Najlepszy krem CC dla skóry trądzikowej - Odpowiedzi na Twoje pytanie

Kremy nawilżające dla skóry trądzikowej

Osobom walczącym z trądzikiem zdarza się zapominać nawilżaniu skóry, które jest równie istotne, co niwelowanie zmian zapalnych i zaskórników. Wynika to z obawy, że kremy nawilżające mogą nadmiernie przetłuszczać cerę, zatykać pory i pogorszyć ogólny stan skóry trądzikowej. Jednak skóra z wypryskami również potrzebuje regularnego nawilżania, żeby utrzymać w dobrym stanie barierę hydrolipidową. Naruszenie tej warstwy składającej się z lipidów i części wodnej powoduje, że skóra nie może się skutecznie bronić przed bakteriami, zanieczyszczeniami i innymi zagrażającymi jej czynnikami zewnętrznymi. Niewystarczające nawilżenie skóry stymuluje gruczoły łojowe do produkcji większej ilości sebum, dlatego w codziennej rutynie nie pomijaj tego niezbędnego dla zdrowia skóry etapu.

Dermalogica – ClearStart – Skin Soothing Hydrating Lotion – Lekki, Nawilżająco-Kojący Krem do Skóry Trądzikowej

Skóra trądzikowa często kojarzy się z przetłuszczaniem. Ale zmiany trądzikowe mogą towarzyszyć również cerze suchej czy tej ze skłonnością do odwadniania. Dermalogica – ClearStart to krem nawilżający o żelowej formule na bazie odżywczego skwalanu i nawilżającego kwasu hialuronowego, który chroni skórę przed przesuszeniem. Zawarte w nim olejki z cytrusów działają antyoksydacyjnie, wzmacniająco i odświeżająco, a także nadają kremowi delikatny owocowy zapach. Preparat szybko się wchłania i nie obciąża skóry, ale dostarcza jej nawilżenia.

Skóra z trądzikiem oprócz ciągłej walki z bakteriami potrzebuje także nawilżenia i łagodzenia. Krem od kultowej koreańskiej marki COSRX oparty na wodzie z wąkrotki azjatyckiej wycisza stany zapalne i ogranicza powstawanie wyprysków.

Jaki krem nawilżający do cery trądzikowej wybrać?

W przypadku cery trądzikowej bardzo często mamy do czynienia z uszkodzoną barierą hydrolipidową, zaburzoną mikrobiotą czy nieprawidłowym pH. Dlatego dostarczanie składników, które pomogą zadbać o te aspekty jest bardzo ważne. W składach kremów nawilżąjących do skóry trądzikowej warto szukać:

  • Probiotyków,
  • Trehalozy,
  • Mocznika,
  • Kwasu rozmarynowego,
  • Ektoiny,
  • Kwasu linolowego,
  • Laktoferyny,
  • Caramidów,
  • Aminokwasów.

Wybierając krem dla cery trądzikowej warto również zwrócić uwagę na konsystencje. Wiele osób borykających się z takimi problemami nie lubi produktów o bogatej, gęstej formule.

Istotną kwestią jest unikanie substancji o potencjale komedogennym, czyli zanieczyszczającym ujścia gruczołów łojowych. Oczywiście nie można oceniać kosmetyku po jeden substancji, tutaj przede wszystkim liczy się cały skład. Ale warto mieć to na uwadze. Do najczęściej wymienianych składników należą: parafina, lanolina, wazelina, olej kokosowy, arganowy, migdałowy, niektóre silikony, masło shea.

Purito Cica Clearing BB Cream

To kosmetyk marki Purito, który polecamy dla każdego typu cery, w tym również problematycznej i wrażliwej. Posiada bardzo lekką konsystencję, która zapewnia naturalny efekt. Dzięki obecności niacynamidu korzystnie wpływa na skórę trądzikową. Alantoina i pantenol działają łagodząco i niwelują podrażnienia. Krem zapewnia również ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Występuje w trzech odcieniach - jasnym (21), naturalnym (23) oraz w ciepło-beżowym (27). Najjaśniejszy kolor w zimnych tonach sprawdzi się przy jasnych karnacjach. Średni odcień, najbardziej uniwersalny, dobrze dostosowuje się do większości kolorytów cery. Ostatni, najciemniejszy, będzie idealny dla skóry opalonej lub w ciemnych, oliwkowych tonacjach.

Cica Clearing BB Cream 69,90 zł Cica Clearing BB Cream 69,90 zł Cica Clearing BB Cream 69,90 zł

Purito Cica Clearing BB Cream Krem BB cica (21 Light Beige) 30 ml KUP TERAZ Purito Cica Clearing BB Cream Krem BB cica (23 Natural Beige) 30 ml KUP TERAZ Purito Cica Clearing BB Cream Krem BB cica (27 Sand Beige) 30 ml KUP TERAZ

Cera trądzikowa – czym się charakteryzuje?

Trądzik to jedna z najczęstszych przypadłości skórnych, która demokratycznie może dotknąć wszystkich – bez względu na wiek, płeć czy kolor skóry. Przez długi czas kojarzony był wyłącznie z okresem dojrzewania, bo statystycznie pojawia się u ponad 80% młodych osób (w wieku 12-25 lat). Występowanie trądziku łączy się ze zmianami hormonalnymi, które pobudzają gruczoły łojowe do produkcji sebum, dlatego to u młodych problem ten jest najczęstszy. Jednak od lat wiadomo już, że trądzik nie omija także dorosłych cer. Do jego wystąpienia mogą się przyczyniać: uwarunkowania genetyczne, niewłaściwa dieta, nadmiar stresu, choroby współistniejące czy niedopasowana do potrzeb skóry pielęgnacja.

Jeśli trądzik stanowi dla ciebie duży problem, na który nie pomagają kosmetyki dostępne w drogerii, warto wybrać się do dermatologa. Specjalista najlepiej oceni, czy potrzebne jest specjalistyczne leczenie i ewentualnie przepisze konkretne medykamenty. Jednak niezależnie, czy trądzik zwalczamy farmakologicznie, czy nie – w codziennej pielęgnacji warto zwrócić uwagę na dobór odpowiednich kosmetyków.

W tym wpisie przedstawię ci najlepsze kremy do cery trądzikowej, ale możesz też przeczytać więcej o pielęgnacji przy trądziku.

zbyt mocne tracie twarzy podczas jej wycierania, ponieważ w ten sposób rozciągamy skórę i ją niepotrzebnie drażnimy, a przy stanach zapalnych istnieje duże prawdopodobieństwo, że naruszymy zmianę i rozprowadzimy po całej twarzy bakterie,.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Za sprawą witaminy C lipofilowej, liposomowej i hydrofilowej C5300 i transporterów SVCT-1, które przyspieszają wchłanianie witaminy do komórek, produkt przynosi szybkie efekty rozjaśnienia i nawilżenia.

Czytaj dalej...

Krem pod oczy dla 20-latki z witaminą C zdecydowanie poprawi ukrwienie skóry oraz ją rozjaśni witamina C hamuje wytwarzanie melaniny , więc świetnie sprawdzi się jako rozwiązanie na cienie pod oczami.

Czytaj dalej...