Jaki krem do twarzy po 35 roku życia wybrać? Porady i rekomendacje

Potrzeby skóry po 35. roku życia – jakie kremy stosować?

Decyzję jaki krem po 35. roku życia wybrać, determinują zmieniające się wymagania skóry. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje ona wygładzenia oraz nawilżenia. To również czas, w którym pojawia się potrzeba pobudzenia procesów regeneracji. Kosmetyki przeciwzmarszczkowe powinny być bogate w substancje, które podołają wymienionym wymaganiom. Na jakie składniki zwrócić uwagę?

  • Niewątpliwie na Kwas Hialuronowy. To składnik, który naturalnie występuje w Twojej skórze, jednak z czasem jego ilość spada, co prowadzi do utraty dawnego poziomu nawilżenia cery. Najlepiej, aby w wybranych przez Ciebie kosmetykach był obecny zarówno w postaci długo-, jak i krótkołańcuchowej. Wówczas nawilża oraz wygładza skórę, na której pojawiły się pierwsze wyraźniejsze zmarszczki.
  • Rozważając, jakie kremy po 35. roku życia włączyć do pielęgnacji, dobrze też wziąć pod uwagę składniki takie jak Saponina – przeciwutleniacz chroniący przed wolnymi rodnikami oraz aktywujący produkcję Kwasu Hialuronowego.*
  • Enoxolon ogranicza naturalną degradację Kwasu Hialuronowego w skórze.*

Pielęgnacja skóry dojrzałej

Od najmłodszych lat warto dbać o nawyki związane z prawidłową pielęgnacją twarzy. Priorytetem – niezależnie od wieku – powinno być jej dokładne oczyszczenie oraz nawilżenie. Dlaczego to tak istotne? Nasza cera po 25. roku życia zaczyna produkować mniej koenzymu Q10, kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Jedynie dostarczenie jej wraz z kremem odpowiednich składników pomoże spowolnić procesy starzenia się skóry. Wraz z mijającymi latami nasza pielęgnacja powinna być bardziej bogata. Jaki krem po 50. roku życia wybrać? Omówmy na początku, jak dbać o skórę dojrzałą!

Utrata jędrności, elastyczności, nadmierne przesuszenie, przebarwienia, zaczerwienienia czy pękające naczynka i widoczne zmarszczki –najczęściej właśnie na te problemy skarżą się posiadaczki cery dojrzałej. Co będzie najlepszym wsparciem dla naskórka? Oczywiście otoczenie go prawidłową opieką! Podpowiadamy, jakie rytuały powinny znaleźć się w codziennej rutynie pielęgnacyjnej.

Krem do twarzy 20+

Czy dwudziestolatki powinny zastanawiać się nad upływającym czasem? Okazuje się, że jak najbardziej. Między 20. a 30. rokiem życia zaczynają zwalniać procesy odnowy komórkowej zachodzące w skórze, spada produkcja kolagenu, a tym samym skóra zaczyna się robić bardziej podatna na szkodliwe działanie promieniowania ultrafioletowego i zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Prowadzi to do tego, że około 30-tki pojawiają się pierwsze zmarszczki, przebarwienia, zmniejsza się jędrność skóry. Nie trzeba na to czekać. Według specjalistów lepiej przeciwdziałać, niż leczyć. By opóźnić ten proces, warto sięgać po kremy 20+. Zawierają one substancje zwalczające wolne rodniki, które penetrują skórę (właśnie pod wpływem np. promieniowania UV) i prowadzą do uszkodzeń zawartych w niej ceramidów, komórek, enzymów oraz włókien kolagenowych i elastynowych. Te substancje to np. witamina C i witamina E, karotenoidy, flawonoidy.

W kremach 20+ znajdują się także filtry przeciwsłoneczne, które przeciwdziałają powstawaniu zmarszczek oraz kwasy owocowe, które dbają o odpowiednie nawilżenie skóry. Tuż po 20-tce możemy mieć jeszcze problemy z trądzikiem, dlatego kremy 20+ często zawierają także cynk i kwas salicylowy, które działają oczyszczająco i zmniejszają łojotok.

Krem do twarzy 60+

Skóra pań dojrzałych jest jeszcze bardziej wysuszona i cienka, w dodatku teraz starzeje się dużo szybciej niż wcześniej. Jeśli dotąd nie była odpowiednio pielęgnowana, raczej straciła już elastyczność, jest wiotka, a zmarszczki są głębokie i widoczne.

Owal twarzy staje się mniej wyraźny z powodu zmniejszenia ilości fibroblastów, których zadaniem jest produkowanie kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Skóra łatwo ulega podrażnieniom, gdyż jej funkcje naprawcze wyraźnie zwolniły. Kobiety w tym wieku często też borykają się z przebarwieniami, zwłaszcza, jeśli dawniej niewystarczająco dbały o ochronę przeciwsłoneczną.

Dlatego 60-latki powinny sięgać po kremy z zawierające koenzym Q10, retinol, kolagen i witaminy w bardzo skoncentrowanych ilościach. Produkty 60+ zwykle mają właściwości intensywnie liftingujące. Niektóre zawierają ekstrakt z algi karmazynowej, który napina skórę na twarzy, inne wzbogacone są w olejki, np. szafranowy, z otrębów ryżowych, masło Karite, które stymulują produkcję lipidów.

Tonizacja

Panie, chcące zadbać o kompleksową pielęgnację, zastanawiają się najczęściej, jaki krem po 50. roku życia wybrać i zapominają, że przed jego nałożeniem liczy się również wyrównanie pH oczyszczonej skóry. Tonik nie tylko zbierze z cery resztę zanieczyszczeń, lecz także zadziała kojąco na podrażnienia.

Krem po 50. roku życia musi mieć bogatą konsystencję, która nie tylko ujędrnia, uelastycznia czy modeluje owal twarzy. Skóra po jego aplikacji powinna być przede wszystkim dogłębnie nawilżona, co pozwoli na zredukowanie nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Na dzień warto sięgać po lekkie preparaty, a na noc postawić na natłuszczenie. Działanie kremu śmiało można wzmocnić serum przeznaczonym do cery dojrzałej.

Należy pamiętać również o świadomej opiece wrażliwej i cienkiej skóry wokół oczu oraz ust, która dość szybko zmaga się z utratą jędrności.

zbyt mocne tracie twarzy podczas jej wycierania, ponieważ w ten sposób rozciągamy skórę i ją niepotrzebnie drażnimy, a przy stanach zapalnych istnieje duże prawdopodobieństwo, że naruszymy zmianę i rozprowadzimy po całej twarzy bakterie,.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Za sprawą witaminy C lipofilowej, liposomowej i hydrofilowej C5300 i transporterów SVCT-1, które przyspieszają wchłanianie witaminy do komórek, produkt przynosi szybkie efekty rozjaśnienia i nawilżenia.

Czytaj dalej...

Skóra pod oczami jest wyjątkowo delikatna i wymagająca nawet niewielkie odwodnienie powoduje suchość i zmarszczki mimiczne w tych okolicach, a kiepska noc jest natychmiast widoczna w postaci sińców, opuchlizny i cieni.

Czytaj dalej...