Walka z Pryszczami - Porady dotyczące Leczenia i Profilaktyki
Alantan plus – wskazania do stosowania leku
Lek jest wskazany do pielęgnacji skóry podrażnionej i suchej, w leczeniu otarć, pęknięć skóry, niewielkich skaleczeń, przy leczeniu oparzeń słonecznych oraz tych po radioterapii i fototerapii. Alantan plus zapobiega odparzeniom u niemowląt, nadmiernemu rogowaceniu skóry dłoni i stóp. Jest także stosowany wspomagająco w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku alergicznym, zapaleniu błony śluzowej nosa i owrzodzeniach podudzi.
Pamiętajmy jednak, że w przypadku braku poprawy po tygodniu stosowania wymaga konsultacji z lekarzem.
Alantoina zawarta w leku Alantan plus działa złuszczająco oraz osłaniająco na skórę, przywracając nawilżenie. Dodatkowo wspomaga leczenie ran przez pobudzanie wzrostu nowej tkanki. Substancja czynna, jaką jest alantoina, stosowana regularnie może zapobiegać nadmiernemu rogowaceniu skóry oraz nadmiernemu odkładaniu się keratyny.
Deksopantenol. o czym już wspominaliśmy, głęboko wnika w skórę, gdzie przekształca się w kwas pantotenowy. Zwiększone zapotrzebowanie na kwas pantotenowy występuje w przypadku uszkodzeń i różnego rodzaju chorób skóry. Deksopantenol ma zdolność wiązania wody zwiększając tym samym elastyczność skóry.
Zobaczcie, co robić po oparzeniu słonecznym. Jak sobie pomóc?
Jak zapobiegać pryszczom?
Trądzik na czole – dlaczego się pojawił?
Pryszcze to schorzenie dermatologiczne. Pojawiają się one na ciele zazwyczaj tam, gdzie partie skóry wydzielają naturalny łój. Występują w formie grudek, torbieli ropnych, zaskórników, wągrów, krostek, ale też… blizn. Pryszcze ropne mogą z kolei wiązać się z nieprawidłową dietą, a także złym trybem życia. Mało tego trądzik na plecach, na twarzy czy też na brodzie może świadczyć o:
- zaburzeniach hormonalnych lub immunologicznych,
- przeroście gruczołów łojotokowych,
- nadmiernym rogowaceniu skóry,
- bakteriach i wirusach w organizmie,
- uwarunkowaniach genetycznych,
- stanie zapalnym skóry.
Chcesz wiedzieć, jak przeprowadzić skuteczne usuwanie pryszczy na czole? Istnieją naturalne sposoby na trądzik, które pomogą pozbyć się kłopotliwej dolegliwości! A może zainteresuje cię także ten artykuł o domowych sposobach na ból żołądka?
1. Jedz zdrowo!
Co jest najlepsze na trądzik? Otóż, najlepsze domowe sposoby na pryszcze to… prawidłowe odżywianie się! Właśnie w tym punkcie tkwi najczęściej problem, jeżeli chodzi o syfy na twarzy. Koniecznie zrezygnuj z części pokarmów, aby zminimalizować zmiany na skórze i nie doprowadzić do tego, że jeszcze mocniej się one… nasilą! Z czego lepiej zrezygnować?
Aby jak najlepiej pozbyć się trądziku, koniecznie wypijaj napary z ziół (np. rumianku czy bratka polnego). Ziołowa detoksykacja oczyści dolegliwości, jakie związane są z nieprawidłową przemianą materii. Pamiętaj również o tym, że pryszcze ropne mogą pojawiać się, bo nie tolerujesz jakiegoś składniku pokarmowego! Koniecznie zweryfikuj więc, co może być głównym źródłem problemu w diecie.
2. Nawadniaj się!
Woda to życie! I nie bez powodu właśnie tak się o niej mówi. Zbilansowaną dietę należy uzupełnić o nawadnianie organizmu, najlepiej niegazowaną wodą źródlaną. Im więcej będziesz wody wypijać, tym lepiej będzie wyglądała cera – odzyskując blask i piękny koloryt. Pamiętaj, że woda wypłukuje toksyny z organizmu, a także poprawia krążenie i wpływa na całą kondycję naszej skóry. Picie wody i codzienne korzystanie z jej właściwości to szybkie sposoby na uporanie się z trądzikiem. Sprawdź także ten artykuł z domowymi sposobami na cieknący katar.
Alantan – przeciwwskazania i skutki uboczne
Alantan to maść bezpieczna w użyciu, która nie wykazuje żadnych skutków ubocznych. Jedynym przeciwwskazaniem do korzystania z maści, jest uczulenie na którykolwiek z jej składników, w tym przypadku na alantoinę.
Reakcja alergiczna może objawiać się występowaniem zaczerwienień i świądu. W takim przypadku należy jak najszybciej przerwać stosowanie Alantanu.
Osoby ze skłonnością do alergii muszą zwrócić uwagę również na pozostałe składniki preparatu:
- lanolinę – substancja ta może powodować kontaktowe zapalenie skóry,
- glikol propylenowy – może być przyczyną podrażnień,
- parahydroksybenzoesan etylu – może powodować reakcje alergiczne, nawet po dłuższym okresie stosowania.