Jaki krem do twarzy dla 10-latki wybrać? Porady i wskazówki

Krem do twarzy 70+

U 70-letnich kobiet występuje tak zwany efekt "odwróconego trójkąta". Jeśli u młodych dziewczyn twarz najpełniejsza jest na wysokości kości policzkowych, to u starszych pań – w okolicy brody i szczęk. Skóra wiotczeje, obwisa, jest odwodniona, tkanka tłuszczowa traci objętość, owal staje się nieregularny. Podstawą ochrony i pielęgnacji skóry twarzy około siedemdziesiątki powinno być nawilżanie i ochrona przeciwsłoneczna.

Oczywiście dobry krem 70+ zawiera także dużą ilość przeciwutleniaczy, jak witamina C, która nie tylko stymuluje produkcję kolagenu, ale także opóźnia fotostarzenie skóry, działa przeciwzapalnie i immunostymulująco. Dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne, poprawia koloryt skóry oraz rozjaśniania przebarwienia. W kremach przeznaczonych dla 70-latek znajdziemy oczywiście także retinol i koenzym Q10. Niektóre produkty zawierają składnik ponoć powstrzymujący upływ czasu – komórki macierzyste, np. z jabłoni szwajcarskiej, nasion winogron, bzu, melonów, róży, pędów ryżu.

Kremy do twarzy znane były już w starożytnym Egipcie. Zawierały bogate w minerały tłuszcze roślinne, mleko, miód, wosk, olej rycynowy, oliwę z oliwek, a także. tłuszcz hipopotama. W 1926 r. naukowcy zbadali skład naczynia z kremem znalezionego w jednym z egipskich sarkofagów.

W głównej mierze (90%) był to tłuszcz zwierzęcy, a resztę stanowiły żywice. Ok. VII w. w Japonii gejsze nakładały na twarz i dekolt krem ze słowiczych odchodów. W Rzymie i Grecji kobiety nacierały twarz i ciało wonnymi olejkami, woskami, oliwą, mlekiem.

Bezpieczne kosmetyki dla 10-latki

Co oczywiste, tak młoda osoba, jaką jest 10-letnie dziecko, nie potrzebuje serii kremów przeciwzmarszczonych czy kosmetyków do makijażu. Nie oznacza to jednak, że kosmetyki dla 10-latki są czymś niepotrzebnym. Wręcz przeciwnie. Bez odpowiednich kosmetyków nie sposób bowiem zadbać o higienę, a więc i o zdrowie.

Jakie cechy mają bezpieczne kosmetyki dla 10-latki? Przede wszystkim są to produkty:

  1. naturalne,
  2. pozbawione konserwantów,
  3. bez silikonów,
  4. bez syntetycznych barwników,
  5. niezapychające porów skóry,
  6. pozwalające skórze oddychać,
  7. o delikatnych, lekkich formułach,
  8. dostosowane do potrzeb dziecka.

Co to konkretnie oznacza? No co zwracać uwagę wybierając kosmetyki dla 10-latki?

  1. Kupując kremy do ciała i twarzy, warto wybierać kosmetyki zawierające oleje roślinne. Będą się one skrywać w składzie m.in. pod następującymi nazwami: Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Pinus Sibirica Seed Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil. Cennym, naturalnym składnikiem, o który warto zadbać, jest też masło shea, czyli Butyrospermum Parkii Butter.
  2. Kupując żele do mycia, płyny do kąpieli, pasty do zębów i szampony do włosów, należy unikać produktów zawierających SLS i SLES. Pierwszy z nich to Sodium Lauryl Sulfate, czyli intensywny detergent, którego zadaniem jest spienianie. Drugi, również o właściwościach spieniających, to Sodium Laureth Sulfate. Oba te składniki mogą naruszać płaszcz hydrolipidowy skóry, a więc naturalną warstwę ochronną. Zwłaszcza w przypadku delikatnej skóry 10-latki nietrudno by doszło do podrażnień. W takiej sytuacji, poza widocznym zaczerwienieniem, może pojawić się także dokuczliwe swędzenie. SLS i SLES mogą też wzmagać takie problemy skórne jak łupież i łojotok.
  3. Kupując jakiekolwiek kosmetyki dla 10-latki, warto wybierać te z certyfikatem. Po co nam certyfikat? Otóż ze względu na lukę prawną producenci kosmetyków nierzadko nadużywają słów "naturalny", "organiczny", "bio". Jeśli chcemy mieć pewność, że produkt naprawdę jest naturalny, warto zaufać organizacjom certyfikującym, które przebadały składy kosmetyków. Takie organizacje to m.in. ECOCERT, COSMEBIO, SOIL ASSOCIATION i COSMOS. Kupując kosmetyki dla 10-latki z ich certyfikatami, możemy mieć pewność, że produkt nie będzie zawierał konserwantów, parabenów, silikonów, SLS, SLES oraz syntetycznych barwników, a 95 proc. substancji znajdujących się w jego składzie naprawdę będzie naturalna.

Najlepsze kremy pod makijaż

1. Estée Lauder DayWear Matte

158,50 zł

219 zł

220 zł

najlepszy krem pod makijaż 2024

Jeśli twoja skóra lubi się błyszczeć, a makijaż po kilku godzinach zaczyna się na niej ważyć, najprawdopodobniej masz problem z nadaktywnością gruczołów łojowych. Krem DayWear Matte wchłania nadmiar sebum i pozostawia skórę gładką i matową na cały dzień.

Kosmetyk zawiera morski ekstrakt Laminaria Saccharina, który zmniejsza widoczność porów, kontroluje wydzielanie sebum i redukuje świecenie się skóry. Ponadto, znajdziemy w nim kompleks antyoksydantów zwalczających wolne rodniki.

To krem pod makijaż matujący, który nie zapycha i orzeźwia skórę, dzięki czemu makijaż świetnie się utrzymuje, zwłaszcza w lecie. Polecamy nakładać bardzo cienką warstwę kremu, żeby całkowicie wchłoną się w skórę i dobrze stopił się z podkładem.

2. Chanel Hydra Beauty Crème

265,50 zł

329 zł

silnie nawilżający krem pod makijaż do skóry suchej
  • pozostawia aksamitne wykończenie makijażu
  • dodaje skórze zdrowego blasku
  • krem do skóry normalnej i suchej

Twoja skóra potrzebuje nawilżenia, jest ściągnięta i pozbawiona blasku? Wobec tego wypróbuj krem od Chanel, który nie tylko zapewnia intensywne nawodnienie skóry, ale fantastycznie współpracuje z każdym podkładem.

Ten krem pod makijaż został wzbogacony w zastrzeżony składnik wykorzystywany jedynie przez markę Chanel - Camellia Alba. Pochodzi od kwiatu kamelii i utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia komórek. Znajdziemy tu także Blue Ginger, który wzmacnia barierę ochronną skóry.

Krem do twarzy 60+

Skóra pań dojrzałych jest jeszcze bardziej wysuszona i cienka, w dodatku teraz starzeje się dużo szybciej niż wcześniej. Jeśli dotąd nie była odpowiednio pielęgnowana, raczej straciła już elastyczność, jest wiotka, a zmarszczki są głębokie i widoczne.

Owal twarzy staje się mniej wyraźny z powodu zmniejszenia ilości fibroblastów, których zadaniem jest produkowanie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra łatwo ulega podrażnieniom, gdyż jej funkcje naprawcze wyraźnie zwolniły. Kobiety w tym wieku często też borykają się z przebarwieniami, zwłaszcza, jeśli dawniej niewystarczająco dbały o ochronę przeciwsłoneczną.

Dlatego 60-latki powinny sięgać po kremy z zawierające koenzym Q10, retinol, kolagen i witaminy w bardzo skoncentrowanych ilościach. Produkty 60+ zwykle mają właściwości intensywnie liftingujące. Niektóre zawierają ekstrakt z algi karmazynowej, który napina skórę na twarzy, inne wzbogacone są w olejki, np. szafranowy, z otrębów ryżowych, masło Karite, które stymulują produkcję lipidów.

Krem do twarzy dla niemowląt - ranking. Jaki krem do twarzy dla niemowląt jest najlepszy?

Wielu młodych rodziców zastanawia się, jak prawidłowo wybrać krem do twarzy dla niemowląt. Ranking polecanych preparatów może stanowić praktyczną podpowiedź. Warto pamiętać jednak, że zakup kosmetyku dla dziecka należy poprzedzić pogłębioną analizą, tak by zapewnić wrażliwemu naskórkowi maluszka to, co najlepsze. W poniższym artykule podpowiadamy nie tylko, pośród jakich produktów szukać kremów ochronnych. Zdradzamy też, na czym powinna polegać prawidłowa aplikacja wybranych kosmetyków – ich odpowiednie zastosowanie pozwoli w pełni zabezpieczyć skórę dziecka. Zapraszamy do lektury!

Warto pamiętać, że minimalny filtr to SPF 30 chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, osłania włókna kolagenowo-elastynowe przed niszczącym działaniem wolnych rodników i w ten sposób zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Czytaj dalej...

śluz ślimaka, czyli źródło kolagenu, elastyny, alantoiny i witamin składników, które odbudowują naskórek, uelastyczniają, ujędrniają, koją i nawilżają skórę, a także rozjaśniają zmiany pigmentacyjne,.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Za sprawą witaminy C lipofilowej, liposomowej i hydrofilowej C5300 i transporterów SVCT-1, które przyspieszają wchłanianie witaminy do komórek, produkt przynosi szybkie efekty rozjaśnienia i nawilżenia.

Czytaj dalej...