Zaawansowane zabiegi mikrodermabrazji - Profesjonalna pielęgnacja dla Twojej skóry

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to skuteczny zabieg odmładzający i regenerujący skórę, stanowiący doskonały wstęp do wielu procedur pielęgnacyjnych. Precyzyjna możliwość kontroli głębokości złuszczania nadaje zabiegowi indywidualnego charakteru i stanowi o jego bezpieczeństwie i uniwersalności. Mikrodermabrazja stymuluje fizjologiczne sposoby remodelingu skóry, co skutkuje jej odmłodzeniem, wygładzeniem oraz rozjaśnieniem.

Wyróżnia się trzy rodzaje mikrodermabrazji:

  • mikrodermabrazja diamentowa uznawana jest za najłagodniejszą postać zabiegu, wykorzystywana jest głowica diamentowa o optymalnej grubości ziaren, która przykładana jest do skóry i umożliwia stopniowe złuszczanie kolejnych warstw naskórka
  • mikrodermabrazja korundowa pozwala na bardziej intensywne złuszczanie zrogowaciałego naskórka, w zabiegu wykorzystywane są kryształki korundu, działające na skórę w postaci strumienia pod wysokim ciśnieniem
  • mikrodermabrazja z wykorzystaniem soli fizjologicznej i tlenu, określana także jako oxybrazja, ta postać mikrodermabrazji idealnie sprawdza się nawet w przypadku bardzo wrażliwej, skłonnej do podrażnień cery

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, pozwalającym na wykonanie zaawansowanego złuszczania naskórka nie tylko na twarzy, ale także wybranych obszarach ciała. Idealnie sprawdza się zarówno w pielęgnacji skóry młodej, jak i dojrzałej.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych . Nazywany jest również mikropeelingiem, co doskonale opisuje jego właściwości. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju narzędzi przeprowadza się precyzyjny peeling, czyli złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Mikrodermabrazja należy do grupy peelingów mechanicznych .

Jakie są efekty mikrodermabrazji? Dzięki odpowiednio przeprowadzonemu zabiegowi peelingującemu możliwa jest skuteczna poprawa stanu skóry i niwelowanie jej niedoskonałości. Zabieg stosuje się m.in. w przypadku zmarszczek, przebarwień, blizn czy trądziku. Pozwala też pozbyć się zaskórników i nieestetycznych rozszerzonych porów. Sprawdza się w walce z rozstępami.

Mikropeeling najczęściej przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym. Jednak dzięki nowoczesnym urządzeniom i specjalistycznym kosmetykom możliwe jest także wykonanie mikrodermabrazji w domu . W celu oczyszczenia skóry wykorzystuje się np. odkurzacz próżniowy do zaskórników .

Jaka jest zasada działania mikrodermabrazji diamentowej?

Do wykonywania zabiegów mikrodermabrazji diamentowej używa się syntetycznych lub naturalnych diamentów osadzonych na głowicy specjalnego urządzenia, które pod sporym ciśnieniem zasysa skórę, powodując ścieranie. Dzięki temu odpowiednio oczyszczamy skórę z martwego naskórka, a także niwelujemy drobne przebarwienia, czy zmarszczki.

Oczyszczanie skóry metodą mikrodermabrazji diamentowej doskonale sprawdzi się w przypadku cery tłustej i łojotokowej. Warto skorzystać z tego typu zabiegów jeżeli występuje u nas:

  • trądzik pospolity,
  • łojotok,
  • przebarwienia, blizny, zmarszczki, rozstępy,
  • suchość skóry,
  • rogowacenie przymieszkowe.

Przeciwwskazania do mikrodermabrazji

  • w stanach zapalnych skóry
  • w przypadku łuszczycy, bliznowców i raka skóry
  • podczas zakażeń wirusowych lub bakteryjnych
  • jeśli w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był wykonywany zabieg chirurgiczny w obrębie twarzy
  • podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Podczas ścierania poprawia się wchłanialność składników aktywnych, a na okres około dwóch tygodni zmniejsza się bariera ochronna skóry (jednak nie uszkadza jak w przypadku peelingów chemicznych). To sprawia, że mikrodermabrazja jest zalecana przed wykonaniem zabiegów z użyciem lasera, fal radiowych, terapii kwasami.

Jeśli skóra jest wymagająca i potrzebuje silnego efektu peelingu, razem z zabiegiem mikrodermabrazji wykonuje złuszczanie kwasem glikolowym, migdałowym lub alfa-hydrokwasami.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jaki jest czas zabiegu mikrodermabrazji diamentowej?

W przypadku zabiegu mikrodermabrazji twarzy twarz trwa on zazwyczaj od 20 do 25 minut. Jeśli zdecydujemy się na bardzo rzadko wykonywany tą metodą peeling całego ciała potrwać to może nawet do 80 minut.

Mikrodermabrazja diamentowa jest szczególnie skuteczna w walce z różnymi problemami skórnymi. Pomaga nie tylko w redukcji trądziku i blizn, ale również efektywnie zmniejsza widoczność drobnych linii i zmarszczek. Ponadto jest to metoda wybierana w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry, co czyni ją idealnym rozwiązaniem dla osób zmatowionych, poszarzałych cer, jak również tych z nadmierną pigmentacją.

Osoby z cerą dojrzałą znajdą w mikrodermabrazji diamentowej pomoc w stymulacji odnowy komórkowej, co przyczynia się do odbudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i elastyczną. Zabieg ten jest także rekomendowany osobom po intensywnym opalaniu lub tych, które mają skórę uszkodzoną przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie środowiska.

Potwierdzona skuteczność - Poprawa nawilżenia skóry wg 95 badanych - Poprawa wyglądu i kondycji skóry wg 88 badanych - Spłycenie zmarszczek u 100 badanych - Odczucie aksamitnej skóry w dotyku wg 96 badanych.

Czytaj dalej...

Wybierać można spośród takich propozycji, jak Laser Palomar Emerge, Harmony XL pro iPixel, Harmony XL pro Clearlift, geneO , Cellu M6 Integral, Mobilift, Pollogen Legend, Surgen Maximus oraz laser frakcyjny CO2 Smart Xide2.

Czytaj dalej...

Przykładowo opakowanie kosmetyku do skóry naczynkowej jest oznaczone na różowo, a do skóry z niedoskonałościami na zielono, podczas gdy produkt na przebarwienia ma kolor żółty, a preparat intensywnie nawilżający ma kolor niebieski itd.

Czytaj dalej...

Mikrodermabrazja to manualne oczyszczanie twarzy zabieg, który coraz częściej cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn pozwala na szybkie i proste odżywienie, odmłodzenie, regenerację i oczyszczenie skóry.

Czytaj dalej...