Najlepszy krem pod oczy dla 20-latki - Troska o Młodą Skórę z Delikatnością i Skutecznością

Jak jeszcze dbać o skórę pod oczami w wieku 20 lat?

Przede wszystkim – nie obciążać jej, na przykład nadmiernym kolorowym makijażem. A jeśli już decydujesz się na takowy, pamiętaj o delikatnym demakijażu. Do jego wykonania może zastosować zarówno tonik, jak i inny kosmetyk. Coraz większą popularnością cieszą się, chociażby oleje zimnotłoczone.

Nie zapominaj także o takich podstawach, jak wysypianie się czy picie wody. Mimo że w tym wieku czujemy się naładowani energią, warto także dostarczać ją do organizmu. Weekendowe szaleństwo może zostawić ślad w postaci zmęczonej, sinej skóry także w przypadku 20-latki. Dlatego pozwól swojej skórze odpowiednio wypoczywać.

Dobrym pomysłem będzie także stosowanie od czasu do czasu maseczek, także tych domowych, które pozwolą Ci dostarczyć brakujących skórze składników. Dbaj o swoją cerę od najmłodszych lat, a ona odwdzięczy Ci się młodzieńczym wyglądem także w późniejszym okresie Twojego życia. Sięgnij po swój pierwszy krem pod oczy 20+ i ciesz się promienną, napiętą i gładką cerą, także pod oczami.

Jaki krem pod oczy po 30.?

Zastanawiasz się, jaki krem pod oczy po 30. roku życia sprawdzi się najlepiej? Postaw na kosmetyk o działaniu odżywiającym i regenerującym. Wybierz produkt, który odpowiada potrzebom twojej skóry w tej okolicy. Jeśli zmagasz się z opuchlizną i workami, świetnie sprawdzi się krem zawierający kofeinę czy arnikę górską lub inne składniki zmniejszające obrzęki. Aby poprawić krążenie krwi i pozbyć się zasinień, możesz sięgnąć po kosmetyk mający w składzie witaminę C. Oczywiście nie zapomnij o składnikach nawilżających i natłuszczających skórę, a także dobroczynnych ekstraktach roślinnych.

Po 30. warto powoli zacząć stosować składniki o działaniu przeciwstarzeniowym, takie jak retinol, bakuchiol, kolagen i elastyna, jednak w nie za wysokich stężeniach. Dobrze sprawdzą się również peptydy i ceramidy.

Ranking kremów pod oczy 30+

Profilaktyka zmarszczek po 30. roku życia. Czy to nie za wcześnie? Ależ skąd! Mało tego – aby uzyskać najlepsze rezultaty, pierwsze działania anty-aging powinnaś wcielić w życie już po 25. urodzinach. Jeśli o tym zapomniałaś, spokojnie – jeszcze nie jest za późno na to, by spowolnić pojawianie się pierwszych oznak mijającego czasu. Zobacz, jaki będzie dobry krem pod oczy 30+.

Czemu tak wiele mówi się o stosowaniu dobrych kremów pod oczy 30+? Już po 25. roku życia produkcja nowych włókien kolagenowych w skórze znacznie spada, co oznacza, że stopniowo zatraca ona naturalne nawilżenie, napięcie i gładkość. Od tej pory o wiele łatwiej o pojawianie się zmarszczek – zwłaszcza tam, gdzie cera jest cienka i wrażliwa.

Okolice oczu cechują się delikatną skórą, niemal całkowicie pozbawioną gruczołów łojowych, które odpowiadają za utrzymanie naturalnego nawilżenia. Ponadto skóra pod oczami narażona jest na działanie mimiki, a także jako pierwsza zdradza, że masz za sobą nieprzespaną noc. Aby skóra pod oczami jak najdłużej była gładka i nawilżona, w okolicach 30. roku życia w twojej kosmetyczce musi pojawić się dobry krem pod oczy – i nie ma przebacz.

z orzechów laskowych chroni przed czynnikami zewnętrznymi , grejpfruta tonizuje i działa przeciwbakteryjnie , pestek moreli nawilża , nasion słonecznika działa antyoksydacyjnie i olejku jojoba normalizuje skórę.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Nawet krem silnie ujędrniający do twarzy , gimnastyka mięśni twarzy oraz inne zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne nie poradzą sobie z podążaniem w kierunku ujędrniania skóry, jeśli będzie miała ona kontakt z czynnikami, które szkodzą jej napięciu i ogólnej formie.

Czytaj dalej...

Wśród składników, które warto wyróżnić pod względem działania, wspomagającego możemy wymienić niacynamid, alantoinę , pantenol , ekstrakt z drożdzy , olejek z drzewa sandałowego, z drzewa herbacianego, cynk czy wyciąg z wąkroty azjatyckiej.

Czytaj dalej...