"Kawa, Cytryna, Pasta - Najlepsze Metody Depilacji!"
Jak wybielić zęby węglem?
Węgiel aktywny potrafi przynieść sporo korzyści naszej jamie ustnej. Kosztuje kilka złotych i bez problemu kupimy go w większości aptek. Jest nietoksyczny dla organizmu i niezwykle skuteczny (w medycynie stosuje się go również do problemów z cerą i przy bólach brzucha). Można stosować go do wybielania zębów domowym sposobem nie niszcząc szkliwa , ponieważ nie pochłania minerałów, czyli nie ingeruje w strukturę naszych zębów oraz szkliwo. Przebarwienia przyklejają się do jego cząsteczek, więc okaże się skuteczny, gdy zmagamy się z osadem po winie, kawie, herbacie albo papierosach.
Jak wybielić zęby węglem? Należy zmieszać proszek z jednej kapsułki lub tabletki węgla aktywnego z niewielką ilością wody (można użyć oleju kokosowego) do momentu uzyskania konsystencji pasty do zębów. Tak przygotowaną mieszankę trzymamy na zębach przez 3-4 minuty, w tym czasie zanieczyszczenia i przebarwienia będą mogły się wchłonąć. Następnie dokładnie płuczemy jamę ustną i myjemy zęby, używając szczoteczki i pasty. Tę metodę można stosować raz – dwa razy w tygodniu. Przygotowaną do metody wybielania zębów węglem pastę warto nakładać kilka dni pod rząd.
Zobacz także:
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN
Źródło zdjęcia głównego: Fot. MURAT SUBATLI/ Getty Images
Ile trwa zabieg wybielania zębów?
Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym trwa około godziny, a jego efekty widoczne są zazwyczaj od razu. Podczas pierwszej doby po zabiegu efekt wybielenia zębów się pogłębia. W przypadku niektórych osób efekt może być nieco słabszy, jeśli ich szkliwo jest odporne na wybielanie.
Po wybielaniu zębów w gabinecie dentystycznym zalecana jest tak zwana biała dieta – należy unikać potraw i napojów, które mogłyby spowodować zabarwienie zębów. Przeciwwskazane jest czerwone wino, kawa, jagody, buraki i mocna herbata. Zaleca się też płukanie zębów płynem z fluorem. Skutkiem ubocznym wybielania zębów może być uszkodzenie i ból dziąseł, nadwrażliwość zębów na ciepłe i zimne potrawy oraz napoje. Zazwyczaj ustępują ona po kilku dniach.
Jeśli nie wybielanie sodą, to co?
Wszystkim, którzy zdecydują się zrezygnować z łatwo dostępnych sposobów wybielania zębów, można zaproponować stosowanie specjalnych past do zębów, pasków wybielających i preparatów dostępnych w aptece. To kosmetyki przetestowane, przebadane, nie wyrządzą więc krzywdy naszym zębom, jeśli będziemy używać ich zgodnie z zaleceniami prodecunetów. Dla tych, którzy nie mają chęci ryzykować i sprawdzać, czy wybielanie sodą nie uszkodzi zębów, gabinety stomatologiczne przygotowały bogatą ofertę zabiegów wybielających. To spore koszty, ale też i inwestycja w siebie. Warto dowiedzieć się więcej o profesjonalnych sposobach wybielania. Co mamy do wyboru?
- Metodę nakładkową
- Naświetlanie lampą
- Wybielanie laserowe
Jeśli chcesz zadbać o zęby, przywrócić im blask i nie martwić się o ewentualne działania niepożądane, zrezygnuj z wybielania zębów sodą i cytryną , a także solą i węglem, a zamiast tego zdecyduj się na zabieg w gabinecie stomatologii estetycznej. To gwarancja bezpieczeństwa, wyboru najlepszej metody i spektakularnych efektów. Przy okazji wizyty na pewno będziesz mieć możliwość gruntownego zadbania o zęby.
Wybielanie zębów - metody, efekty i przeciwwskazania. Jak wygląda zabieg? Poznaj sposoby na domowe wybielanie zębów
Wybielanie zębów to coraz bardziej popularny zabieg, ponieważ biały uśmiech to wizytówka każdego z nas. Jak wybielić zęby? Są różne dostępne metody. W sposób profesjonalny zęby wybielić można w gabinecie dentystycznym lub salonie medycyny estetycznej. To niestety kosztowny zabieg, dlatego do wypróbowania są też domowe sposoby na wybielenie zębów: pasty wybielające, nakładki na zęby, oraz zastosowanie naturalnych produktów spożywczych jak olej kokosowy. Efektywność metod jest różna i zależy nie tylko od samej skuteczności, ale i barwy zębów.
Wraz z upływem lat na powierzchni zębów powstają różnego rodzaju przebarwienia, zarówno na powierzchni, czyli szkliwie, jak i wewnątrz tkanek twardych zęba. Przebarwienia na zębach mogą być skutkiem chorób, zmian hormonalnych, leczenia kanałowego oraz diety – sprzyja im na przykład picie kawy, mocnej herbaty, czerwonego wina i soków owocowych. Kolor zmieniają też zazwyczaj zęby osób palących papierosy, stając się zażółcone. Także różnego rodzaju urazy zęba mogą sprawić, że zmieni on barwę na ciemniejszą, zazwyczaj szarą.

Pasta do zębów bez chemii – 8 przepisów na naturalne pasty
Pasta do zębów zrobiona domowym sposobem skutecznością, jakością i świeżością może przewyższać działanie komercyjnych produktów. I najważniejsze jest bezpieczna i nietoksyczna.
Niemal każda pasta do zębów dostępna w drogeriach zawiera toksyczne substancje ropylene glycol, triclosan [1], biel tytanową. Silnie toksyczny fluor, który jak udowodniono niszczy tarczycę, szyszynkę, powoduje choroby neurodegeneracyjne i ogłupia.
Plus sztuczne barwniki, detergenty i „niewinną” glicerynę, która przed procesem produkcji poddawana jest wielokrotnie wybielaniu przy użyciu silnych chemikaliów. Substancja ta pokrywa zęby warstwą blokującą dostęp śliny do powierzchni zębów. Odpowiada za demineralizację szkliwa.
Losowo przeprowadzone testy wykazały, że w wielu pastach do zębów zawartość toksycznych substancji znacznie przekracza dopuszczalne limity, uznane za powiedzmy bezpieczne. Błony śluzowej jamy ustnej są bardzo delikatne.
Śluzówka jamy ustnej jest bardzo delikatna. Cienki jak pergamin nabłonek szybko wchłania szkodliwe substancje. Jeśli dziąsła krwawią, toksyny bezpośrednio dostają się do krwiobiegu.
Zatem jaka pasta do zębów jest najlepsza?
Odpowiedź jest jedna: naturalna , bez fluoru i toksycznych substancji.
Obecnie bardzo trudno dostać jakikolwiek produkt bez chemii. Produkcja artykułów pielęgnacyjnych obwarowana jest przepisami, które wymuszają stosowanie syntetycznych substancji , choćby konserwantów.
