Najlepszy krem pod oczy dla 20-latki - Troska o Młodą Skórę z Delikatnością i Skutecznością

Skóra pod oczami w wieku 20 lat

Z tego, że o skórę warto dbać, doskonale zdajesz sobie sprawę. Ale poszczególne fragmenty skóry mogą potrzebować szczególnej ochrony. Taka jest właśnie skóra pod oczami. Przede wszystkim skóra w tym miejscu jest niezwykle cienka. Nie posiada także płaszcza lipidowego, który mógłby ją chronić i zapobiegać utracie wody. Z tego powodu skóra pod oczami zdradza każdą oznakę zaniedbania – brak snu, stres, złą dietę czy niedostateczne nawodnienie. To na niej jako pierwszej pojawiają się oznaki starzenia się skóry. Możesz uznać, że w wieku dwudziestu lat, Twoja skóra jest w świetnej kondycji. Pamiętaj jednak, że aby skutecznie opóźnić widoczne oznaki starzenia, trzeba zacząć odpowiednio szybko.

Przede wszystkim nawilżenia i ochrony, a nie zbyt silnych składników aktywnych, jak fitoestrogeny. Warto postawić na witaminy, które ujędrniają i uelastyczniają skórę. Warto także, aby dobry krem pod oczy 20+ wyposażony był w filtr, ponieważ przez cały rok skóra narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania UVB.

Jakich witamin i składników warto szukać w krem pod oczy 20+ i 25+?

Witaminy C. Jest to najsilniejszy przeciwutleniacz, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami. Przede wszystkim witamina C ulepsza przenikanie innych składników w głąb skóry, więc warto zawsze wybierać kosmetyki, które w swoim składzie ją mają. Ale to nie wszystko. Krem pod oczy dla 20-latki z witaminą C zdecydowanie poprawi ukrwienie skóry oraz ją rozjaśni (witamina C hamuje wytwarzanie melaniny), więc świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie na cienie pod oczami. Dodatkowo może być stosowany jako pierwszy krem przeciwzmarszczkowy pod oczy dla osób w wieku 20-25 lat, jako że witamina C pomaga wygładzić drobne zmarszczki.

Witaminy E. To kolejny silny przeciwutleniacz, który nazywany jest często „eliksirem młodości”. Krem pod oczy 25 z witaminą E świetnie ujędrni, ale także nawilży skórę. Tokoferol, bo to inna nazwa na witaminę E, wiąże wodę w skórze a także przyspiesza produkcję kolagenu. Chociaż w wieku 20 lat to drugie nie musi być Ci jeszcze potrzebne, to jednak warto sięgnąć po witaminę E w celu zatrzymania wody w skórze pod oczami.

Jaki krem pod oczy po 30.?

Zastanawiasz się, jaki krem pod oczy po 30. roku życia sprawdzi się najlepiej? Postaw na kosmetyk o działaniu odżywiającym i regenerującym. Wybierz produkt, który odpowiada potrzebom twojej skóry w tej okolicy. Jeśli zmagasz się z opuchlizną i workami, świetnie sprawdzi się krem zawierający kofeinę czy arnikę górską lub inne składniki zmniejszające obrzęki. Aby poprawić krążenie krwi i pozbyć się zasinień, możesz sięgnąć po kosmetyk mający w składzie witaminę C. Oczywiście nie zapomnij o składnikach nawilżających i natłuszczających skórę, a także dobroczynnych ekstraktach roślinnych.

Po 30. warto powoli zacząć stosować składniki o działaniu przeciwstarzeniowym, takie jak retinol, bakuchiol, kolagen i elastyna, jednak w nie za wysokich stężeniach. Dobrze sprawdzą się również peptydy i ceramidy.

Kremy pod oczy dla 40-latki: Shiseido

Shiseido Bio-Performance Lift Dynamic Eye Treatment to krem pod oczy idealny dla cery 40+. Zapewnia działanie ujędrniające i odmładzające: przywraca optymalny poziom nawilżenia nawet w głębokich warstwach skóry, powoduje zagęszczenie skóry, rewitalizuje i odbudowuje ją.

Paula’s Choice C5 Super Boost Eye Cream to skoncentrowany krem pod oczy z witaminą C, który zachwyca przemyślanym składem i długotrwałym działaniem. Jest lekki i nieuczulający, ale oferuje potężne działanie, a wszystko to zasługa dobroczynnych dodatków w składzie, z witaminą C w trzech, stabilnych formach na czele.

Witamina C bezbłędnie zwalcza cienie, sińce i opuchliznę w tych okolicach, a także przywraca wyrównany koloryt i rozjaśnienie skóry. Z kolei nawilżenie i uelastycznienie skóry oraz wyprasowanie zmarszczek to zasługa peptydów i kwasu hialuronowego wśród dodatków. Skład zamyka masło shea, które zmiękcza skórę i zapobiega utracie wody z naskórka.

Ochronny krem do rąk zimą, nawet nosząc rękawiczki, dłonie bywają narażone na szkodliwe działanie ujemnych temperatur i wiatru, dlatego szczególnie w tym okresie warto je chronić odpowiednio dobranym kremem.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Tylko w taki sposób składniki aktywne pomogą zwalczyć największe problemy twojej cery, takie nadwrażliwość podczas golenia, świecąca się i tłusta skóra, albo wręcz przeciwnie - skóra sucha i ściągnięta.

Czytaj dalej...

Wiele osób, które spotykam w swoim gabinecie, w takiej sytuacji sięga po kosmetyki, które mają za zadanie regulować pracę gruczołów łojowych, zmniejszać widoczność przebarwień czy działań antybakteryjnie i przeciwzapalanie.

Czytaj dalej...