Kiedy zaczynają rosnąć włosy u niemowlaka?

Brak włosów u dziecka – dlaczego dziecku nie rosną włosy?

Co jednak należałoby zrobić, jeśli kilkuletniemu dziecku nie rosną włosy? Prawda jest taka, że sam rodzic zdziała tutaj bardzo niewiele. Niektóre osoby próbują ścinać włoski swojej pociechy na krótko albo wręcz golić je maszynką, w nadziei, że dzięki temu odrosną one znacznie bujniejsze i gęstsze. Choć część opiekunów zaręcza o skuteczności owej metody, nie potwierdzają jej żadne naukowe badania.

Jeżeli więc mimo upływu czasu włosy naszej pociechy są wątłe i rosną bardzo opornie, warto skonsultować się z dermatologiem. Może on zlecić potrzebne badania (np. hormonów tarczycy) i zadecydować o dalszym postępowaniu. Warto jednak wiedzieć, że na jakość włosów wpływają głównie czynniki genetyczne – a tych nie da się zmodyfikować.

Pielęgnacja włosów dziecka – produkty

W pierwszych miesiącach życia dziecka włosy nie są jeszcze zbyt gęste czy grube, dlatego bez problemu można wybierać produkty o podwójnym zastosowaniu. Mowa oczywiście o płynach do kąpieli dla dzieci, które nadają się także do mycia wrażliwej skóry głowy oraz pierwszego owłosienia. Jako że jest to czas, kiedy malucha myjemy co dwa lub trzy dni – to dokładnie tej samej zasady powinniśmy trzymać się w przypadku oczyszczania włosów. Są one bardzo delikatne, więc lepiej nie obciążać ich zawartymi w kosmetykach substancjami.

Oprócz płynu do kąpieli rodzice powinni zakupić także szczotkę z miękkim włosiem. Służy ona do ułożenia mokrych włosów. Grzebień nie będzie dobrym rozwiązaniem. Aby nie powodować przesuszeń, ale również nie wywoływać u dziecka stresu – nie sięgajmy po suszarkę. Pamiętajmy jednak o ogrzaniu główki poprzez założenie bawełnianej czapki.

Przemysł kosmetyczny nie przestaje nas zaskakiwać. Każdego roku na półkach drogerii pojawia się coraz większa liczba innowacyjnych kosmetyków, wzbogacanych o składniki, które w jeszcze większym stopniu mają odpowiedzieć na różnego rodzaju problemy skórne, sprawić, że nasza skóra będzie w jak najlepszej kondycji, pełna blasku i pozbawiona niedoskonałości. Jednym ze składników, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością wśród konsumentów, jest niacynamid. To substancja aktywna, która posiada bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii i ma stanowić skuteczne rozwiązanie na różnego rodzaju problemy skórne. Tak jak w przypadku każdej substancji aktywnej, tak i w przypadku niacynamidu należy mieć świadomość tego, kiedy go używać, aby zapewnić naszej skórze jak najwięcej korzyści. Poznaj jego właściwości, działanie, zastosowanie, a także sprawdź, kiedy go nie stosować.

Niacynamid - podsumowanie

Powyższy artykuł przedstawia, jak szerokie zastosowanie posiada niacynamid. To substancja, która znajduje swoje zastosowanie w kosmetykach o działaniu przeciwzmarszczkowym, regenerującym, normalizującym czy nawilżającym. Poniżej znajdują się najważniejsze informacje podsumowujące to, jakiej skórze niacynamid jest niezbędny w pielęgnacji. Są to:

  • skóra sucha i odwodniona,
  • posiadająca przebarwienia wynikające z ekspozycji na słońce,
  • wrażliwa, podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych (także atopowa)
  • skóra posiadająca wyraźne objawy fotostarzenia
  • skóra ze skłonnością do trądziku, z rozszerzonymi porami, zaskórnikami, zmianami łojotokowymi, bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi
  • skóra pozbawiona blasku i witalności, zmęczona, poszarzała
  • z wyraźnymi oznakami starzenia jak zmarszczki
  • narażona na działanie wolnych rodników
  • skóra poddawana zabiegom medycyny estetycznej (nie uszkodzona)

Od czego zależy gęstość włosów dziecka?

Dzieci, które mają duże mieszki włosowe będą miały grube włosy, natomiast te, które mają niewielkie mieszki włosowe mają cienkie włosy. Gęstość włosów zależy też od innych czynników, takich jak dieta i ewentualne problemy zdrowotne.

W związku z tym, że włosy są ostatnie na liście odbiorców ważnych witamin i mikroelementów to właśnie na podstawie ich kondycji można stwierdzić, czy dieta dziecka jest wystarczająco bogata w cenne składniki odżywcze. Poza tym z kondycji fryzury można również wyczytać informacje o ewentualnych chorobach.

Mając to na uwadze, można zadbać o takie warunki dla wzrostu włosów, by dziecko miało gęstą i mocną fryzurę.

Różnica między pojęciami botoks rzęs a laminacja polega natomiast na funkcji obu etapów pielęgnacji botoks odżywia włoski, a laminacja ochrania przyciemnione i podkręcone rzęsy, zapewniając dłuższe utrzymanie się efektów zabiegu.

Czytaj dalej...

Od niedawna na rynku dostępne są też produkty specjalistyczne do pielęgnacji i zmiękczania włosów łonowych amerykańskiej marki Fur You , zawierają one naturalne olejki z jojoby , pestek winogron , drzewa herbacianego i nasion szałwii.

Czytaj dalej...

Drażniące właściwości nieprawidłowo skierowanych rzęs można zniwelować poprzez stosowanie specjalnych soczewek kontaktowych, jednak jest to działanie wyłącznie czasowe i nie rozwiąże kompleksowo naszego problemu.

Czytaj dalej...

Na tydzień przed badaniem wykonuje się badania krwi, takie jak morfologia, poziom glukozy we krwi, układ krzepnięcia i na obecność przeciwciał przeciwko wirusom powodującym wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz C.

Czytaj dalej...