Cena przedłużania włosów keratyną - Wszystko, co musisz wiedzieć
Co to jest keratynowe przedłużanie włosów? Jak się za to zabrać?
O kreatynowym przedłużaniu włosów słyszał chyba każdy – w końcu tak popularna metoda przedłużania kosmyków, nie mogła przejść bez echa wśród kobiet, które nawet w minimalnym stopniu zainteresowane są kwestiami związanymi z urodą, fryzjerstwem i pięknymi włosami.
Jednak osłuchanie się z nazwą zabiegu, wcale nie idzie w parze z wiedzą na temat tego, czym jest ten zabieg i na czym właściwie on polega.
Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.
Choć wiadomo, że w tego typu przypadkach należy wiedzę zgłębić na o wiele wyższym poziomie – to da tylko profesjonalne szkolenie, które zakończone jest egzaminem i zdobyciem odpowiedniego certyfikatu.
Jednak nie da się ukryć, że zdobycie nawet powierzchownej wiedzy to już pierwszy krok do głębszego zainteresowania się tematem, dlatego nie warto tego lekceważyć. Jak więc krok po kroku zabrać się za kreatynowe przedłużanie włosów? Po pierwsze, należy dysponować odpowiednimi materiałami.
Potrzebne będą:
- Włosy z końcówkami z kreatyny. Najlepsze w tym celu są oczywiście włosy naturalne. Zazwyczaj przy zabiegu stosuje się około stu pasemek. Kolor i długość zależą wyłącznie od indywidualnych ustaleń.
- Keratyna. Może przyjmować formę pastylek, granulek czy też wkładów do pistoletów. Służy do bezpośredniego przedłużania włosów. Jedna taka granulka zaciskana jest przy pomocy zgrzewarki wraz z pasmem włosów. Przy wkładach do pistoletów mowa o specjalnym termoplastycznym kleju, który podczas zabiegu przedłużania włosów tworzy bezpośrednie łączenia. Przydaje się również przy nowych końcówkach, podczas procesu regeneracji.
- Osłonki na palce wykonane z gumy – metoda wykonywana jest na ciepło, więc należy zadbać o należyte zabezpieczenie palców.
- Specjalna szczotka do przedłużanych włosów.
- Plastikowe osłonki – stosowane na głowie, mają zabezpieczyć skórę podczas zabiegu przed poparzeniem.
- Zgrzewarka – przedłużanie włosów metodą kreatynową nie może obejść się bez odpowiedniej zgrzewarki. Zgrzewarka w tym wypadku oznacza płaskie szczypce, które są wyposażone w regulację temperatury. Za jej pomocą formowane są płaskie zgrzewy.
Jak zdejmować zgrzewy keratynowe?
Zdejmowanie zgrzewów keratynowych nie jest specjalnie trudne, należy nałożyć środek do usuwania wosku z włosów i zaczekać kilka minut, aby zaczął działać. Następnie łapiemy szczypce do usuwania zgrzewów i zdecydowanym ruchem ściskamy je w celu ich usunięcia.
Ostatnim etapem usuwania zgrzewów z keratyny jest wyczesywanie ich z włosów. Jeśli we włosach wciąż znajdują się resztki wosku, to należy powtórzyć wyczesywanie.
Jeśli masz problemy z usunięciem mocowania, uprzednio nałóż na włosy naturalny olejek, ułatwi to usuwanie zgrzewów!
Pytanie do Was: jaka jest Waszym zdaniem, najlepsza metoda przedłużania włosów cienkich?
Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:
Przedłużanie włosów keratyną krok po kroku
Przedłużanie keratynowe włosów to zabieg polegający na połączeniu kosmyka naszych naturalnych włosów z tymi doczepianymi przy pomocy kapsułki keratynowej, nazywanej łuską. Zabieg zalecamy wykonywać w profesjonalnych salonach, ze względów bezpieczeństwa, ale też konieczności użycia profesjonalnego sprzętu.
Oprócz włosów o wybranej gęstości i długości, potrzebna będzie również keratyna, zgrzewarka, podstawka oddzielająca pasmo od skóry głowy (zapobiegnie poparzeniom), rękawiczki termoochronne lub nakładki na palce.
- W trakcie zabiegu stylistka/stylista dzieli włosy na sekcje i zaczyna z tyłu głowy od dołu, przesuwając się ku górze.
- Wydziela cienkie pasemka włosów, o grubości ok. 0,5 cm.
- Do każdego takiego kosmyka doczepia się równie cienkie pasmo wybranych włosów naturalnych przy pomocy kapsułki keratynowej.
- Zgrzewa się ją specjalnym urządzeniem i formuje cienką, niemal niewidoczną łuskę mniej niż centymetr od nasady włosów.
Im bardziej naturalny efekt chcemy uzyskać, tym cieńsze i gęściej umieszczone powinny być pasemka. Starajmy się też nie dodawać dużo łączeń przy zewnętrznej krawędzi włosów, gdyż mogą być bardziej widoczne, np. przy wiązaniu włosów w kucyk. Dobrze przedłużone włosy można upinać bez obawy, że kapsułki będą wyraźnie odcinać się a linii włosów.
Zobacz także
Przedłużanie włosów na ringi
Przedłużanie włosów na ringi to jedna z najstarszych obecnie stosowanych metod, jednak wciąż cieszy się ogromną sympatią wśród klientek salonów fryzjerskich. Polega na łączeniu naturalnych pasm z doczepianymi za pomocą niewielkich, metalowych obręczy, nazywanych ringami. Są one wypełnione silikonem od środka, a więc nie musisz się martwić o to, że zaciśnięta na włosach obręcz uszkodzi twoje naturalne kosmyki. Dodatkowo, silikonowa wyściółka zapobiega zsuwaniu się ringów, co powoduje, że metoda ta jest naprawdę trwała. Metalowe, twarde ringi mocuje się zaraz przy skórze głowy, dlatego ich noszenie w pierwszych dniach może być nieco niekomfortowe. Jednak, podobnie jak w przypadku ultradźwięków, nie narażamy włosów na szkodliwe działanie wysokiej temperatury i substancji chemicznych.
Doczepianie włosów za pomocą metalowych ringów pozwala na wielokrotne użycie tych samych pasm, dzięki czemu, podobnie jak przy metodzie kanapkowej, raz na miesiąc możemy podciągnąć ringi do góry, nie narażając się przy tym na wysokie koszty.
Fryzjer, używając specjalnie do tego przeznaczonych cążków, otwiera ringi, podciąga włosy do góry i ponownie je zaciska. Dzięki temu obręcze nie są widoczne i nie trzeba za każdym razem inwestować w nowe pasma. Przedłużanie włosów u fryzjera metodą na ringi wiąże się z ceną około 1000 zł.
Jak dbać o włosy przedłużane? Profesjonaliści do takiego zabiegu używają włosów naturalnych, dlatego możemy o nie dbać podobnie jak o własne. Najlepiej sprawdzą się szampony i odżywki dedykowane włosom zniszczonym i rozjaśnianym, ponieważ posiadają one silne właściwości nawilżające i regeneracyjne. Dodatkowo, końcówki pasm warto zabezpieczać za pomocą silikonowego serum lub olejku, na przykład arganowego. W ten sposób zabezpieczymy je przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur, silnego wiatru czy też uszkodzeń mechanicznych.
![](https://perlasalon.pl/bloga/imgs/img7141_7.jpg)