Kiedy po ciąży wypadają włosy - Przyczyny, Zrozumienie i Sposoby Leczenia
Wypadanie włosów po ciąży – suplementacja
Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, co na wypadanie włosów po ciąży będzie najlepsze. U każdej kobiety jest to proces indywidualny, uzależniony m.in. od kondycji organizmu przed ciążą. Wszelkie braki mikroelementów mogą znacznie zwiększyć problem wypadania włosów po ciąży. Właśnie dlatego warto wprowadzić do jadłospisu produkty bogate w:
- cynk, miedź i żelazo – najwięcej znajduje się w rybach, owocach morza oraz jajkach,
- witaminy z grupy B – ich bogatym źródłem jest razowy makaron i pieczywo, niełuskany ryż oraz kasza gruboziarnista,
- niacynę (witaminę PP, witaminę B3) – zawiera ją jagnięcina, mięso z indyka i kurczaka oraz podroby.
Zobacz film: Jak dbać o włosy? Źródło: Dzień Dobry TVN.
Równolegle ze zmianą diety można stosować tabletki na wypadanie włosów po ciąży. Są to specjalne suplementy diety, zawierające witaminy i minerały wzmacniające włosy, paznokcie i skórę. Stosowanie suplementów diety podczas karmienia piersią należy zawsze skonsultować z lekarzem lub położną. Kobiety, które nie karmią piersią, mogą bez obaw stosować dostępne w aptekach preparaty witaminowo-mineralne lub ziołowe, np. ze skrzypem polnym. Wypadanie włosów po ciąży nie wymaga leczenia, chyba że procesowi towarzyszą inne dolegliwości, np. zwiększony łojotok lub łupież. Witaminy na wypadanie włosów po ciąży należy stosować przynajmniej przez 3 miesiące.
WYPADANIE WŁOSÓW PO CIĄŻY. Dlaczego włosy wypadają i jak je wzmocnić? [PORADY]
Wzmożone wypadanie włosów po ciąży jest objawą burzy hormonalnej, jaka zachodzi w organizmie. Nie trzeba jednak wpadać w panikę - na rynku jest wiele preparatów, które pomagają złagodzić objawy i zahamować wypadanie włosów. Co to za produkty i jakie kuracje powinno się przeprowadzać, aby wzmocnić włosy?
Spis treści
- Wypadanie włosów po ciąży: przyczyny
- Wypadanie włosów po ciąży: co robić?
- Wypadanie włosów po ciąży: najpierw zdrowa dieta
- Wypadanie włosów po ciąży: suplementy
- Wypadanie włosów po ciąży: czas na kosmetyki
- Wypadanie włosów po ciąży: ampułki
- Wypadanie włosów po ciąży: maski
W czasie ciąży włosy wyglądają kwitnąco. Wydają się grubsze niż zazwyczaj, są lśniące i mocne - to efekt działania hormonów oraz stosowania zdrowej diety. Najczęściej to właśnie w czasie ciąży odżywiamy się najzdrowiej w życiu i staramy się dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników mineralnych i makroelementów. Efektem takiego odżywiania są błyszczące włosy, gładka cera i mocne paznokcie.

Podsumowanie
Stosowanie tradycyjnych metod pozbywania się owłosienia jest uciążliwe i zwykle nie przynosi pożądanych efektów. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej. Depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie owłosienia z dowolnej części ciała.
Zabieg ten, aby był skuteczny, powinien być przeprowadzany w odpowiednim cyklu (by mieć pewność, że w czasie wykonywania zabiegu wszystkie włosy znajdowały się w fazie wzrostu, a co za tym idzie – możliwe było ich usunięcie).
Liczba koniecznych zabiegów jest kwestią indywidualną – wiele zależy od struktury włosa, dlatego przed wykonaniem depilacji laserowej, warto skonsultować się ze specjalistą. Niezależnie jednak od wszelkich czynników zalecanym minimum jest wykonanie sześciu zabiegów.
Depilacja laserowa nie jest zabiegiem skierowanym do wszystkich. Skuteczność zabiegu może zależeć od wielu czynników. Niezwykle ważny jest odpowiedni kolor skóry oraz barwa włosów. Najlepsze efekty uzyskać można w przypadku depilacji miejsc z jasną skórą i ciemnymi, grubymi włosami. W takim przypadku – jeżeli zabieg wykonywany jest w prawidłowy sposób – włosy nie powinny odrastać. Zaleca się jednak, aby zabieg powtarzać co najmniej raz w roku, aby utrwalić pożądane efekty.
Skuteczność depilacji laserowej nie jest możliwa w przypadku jasnych włosów. Nawet po wykonaniu całego cyklu zabiegów włosy nadal będą rosnąć.
Materiał partnera zewnętrznego