możesz również użyć pędzelka do wklepywania korektora, aby produkt jeszcze lepiej wtopił się w skórę.

Jak aplikować korektor fioletowy?

Korektor fioletowy jest idealny do neutralizacji żółtych i złotych tonów na skórze. Aby go aplikować, nanieś niewielką ilość korektora fioletowego na miejsca z żółtymi lub złotymi przebarwieniami. Następnie delikatnie wklep produkt w skórę, aby równomiernie go rozprowadzić. Pamiętaj, aby nie nakładać zbyt dużej ilości, aby uniknąć efektu fioletowego odcienia na skórze.

Jak aplikować korektor zielony?

Korektor zielony jest idealny do neutralizowania zaczerwienień na skórze. Aby go aplikować, nanieś niewielką ilość korektora zielonego na miejsca z zaczerwienieniami. Możesz użyć pędzelka lub opuszków palców do równomiernego rozprowadzenia produktu. Pamiętaj, aby delikatnie wklepać korektor w skórę, aby go wtopić.

Kolory korektorów i ich zastosowanie

Jakie zastosowanie mają korektory w kolorze zielonym, fioletowym, żółtym, niebieskim, różowym, pomarańczowym i białym?

  • Korektor zielony - idealnie maskuje zaczerwienienia. Często stosowany jest na skrzydełka nosa i brodę, również punktowo w miejscach, gdzie pojawiły się wypryski.
  • Korektor fioletowy - na siniaki i przebarwienia o żółtym odcieniu. Stosowany wszędzie tam, gdzie pojawiły się przebarwienia, również na potrzebującą rozjaśnienia i ożywienia zmęczoną skórę.
  • Korektor żółty - na cienie, sińce pod oczami i widoczne żyłki o fioletowym odcieniu, ma również działanie rozświetlające. Stosowany jest pod oczy, również na sińce pooperacyjne i pajączki.
  • Korektor niebieski - pomoże zamaskować nadmierną opaleniznę - naturalną lub uzyskaną przy pomocy samoopalacza.
  • Korektor różowy - tuszuje przebarwienia i cienie o szarym odcieniu. Nałożony na łuk brwiowy powiększa optycznie oczy.
  • Korektor pomarańczowy - doskonale radzi sobie z maskowaniem przebarwień, również cieni i siniaków w niebieskim odcieniu.
  • Korektor biały - służy do rozświetlenia zmęczonej skóry pod oczami. Można go również użyć w makijażu - w wewnętrznych kącikach oczu oraz w makijażu ust - nad łukiem Kupidyna.

Pamiętaj, że nawet najlepszy korektor renomowanej marki nie ukryje permanentnej bezsenności lub schorzeń, które powinny być leczone dermatologicznie, takie jak pękające naczynka czy zaawansowany trądzik. Niektóre problemy, które maskuje się korektorem, na przykład cienie pod oczami, są najczęściej dziedziczone. W takich sytuacjach użycie tego kosmetyku jest jedynym, rozsądnym rozwiązaniem. Zalecamy przede wszystkim dbać o siebie, swoje ciało i zdrowie, wysypiać się, pić dużo wody oraz nie zapominać o profilaktyce. Pozwoli to zminimalizować okazje, kiedy korektor będzie niezbędny.

Lekki i szybki makijaż na lato. Tak uzyskasz naturalny i świeży „effortless look”

Kolor: zielony

Zastosowanie: Zielony korektor pokochają dziewczyny zmagające się z trądzikiem. Ten kolor doskonale maskuje zaczerwienienia. Można nakładać go punktowo na wypryski, pęknięte naczynka, czy pojedyncze czerwone punkty, ale także na większe obszary, np. powstałe od zimna i wiatru rumieńce.

Kolor: żółty

Zastosowanie: Skoro fioletowy korektor maskuje żółte ślady, to żółty poradzi sobie z fioletowymi. Stosuj go w miejscach, gdzie widoczne są przez skórę żyły, rozświetlaj podkrążone oczy oraz niweluj siniaki. Świetnie sprawdza się po ciężkiej nocy, gdy z naszymi workami pod oczami nie radzi sobie klasyczny korektor rozświetlający.

Kolor: biały

Zastosowanie: Biały korektor silnie rozświetla. Warto stosować go np. nad łukiem kupidyna, czyli wygięciem na górnej wardze, gdy malujemy usta na intensywny kolor. Biel podkreśli ich kontur. Poza tym biały korektor sprawdzi się w wewnętrznych kącikach oczu. Pamiętaj o nim, gdy następnym razem wykonasz makijaż smoky eye.

Kolor: pomarańczowy

Zastosowanie: To rzadko spotykany odcień, ale okazuje się przydatny, gdy musimy zamaskować zaawansowane przebarwienia. Pomarańczowy korektor nakładamy na brązowe plamki oraz białe ślady po słońcu lub po trądziku.

Kolor: naturalny beż

z orzechów laskowych chroni przed czynnikami zewnętrznymi , grejpfruta tonizuje i działa przeciwbakteryjnie , pestek moreli nawilża , nasion słonecznika działa antyoksydacyjnie i olejku jojoba normalizuje skórę.

Czytaj dalej...

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty.

Czytaj dalej...

Tylko w taki sposób składniki aktywne pomogą zwalczyć największe problemy twojej cery, takie nadwrażliwość podczas golenia, świecąca się i tłusta skóra, albo wręcz przeciwnie - skóra sucha i ściągnięta.

Czytaj dalej...

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna i wymagająca nawet niewielkie odwodnienie powoduje suchość i zmarszczki mimiczne w tych okolicach, a kiepska noc jest natychmiast widoczna w postaci sińców, opuchlizny i cieni.

Czytaj dalej...