"Najlepszy krem na worki pod oczami"

Co na wory pod oczami?
6 najskuteczniejszych kremów

Opuchnięte oczy spędzają Ci sen z powiek? Czas rozwiązać ten problem, bo opuchlizna pod oczami bardzo często wynika… właśnie z niedoboru snu. Jakie są inne przyczyny powstawania worów pod oczami? Jak je zwalczać i jak sprawić, by więcej się nie pojawiały? Przedstawiamy 6 kremów pod oczy, które najskuteczniej rozprawią się z opuchniętymi oczami!

Przyczyn worków pod oczami może być wiele. Najczęściej winę za ich powstawanie ponosi nasz tryb życia. Zarwana noc, zła jakość snu, nadmiar alkoholu i nikotyny oraz odwodnienie, to wszystko przyczynia się do gorszego krążenia i gromadzenia się limfy pod skórą. To dlatego możesz mieć wrażenie, że worki pod oczami są wypełnione płynem. Opuchnięte oczy rano sygnalizują o tym, że w nocy Twój organizm nie wypoczął wystarczająco.

Przyczyna worków pod oczami tkwi także w genetyce. Niektóre osoby mają z natury większą tendencję do powstawania tego typu nieestetycznych zmian. Worki pod oczami bywają też konsekwencją przyjmowania określonych leków, np. hormonalnych.

A co jeśli opuchlizna wystąpi tylko po jednej stronie? Opuchlizna pod okiem może świadczyć o jakiejś zmianie chorobowej w obrębie oka. Być może jest to objaw urazu lub stanu zapalnego. Jeśli zaobserwowałaś u siebie obrzęk tylko pod jednym okiem, a dodatkowo odczuwasz świąd, pieczenie lub ból oka, a gałka oczna jest zaczerwieniona, udaj się do lekarza.

Jak wybrać najlepszy krem pod oczy

Niektóre z nas nie mogą się bez niego obyć, podczas gdy inne postrzegają go jako niepotrzebny krok w swojej codziennej pielęgnacji skóry. Czy okolica oczu naprawdę wymaga stosowania kremu nawilżającego, który nakładasz tylko pod oczy?

Odpowiedź nie jest tak prosta. Istnieją pewne zasady, które powinnaś zawsze stosować, aby chronić delikatną skórę oczu. Jednak to czy używasz kremu pod oczy, czy nie, jest tak naprawdę kwestią preferencji. Jeśli widzisz różnicę po jego zastosowaniu, nie ma powodu, aby tego nie robić. Jest jednak mnóstwo kremów pod oczy, które tak naprawdę są tylko środkami nawilżającymi, z napisem "krem pod oczy" na etykiecie.

Aby upewnić się, że mądrze wydajesz swoje pieniądze, sprawdź listę składników. Pamiętaj, że kluczowa jest profilaktyka. Zadbaj o okolice oczu poprzez dobre nawyki pielęgnacyjne. Poniżej przeczytasz, na co należy zwrócić uwagę, gdy wybierasz swój nowy krem pod oczy.

Nawilżenie

Skóra wokół oczu jest niesamowicie delikatna, więc jest bardziej podatna na wysuszenie niż reszta twarzy. W związku z tym większość z nas może czerpać korzyści z właściwości nawilżających kremów, które często idą w parze ze składnikami przeciw zmarszczkom. Odżywcze masło shea, ekstrakty roślinne i jojoba to wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać gładszą, lepiej nawilżoną skórę.

Zmarszczki

Drobne zmarszczki są najczęstszym celem, jeśli chodzi o obszar pod oczami - palenie papierosów i mimika twarzy to tylko niektóre z czynników, które przyczyniają się do powstawania kurzych łapek i zmarszczek mimicznych. Retinol jest bezsprzecznie najlepszym składnikiem do zwalczania i zapobiegania drobnym liniom. Kwas hialuronowy, witamina E i gliceryna pomagają zapobiegać utracie wilgoci.

Cienie pod oczami

Kofeina działa cuda rozjaśniając ciemne kręgi - jako składnik kremów pobudza przepływ krwi i zwęża naczynia krwionośne. Dlatego, jeśli chcesz walczyć z cieniami pod oczami, szukaj kofeiny pod każdą postacią.

Jaki krem pod oczy po 30.?

Zastanawiasz się, jaki krem pod oczy po 30. roku życia sprawdzi się najlepiej? Postaw na kosmetyk o działaniu odżywiającym i regenerującym. Wybierz produkt, który odpowiada potrzebom twojej skóry w tej okolicy. Jeśli zmagasz się z opuchlizną i workami, świetnie sprawdzi się krem zawierający kofeinę czy arnikę górską lub inne składniki zmniejszające obrzęki. Aby poprawić krążenie krwi i pozbyć się zasinień, możesz sięgnąć po kosmetyk mający w składzie witaminę C. Oczywiście nie zapomnij o składnikach nawilżających i natłuszczających skórę, a także dobroczynnych ekstraktach roślinnych.

Po 30. warto powoli zacząć stosować składniki o działaniu przeciwstarzeniowym, takie jak retinol, bakuchiol, kolagen i elastyna, jednak w nie za wysokich stężeniach. Dobrze sprawdzą się również peptydy i ceramidy.

Ochronny krem do rąk zimą, nawet nosząc rękawiczki, dłonie bywają narażone na szkodliwe działanie ujemnych temperatur i wiatru, dlatego szczególnie w tym okresie warto je chronić odpowiednio dobranym kremem.

Czytaj dalej...

śluz ślimaka, czyli źródło kolagenu, elastyny, alantoiny i witamin składników, które odbudowują naskórek, uelastyczniają, ujędrniają, koją i nawilżają skórę, a także rozjaśniają zmiany pigmentacyjne,.

Czytaj dalej...

Więcej wizyt w gabinecie trzeba również odłożyć przy zaburzeniach hormonalnych oraz zespole nadwrażliwości mieszków na prawidłowy poziom hormonów mieszki zachowują się tak, jakby w organizmie było za dużo androgenów, chociaż w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj dalej...

Nawet krem silnie ujędrniający do twarzy , gimnastyka mięśni twarzy oraz inne zabiegi profilaktyczne i pielęgnacyjne nie poradzą sobie z podążaniem w kierunku ujędrniania skóry, jeśli będzie miała ona kontakt z czynnikami, które szkodzą jej napięciu i ogólnej formie.

Czytaj dalej...