Jaki krem do twarzy po 35 roku życia wybrać? Porady i rekomendacje

Skóra 35-latki – jak się zmienia?

Po przekroczeniu „magicznej” trzydziestki wiele kobiet zaczyna baczniej przyglądać się swojej cerze – to wtedy najczęściej pojawiają się pierwsze symptomy obniżenia poziomu estrogenów w organizmie. Hormony te mają wpływ m.in. na produkcję włókien kolagenowych oraz wytwarzanie elastyny, które odpowiadają za strukturę skóry.

Naturalną konsekwencją tych procesów są drobne zmarszczki czy utrata jędrności cery, które stają się zauważalne właśnie po 30. roku życia. Nierzadko wtedy zaczynamy też borykać się z innymi problemami – poszerzonymi naczynkami, większą suchością cery, spowodowaną wolniejszą pracą gruczołów łojowych, czy znamionami i przebarwieniami, które są efektem wieloletniej ekspozycji na słońce.

Kremy przeciwzmarszczkowe 35+ – jak działają?

Kolejne oznaki starzenia się pojawiające się na twarzy skutecznie pogarszają Twoje samopoczucie? Niepotrzebnie! Jeśli jednak chcesz zmniejszyć ich widoczność i opóźnić pojawianie się nowych zmarszczek, pomożemy Ci znaleźć odpowiednie do tego zadania kremy przeciwzmarszczkowe 35+. Pamiętaj przy tym, że zabiegi przeciwstarzeniowe to tylko część codziennej pielęgnacji, w ramach której nie możesz zaniedbać innych potrzeb Twojej skóry.

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy po 35. roku życia pomagają zredukować zmarszczki, uelastyczniają skórę oraz przywracają jej jędrność i sprężystość. Kosmetyki te wykazują również właściwości antyoksydacyjne – dzięki temu chronią cerę przed działaniem wolnych rodników i spowalniają proces starzenia się skóry. Dobry krem przeciwzmarszczkowy 35+ dodatkowo dogłębnie nawilża skórę, wygładza ją oraz pozostawia ją miękką i aksamitną.

Działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe to jednak nie wszystko, co powinno wyróżniać kremy do twarzy 35+. Ten idealny kosmetyk powinien także odpowiadać na inne potrzeby Twojej cery – niwelować suchość, łagodzić podrażnienia, a przede wszystkim być dopasowany do Twojego indywidualnego typu skóry. Specjalnej pielęgnacji wymaga ponadto skóra wokół oczu. Jest ona bardzo cienka, a przez to wyjątkowo delikatna – z tego powodu pierwsze zmarszczki bardzo często można dostrzec w tym obszarze twarzy. Odpowiedni krem pod oczy pozwoli Ci zadbać o redukcję zmarszczek także w tym obszarze. Codzienne rytuały warto uzupełnić o stosowanie właściwie dobranego kremu na noc, gdyż to właśnie w trakcie snu skóra regeneruje się najefektywniej.

Kremy przeciwzmarszczkowe po 35. roku życia – propozycje NIVEA

Jakie więc kosmetyki warto wziąć pod uwagę? Świetną propozycją jest Przeciwzmarszczkowy + Nawilżający krem na dzień 35+ NIVEA przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Zawiera aktywną formułę z olejkiem z pestek winogron i antyoksydacyjną witaminą E, która sprawia, że kosmetyk widocznie redukuje zmarszczki, wygładza skórę oraz intensywnie ją nawilża, pozwalając wydobyć naturalne piękno Twojej skóry. Dodatkowo krem zawiera filtry UVA i UVB, które chronią skórę przed fotostarzeniem i powstawaniem nowych zmarszczek.

Dobry krem po 35. roku życia to również NIVEA Hyaluron Cellular Filler Przeciwzmarszczkowy krem na dzień. Wyróżnia się on aktywującą komórki skóry formułą z kwasem hialuronowym i boosterem kolagenu. Dzięki niej kosmetyk zapewnia efekt przeciwzmarszczkowy, widocznie redukuje oznaki starzenia się oraz poprawia jędrność i napięcie skóry. Krem wzbogacono także o filtr SPF 15, chroniący cerę przed uszkodzeniem komórek i przebarwieniami, spowodowanymi przez promienie słoneczne. Kosmetyk zapewnia też intensywne nawilżenie, pozostawiając skórę jedwabistą i gładką w dotyku.

A może zastanawiasz się, czy przeciwstarzeniowa pielęgnacja twarzy może iść w parze z troską o potrzeby cery mieszanej? Jak najbardziej! Szczególnie jeśli na Twojej łazienkowej półce zagości NIVEA Q10 POWER Przeciwzmarszczkowy + Redukcja widoczności porów. To dobry krem przeciwzmarszczkowy 35, w składzie którego znajdziesz najczystszy aktywny koenzym Q10 oraz kreatynę. Kosmetyk skutecznie redukuje zmarszczki i przywraca skórze jędrność, a za sprawą ekstraktu z alg dodatkowo zmniejsza widoczność porów i poprawia wygląd cery. Krem zawiera też filtr SPF 15, chroniąc skórę przed powstawaniem nowych zmarszczek wywołanych przez promieniowanie słoneczne.

Tonizacja

Panie, chcące zadbać o kompleksową pielęgnację, zastanawiają się najczęściej, jaki krem po 50. roku życia wybrać i zapominają, że przed jego nałożeniem liczy się również wyrównanie pH oczyszczonej skóry. Tonik nie tylko zbierze z cery resztę zanieczyszczeń, lecz także zadziała kojąco na podrażnienia.

Krem po 50. roku życia musi mieć bogatą konsystencję, która nie tylko ujędrnia, uelastycznia czy modeluje owal twarzy. Skóra po jego aplikacji powinna być przede wszystkim dogłębnie nawilżona, co pozwoli na zredukowanie nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Na dzień warto sięgać po lekkie preparaty, a na noc postawić na natłuszczenie. Działanie kremu śmiało można wzmocnić serum przeznaczonym do cery dojrzałej.

Należy pamiętać również o świadomej opiece wrażliwej i cienkiej skóry wokół oczu oraz ust, która dość szybko zmaga się z utratą jędrności.

Oprócz filtru, którego absolutnie nie należy pomijać może być wtedy nieco mniejszy, przykładowo SPF 30 , taki kosmetyk musi zawierać również substancje zabezpieczające skórę maluszka przed nadmiernym przesuszeniem.

Czytaj dalej...

Działanie nawilżające, redukuje zmarszczki, regeneruje, uelastycznia Gramatura ml Konsystencja krem Linie elitarne nie Pielęgnacja specyficzna nie Pojemność 50 Pora stosowania dowolnie, dzień, noc Płeć damski Rodzaj skóry dojrzała Słońce nie Typ skóry mieszana tłusta, normalna, sucha.

Czytaj dalej...

Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, czy depilacja laserowa jasnych włosów przynosi upragnione efekty, ale też poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy depilacja laserowa dla blondynek przynosi skuteczne efekty.

Czytaj dalej...

Nawet krem silnie ujędrniający do twarzy , gimnastyka mięśni twarzy oraz inne zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne nie poradzą sobie z podążaniem w kierunku ujędrniania skóry, jeśli będzie miała ona kontakt z czynnikami, które szkodzą jej napięciu i ogólnej formie.

Czytaj dalej...