Tabletki na Świąd Skóry Dostępne Bez Recepty
Leki na alergię dla dzieci
Leki na alergię dla dzieci powinny wyróżniać się skutecznością, a jednocześnie bezpieczeństwem działania. Dlatego też warto wybierać wyłącznie te preparaty, które są dedykowane dla najmłodszych. Oferta naszej apteki online jest pod tym względem urozmaicona. Wśród dostępnych produktów znaleźć można m.in. krople doustne czy spray do nosa od 1. miesiąca życia, syrop o smaku bananowym dla dzieci od 12. miesiąca życia, a także inne preparaty dla starszych dzieci.
Syrop na alergię dla dzieci
Syrop na alergię dla dzieci to produkt chętnie wybierany przez rodziców i zwykle ochoczo spożywany przez maluchy. Tego typu lek przeciwalergiczny wyróżnia się przyjemnym, najczęściej owocowym smakiem. Ma również bezpieczne działanie, zapewniając przy tym skuteczność w łagodzeniu objawów alergii.
Tabletki na alergię dla dzieci
Tabletki na alergię dla dzieci przeznaczone są do zastosowania już od 24. miesiąca życia. Zawierają substancje, które łagodzą dolegliwości wynikające z alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Tego typu objawy pojawiają się sezonowo lub całorocznie. Oprócz tego dostępne są preparaty niwelujące inne symptomy, np. swędzenie, zaczerwienienie skóry, atopowe zapalenie skóry, wyprysk kontaktowy itp. Alergia, czyli uczulenie, to bardzo popularna przypadłość. Wywołują ją alergeny – różnego rodzaju substancje, które powodują nadwrażliwość organizmu. Wśród najpopularniejszych czynników uczulających można wymienić pyłki roślin, roztocza kurzu, orzeszki ziemne, a także różnego rodzaju detergenty. Bez względu na rodzaj alergii, do twojej dyspozycji są syropy, aerozole i tabletki na alergię bez recepty, dzięki którym załagodzisz jej przebieg i zniwelujesz objawy.
Świąd - leczenie
- nawilżanie skóry z użyciem kremów, balsamów czy olejków – co najmniej raz dziennie,
- zimne okłady,
- balsamy z mentolem (0,125–2%, najczęściej 1%), fenolem (0,125–2%) lub kamforą (0,1–3%),
- korzystny efekt obserwuje się także po kąpielach leczniczych z płatkami owsianymi, sodą oczyszczoną lub olejkami eterycznymi.
- w przypadku świądu związanego ze skórą zmacerowaną (skórą, która miała duży kontakt z wilgocią, zazwyczaj jest pomarszczona i jaśniejsza) pielęgnacja polega na delikatnym usuwaniu wilgoci poprzez stosowanie zimnego powietrza z suszarki i mokrych kompresów pozostawionych do zupełnego wysuszenia oraz na zapobieganiu gromadzeniu się wydzieliny
- przyjmowanie doustnych środków antyhistaminowych dostępnych bez recepty, jak np. cetyryzyna czy loratadyna,
- przykładanie chłodnych kompresów czy bandaży do miejsc szczególnie drażniących, co oprócz złagodzenia świądu chroni je przed drapaniem,
- unikanie drapania, które zwykle tylko nasila dolegliwości. Pomocne może być obcięcie paznokci i zakładanie rękawiczek do snu, aby nie dochodziło do nieświadomego nocnego drapania,
- używanie do mycia ciała mydła bez środków zapachowych i barwników, dokładne spłukiwanie ciała po kąpieli,
- unikanie silnych środków piorących, wyłączenie z użycia nowo kupionych proszków, płynów do płukania czy wybielaczy,
- unikanie substancji mogących wpływać drażniąco na skórę – środków chemicznych do czyszczenia, wód perfumowanych i innych kosmetyków, biżuterii mogącej zawierać nikiel,
- noszenie odzieży z delikatnych materiałów,
- unikanie stresu, który może nasilać świąd.
- świąd utrzymujący się ponad tydzień, niereagujący na domowe sposoby jego niwelowania,
- uporczywy świąd, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie w ciągu dnia, upośledza sen,
- brak jakiejkolwiek uchwytnej przyczyny występowania świądu,
- świąd z towarzyszącymi objawami, takimi jak znaczne zmęczenie, utrata masy ciała, zmiany rytmu wypróżnień, gorączka, żółtaczka czy rozległe zmiany skórne.
Swędzenie skóry: przyczyny i łagodzenie. Jak pozbyć się świądu?
Świąd skóry to dość powszechna, chociaż bardzo nieprzyjemna i uciążliwa, dolegliwość. Swędzenie skóry występuje z różnych powodów. Odpowiedzialne mogą być zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Winowajcą może być reakcja alergiczna, choroby skóry, takie jak łuszczyca czy egzema, ale i chociażby stres. Co robić, by uniknąć świądu lub złagodzić jego objawy? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.
Z poniższego artykułu dowiesz się również:
- skąd bierze się swędzenie skóry,
- jakie są objawy towarzyszące świądowi,
- co zrobić, gdy swędzi nas skóra na całym ciele,
- jakie domowe sposoby mogą pomóc w złagodzeniu objawów świądu.
Jakie leki na alergię stosować?
Preparaty przeciwhistaminowe, które łagodzą objawy uczulenia, są dostępne w różnej formie. Na alergię pomagają:
- tabletki,
- spray do nosa,
- tabletki musujące do rozpuszczenia w wodzie,
- syropy,
- krople doustne.
Formę preparatu należy dostosować do swojej wygody i preferencji. Najpopularniejsze leki na alergię bez recepty to te w formie tabletek. Ich największe zalety to niska cena oraz skuteczne działanie. W przypadku alergii wywołujących problemy z oddychaniem oraz katar najczęściej wykorzystywanymi preparatami są leki w aerozolu na alergię, które skutecznie nawilżają śluzówkę.
W naszej aptece internetowej dostępne są także płyny do prania, które neutralizują alergeny wziewne obecne w tkaninach. Polecanym preparatem jest Alergoff. Nie jest to lek na alergię, ale preparat, który zmniejsza ryzyko wystąpienia jej objawów u osób bardzo wrażliwych.

Świąd skóry: przyczyny świądu, leczenie i sposoby łagodzenia objawów
Świąd to nieprzyjemne uczucie wyzwalające potrzebę drapania się. Jest to dość częsta dolegliwość, która przeważnie okazuje się niegroźna. Jeśli świąd dotyczy tylko określonego fragmentu ciała, to zazwyczaj jest spowodowany chorobą skóry. Świąd całego ciała może być spowodowany chorobą ogólnoustrojową.
Świąd to nieprzyjemne uczucie dotyczące skóry, które wywołuje potrzebę drapania lub pocierania. Mechanizm powstawania świądu jest wieloczynnikowy i skomplikowany. Może mieć źródło zarówno w układzie nerwowym, jak i stanowić efekt działania bodźców mechanicznych, chemicznych, termicznych czy elektrycznych na włókna nerwowe.
Świąd utrzymujący się 6 tygodni lub dłużej określa się jako przewlekły.