It looks like your message is blank. How can I assist you today?
Jak rozjaśnić włosy rozjaśniaczem? Instrukcja krok po kroku i sprawdzone porady
Masz w planach pierwsze rozjaśnianie włosów w domu i obawiasz się pomyłek? Ten proces jest nieco ryzykowny, więc warto wcześniej dobrze się przygotować. Przeczytaj nasz krótki poradnik, jak rozjaśnić włosy rozjaśniaczem, a poczujesz się pewniej!
W tym artykule:
- Jak działa rozjaśniacz do włosów?
- Czy rozjaśnianie włosów w domu to dobry pomysł?
- Jaki rozjaśniacz do włosów wybrać?
- Czy rozjaśnianie niszczy włosy?
- Jak rozjaśnić włosy rozjaśniaczem?
- Jak odżywić włosy po rozjaśnianiu?
Masz w planach pierwsze rozjaśnianie włosów w domu i obawiasz się pomyłek? Ten proces jest nieco ryzykowny, więc warto wcześniej dobrze się przygotować. Przeczytaj nasz krótki poradnik, jak rozjaśnić włosy rozjaśniaczem, a poczujesz się pewniej!
Rozjaśniacze do włosów – składniki
Preparat do rozjaśniania włosów jest bardzo silny, bo jest w stanie rozjaśnić włosy nawet o 7 tonów, można by rzec, że jest mocniejszy niż farba do włosów. Ponieważ rozjaśniacze stosuje się przy zmianie koloru włosów z ciemniejszego na jaśniejszy, to preparaty te muszą zawierać silne składniki, które tę reakcję wywołają.
Rozjaśniacze do włosów, zupełnie jak farby, posiadają składniki aktywizujące oraz substancje pomocnicze:
Substancje alkalizujące – najczęściej jest to potas, fosforan sodu i woda amoniakalna, które mają za zadanie rozchylić łuski włosa. Otworzy to drogę utleniaczowi, by mógł wniknąć w głąb włosa i wybielić go.
Substancje wzmacniające – najczęściej jest to nadtlenek magnezu i nadsiarczan sodu.
Substancje nośne – tzw. emulgatory wiążące środek utleniający, aby nie spływał z włosów, a trzymał się na nich, rozpraszając barwę włosa.
Substancje barwiące – każdy dobry rozjaśniacz do włosów posiada w składzie barwniki, które zapobiegają żółtym włosom podczas rozjaśniania.
Najlepsze rozjaśniacze do włosów
Decydując się na rozjaśnianie włosów stajemy przed trudnym wyborem. W drogeriach można znaleźć wiele różnych rozjaśniaczy, a w profesjonalnych sklepach fryzjerskich – jeszcze więcej. Możemy zdecydować się na wizytę u fryzjera i postawić na jego wybór, co jednak, jeśli chcemy sami dobrać preparat odpowiedni dla siebie? Na co zwracać uwagę i jak znaleźć dobre rozjaśniacze do włosów ciemnych ?
Rozjaśniacze mogą się od siebie znacznie różnić. Niektóre rozjaśnią nam włosy tylko o dwa tony, i będą odpowiednie np. dla naturalnych ciemnych blondynek, inne są w stanie utlenić nawet ciemnobrązowe włosy. Oprócz mocy, należy wziąć pod uwagę również skład kosmetyku. Jak powszechnie wiadomo, rozjaśnianie może mocno wysuszyć i osłabić włosy, jeśli dobrany preparat rozjaśniający będzie zbyt mocny lub z nieodpowiednim składem. Warto szukać w składzie składników nawilżających czy odżywiających włosy, które zapobiegną ich przesuszaniu się po zabiegu. Ważne, aby postawić na polecany kosmetyk wysokiej jakości, który nie spali włosów.
Rozjaśniacze mogą być sprzedawane w formie proszku, płynu lub pasty. Ich sposoby użycia nieco różnią się od siebie, ale w każdym wypadku instrukcja załączona do kosmetyku rozwieje nasze wątpliwości. Forma rozjaśniacza nie ma wpływu na jego moc czy jakość.
Jak dbać o włosy po rozjaśnieniu?
Każda koloryzacja włosów , a szczególnie rozjaśnianie, może delikatnie osłabić włosy. Aby wspomóc ich regenerację i zapobiec przesuszeniu warto wybierać kosmetyki stworzone z myślą o włosach rozjaśnianych.
Najlepszym wyborem będzie szampon do włosów farbowanych i rozjaśnianych, który zawiera więcej substancji nawilżających niż klasyczny kosmetyk do mycia. Przy każdej pielęgnacji warto stosować również specjalnie dobrane odżywki do włosów, a 2-3 razy w tygodniu wskazana będzie maska do włosów farbowanych . Domknie ona łuski włosów, wygładzi je i zmiękczy, dzięki czemu zachowają lepszą kondycję.
Jeśli boimy się, że po zabiegu rozjaśniania czy farbowania, kolor włosów szybko przestanie być tak efektywny jak na początku, można go podkreślić używając szampony koloryzujące . Wzmocnią one kolor i sprawią, ze dłużej będzie intensywny, a odświeżanie koloru włosów w salonie będzie potrzebne nieco później.
Przedstawione powyżej przykłady to tylko niektóre warte zauważenia kosmetyki dostępne na rynku. Wybierając rozjaśniacz do swoich włosów zwróćmy uwagę na jego skład. Dobrej jakości kosmetyk nie tylko skuteczniej rozjaśni nasze pasma, ale też pozostawi je w lepszej kondycji, a uzyskany kolor będzie chłodniejszy i piękniejszy!

Blog modowy damski: moda damska, ubrania, stylizacje, uroda i kosmetyki
Blog modowy damski dla kobiet w każdym wieku. Moda damska, uroda, stylizacje modowe, kosmetyki, recenzje, porady i więcej. Blog o modzie damskiej w najlepszym wydaniu!
Rozjaśniacz do włosów czy farba rozjaśniająca? Zapewne sądzisz, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista, jednakże jest zupełnie na odwrót. Co tak naprawdę jest lepsze? Co powinnaś wybrać? W poniższym wpisie bardzo dokładnie wytłumaczę Ci, na czym polega różnica - mam nadzieję, że rozwieję tym samym Twoje wątpliwości na ten temat.
Na samym wstępie zaznaczę, że farba rozjaśniająca do ciemnych włosów rzeczywiście wydaje się najlepszym możliwym wyborem - dzięki niej uzyskasz wymarzony kolor, a Twoje włosy pozostaną w dobrej kondycji. Jaki sens ma rozwodzenie się nad tym, skoro masz - najprawdopodobniej - takie samo zdanie? Otóż, są sytuacje, w których warto sięgnąć po rozjaśniacz. Wiele kobiet uważa ten sposób za najgorsze z możliwych rozwiązań, jednakże bywa, że to właśnie rozjaśniacz okazuje się największym sprzymierzeńcem w walce o wymarzony odcień blondu. W poniższym poście postaram się Wam to wszystko wytłumaczyć - abyście już nigdy nie wahały się nad tym, co wybrać.
